D-FENS

  Hlavní menukulatý roh
 • Hlavní stránka
 • Statistiky
 • Personalizace
 • Kniha hostů
 • Autoři webu
 • Oldschool D-FENS
 • Chlívek

 •   FAQkulatý roh
 • Jak se stát autorem?

 •   Toplistkulatý roh  Komentáře
  ke článku: X-FILES / VOHNOUTI V AKCI UNCOVERED
  (ze dne 30.01.2005, autor článku: Aleff)

    Stránkovat

  Komentář ze dne: 30.01.2005 11:56:39     Reagovat
  Autor: Mao - Neregistrovaný
  Titulek:
  Já vím zaměstnanci Kefíru jsou ti co můžou za to že se prodávalo zboží, nebo vlastně neprodávalo, protože ho ti parchanti rozebrali sami, pravda.

  Ale jinak dávám za pět. Za chvíli tady bude psát i Přemek Podlaha, něco tak důležitého jako je kvalita citrusů, no to je jeho paketa ;-)

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:00:56     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  stačí si jen uvědomit rozsah jejich nátlaku a zjistíte, že to tak banální záležitost rozhodně není, příkladů je habaděj. jinak když budete dostatečně usilovný, můžete dát za 5 i několikrát :o) pak to dostane ten správný kvantitativní nádech vašeho anonymního postoje.

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 13:05:15     Reagovat
  Autor: bbb - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  jelikoz jsem delal par let ve firme, ktera citrusove plody dovazela, muzu s klidnym svedomim rict, ze do CR se prvni jakost nevozi. to co za ni obchodnici vydavaji, je lepsi dvojka

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 13:15:01     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re:
  no, soudím, že z vás místní vohnouti nebudou mít moc radost, nicméně hodnota vašeho příspěvku je v kontextu diskuze mimořádně vysoká, teď už zbývá jen rozvozit ty vozíky přeplněné zbožím a parkoviště zatarasit vraky aut a pokud možno podpálit odpadkové koše a zavolat na centrálu, že mají v obchodě bombu - a ve znamení zmrdimarketí reklamy říct že se jedná o bombu cenovou, přičemž tak jako oni píšou důležité info na svých zavádějících letácích mikroskopickými písmenky, volající to může zašeptat :o)

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 13:17:44     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re:
  Hustý, ale myslím,
  že za onu reciprocitu bys šel asi sedět :)))

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 13:23:37     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re:
  pavle, ve výjimečných situacích, když právní řád zastřeší soudce lynč, bych si s tím takovou hlavu nedělal :o)

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 23:39:52     Reagovat
  Autor: Jacgues - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Ano, jsi typický vohnout z hypermarketu co o nich Aleff mluví. Já si zase pamatuji pomeranče co se prodávali dřív a tak je to dnes se vším. Na salámech složení samozřejmě napsáno není, ale na balených ochucených vodách je to markantní. Dokonce bych řekl, že platí nepřímá úměra, čím levnější tím více chemie. Přečti si to taky někdy, bývá to napsáno na zadní straně malinkatým písmem.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 12:41:08     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Kde prodávají ty krásné, chutné, šťavnaté, velké a snadno loupatelé mandarinky? Přecu u Vietnamců za rohem v průjezdu, prakticky za tu samou cenu, jako ty hnusné, kyselé a z poloviny nahnilé v cafouru. A jeste reknou dobrý den a dekuji a usmejou se, aby clovek priste nesel radej vo prujezd dal.

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 09:55:58     Reagovat
  Autor: kosta - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  no jo, hlavni je si postezovat na ty zly osklivy nadnarodni hajzly, ktery nas nuti si kupovat ty hnusny kysely bachraty mandarinky. :oDDDDDD

  taky za 5, tohle presne slychavam od stolu stamgastu, kdyz se vyskytnu v nejaky ctyrce. :o)))

  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:17:00     Reagovat
  Autor: já - Neregistrovaný
  Titulek:Dobré
  Článek se mi líbil. Byl psaný typicky aleffovsky, tedy hezky a čtivě. Ovšem jeho obsah už tak hezký není. Ne, že bych s ním nesouhlasil, naopak. Co se mi na něm nelíbí, je jeho pravdivost. Je to vskutku alarmující. A připadá mi zbytečné dávat článku známku 5. To už ti lidé musí dělat jen z principu, že to napsal aleff, který tu má poměrně širokou základnu nepřátel. já osobně považuji aleffovy články za jedny z nejlepších tady, protože on jako jediný mi připadá schopen ukázat nebezpečí zmrdů a vohnoutů na místech, která používáme každý dnes a denně. Jsou jimi právě nákupní střediska. Zdá se, že čtenáři už jsou na jejich přístup tak zvyklí, že jim nepřipadá nutné s ním něco dělat. A co to znamená je pokuď se nepletu uvedeno v článku. Jen tak dál, aleffe

  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:22:00     Reagovat
  Autor: ufi - Neregistrovaný
  Titulek:tím že schvaluješ ten mail,
  tak si ukázal úroveň tvýho myšlení. ty plný vozejky by totiž uklízeli ti nejposlednější co jsou na place, kteří se taky nedostali k tomu zlevněnýmu zboží, který dávno rozebrali lidi ze skladu a centrály. ti lidé, co ten praštěnou slevovou akci vymysleli a ti co to zboží rozebrali, ty se na place nepohybujou, takže efekt odplaty je nulový. chce to trochu občas používat mozek. tuhle huráááá akci evidentně vymyslel nějakej pivní mozol, ti přece všechno vědí a všechno během sekundy vyřeší.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:26:47     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: tím že schvaluješ ten mail,
  No, nevim, nechci hovorit za toho, kdo to vymyslel a obecne je mi to jedno, nebot do Carrefouru nevlezu vicemene je rok dlouhej, ale i ten nejposlednejsi poskok na place si muze vybrat, jestli chce pro takohle seriozni spolecnost pracovat nebo ne...

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 11:20:32     Reagovat
  Autor: Phickus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Jasne, krom prace v obchodaku muze vegetit na podopore, coz by podle Tebe asi bylo 10x lepsi. Uvedomte si, Roote s Aleffem, ze tihle lide nemaji moznost nejakeho velkeho vyberu zamestani - pracuji tam, kde je misto (a maji tolik slusnosti, ze vubec pracuji - skutecny vohnout by se za takovych podminek zil z davek).

  Pokud se pamatuji, je termin vohnout definovan jako flakac, ne jako clovek s nizkym prijmem, tak ho tak, prosim, pouzivejte. Nemam pocit, ze by se treba lide na pokladnach v marketech zrovna flakali.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 12:42:35     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Milý Phickusi,

  já mám k práci respekt asi jako každý normální člověk. k čemu už moc respekt nemám je práce, která se všemi silami snaží degradovat jedince na nějaký lidský zdroj a kde je typické, že se s firemními dogmaty musí povinně ztotožňovat zaměstnanci - např. v call centru, když pošlete operátorku do háje, ona vám poděkuje atd. - normálně by vám dala facku. a tak je to i s velkými obchodními řetězci. takže pro upřesnění, je mi jedno, jetsli je vohnoutem flákač nebo někdo, kdo pracuje systémem work hard, hlavním ukazatelem je buď pragamtismus nebo dogma, ke kterému jeho práce směřuje.

  bylo by asi jednoduché říci, že i ti zaměstnanci úplně dole si mohou vybrat, zda budou za daných podmínek v obchodě pracovat nebo ne, ale ono to tak v praxi moc neplatí. co ovšem platí je, že život není spravdlivý ke všem, neboť zde žije příliš velké množství lidí na příliš malém prostoru, aby se ve všem dostalo na každého. tito lidé však mají volební právo a mohou si zvolit zástupce do vlády, kteří pak již mohou jejich zájmy prosazovat způsobem, který má vliv na změnu rávního rámce systému, ve kterém žijeme. je to jen jedna z možností, ale předpokládá prostě aktivní přístup ze strany těch, kteří se dovolávají práva a ne jen splynutí se všeobecnou rezignací na životní hodnoty. mě taky nikdo nic neulehčil a žiju.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 14:07:24     Reagovat
  Autor: grey - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  každý nemá to štěstí, že se dostal k práci, která je tvůrčí a jedince uspokojuje. chce to jen trošku úcty k těm, kteří pracují na místech, kde bychom já ani ty asi pracovat nechtěli. takovým se nemíním mstít. "pomsta" typu "nechoďte nakupovat do kerfúru" - to beru, ale nadělat těm chdákům na place binec, to je ubohost, když nejste spokojeni, jděte si to vyřídit s managementem.

  a nevěř, že je v moci lidí "na place" něco změnit. megamarkety jsou (nyní už nezrušitelný) fenomén, se kterým se musíme naučit žít, asi tak jako se senátem a jinými darmošlapy, pouze je lze poněkud korigovat, ale když nejsem spokojený se standovou politikou, tak přece nepůjdu rozbít držku jeho sekretářce.

  a to s těmi volbami, to byl úlet, ne?

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 14:19:17     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  úctu k ostatním lidem mám, buďte bez obav - pracuji s lidmi a snažím se mít k dispozici tolik informací, abych byl schopen vnímat, jak jim vytvořit optimální podmínky pro jejich práci, jejiíž výsledky pak mohu dále zhodnocovat.

  k tomu e-mailu jsem se asi nedostatečně transparentně vyjádřil. souhlasím s ním v principu, neboť tato spontánní reakce předznamenává změnu nákupních zvyklostí u široké vrstvy zákazníků, lidi "na place" jak je nazýváte se jen přizpůsobí tomu, co budou jejich zákazníci vyžadovat a dostanou k tomu instrukce ze shora. spontánní reakce zákazníků na tlak vytvářený snahami marketů jen poukazuje na nejjednodušší formu osvobození se od podobných praktit. nepředpokládám, že by každý šel bojkotovat C4, ale věřím, že když ti s nižší kupní silou, kteří jsou onou nejcenější cílovou skupinou velkých obchodních řetězců přesměrují svůj zájem do těch obchodů, které z nich nebudou dělat vyložené blbce, bude to jen pro dobro věci. to s těmi volbami byla spíš ukázka nefunkčnosti složitých mechanismů a potvrzení faktu, že složitý systém zkolabuje ve chvíli, jakmile se přetrhne nejslabší místo v celém řetězu souvislostí - to jest nastane změna v psychice zákazníků a ukáže se síla teorie chaosu a teorie kauzality, a to přímo v praxi, všem na očích.

  NO MERCY !!!

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 08:51:40     Reagovat
  Autor: grey - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Myslím, že systém, o kterém se zde bavíme, má silnou zpětnou stabilizující vazbu právě v tom, že jsou do něj na obou stranách, tj. na straně marketu i zákazníků, zapojeny právě ty skupiny lidí, které jsou nejsnáze ovlivnitelné těmi, kteří jsou zde nazýváni (oprávněně) zmrdy. Sám pracuji ve firmě se zahraniční účastí a vím, jak vypadá "proceduralizace" výroby, kdy se vlastní myšlení při mechanické výrobě nejen nevyžaduje, ale dokonce potírá (naštěstí jsem v té "kreativnější" části). Proto tak trochu cítím s podobnými chudáky v jiných takovýchto podnicích a nevěřím, že je možná změna "zdola", a to ani ze strany zaměstnanců, tím méně pak ze strany zákazníků, jejichž jednání nebyl s to rozbít ani "český sen". Po pravdě řečeno si ani nemyslím, že by tato cílová skupina zákazníků po nějaké změně bažila. Ale to není jen problém marketů, jedná se o celý proces globalizace, jehož je tohle pouze střípek a z něhož mívám pravidelné depky.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:51:51     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  řekl bych, že hlubší kořeny problému, který tu diskutujeme, souvisí malinko s tím, že ani vy ani já nejsme v té cílové skupině pod hranicí průměrné mzdy v ČR. je to podobné jako když sytý hladovému nevěří. představte si, že bydlíte v 1+0 16m2 a jste rád, že máte doma elektřinu, vodu a plyn, ale ve skutečnosti se jen trápíte nedostatkem všeho, co je možné si za peníze koupit - ovšem netrápíte se všem na očích. když si koupíte cadilac, bude o tom vědět každý v sousedství, když k vám přijde exekutor a seber celé vybavení bytu, nedozví se o tom skoro nikdo - takhle to holt chodí. počítám, že v podobné situaci nebudete přemýšlet o tom, jestli budete chodit naupovat tam, kde mají kvalitní potraviny, ale zatnete zuby a nakoupíte v lídlu kartón fazolových konzerv, půlku chleba, levnou vodku a oblíkat se budete po bazarech. no, a pak uvidíte ty slevy století 95% dolů. řeknete si, tak konečně si budu moct pořídit tu televizi i za cenu, že se k ní budu muset proboxovat. řekl bych, že když někdo podobný na vlastní oči uvidí, jak s ním a s jemu podobnými C4 vyjebal, tak mu to vezme další kus jeho důstojnosti a pak může vzniknout i ten e-mail, který koloval po republice.

  v čem je chyba ? podle mě v tom, že při dnešním stavu věcí si není možné tak snadno stabilizovat život a čím dál víc lidí se přesouvá do oné cílové skupiny, která je "ekonomicky nestabilní" (hádejte z jakého filmu je to slovní spojení) a tudíž vydaná na pospas těm, co drží velký cash. oni už prostě dál couvnout nemůžou, jestliže si nechtějí vyhlédnout nejbližší lampu a oběsit se na ní. průser je, že nikdo nemáme jistotu, že dokážeme podchytit veškerá rizika, abychom do té sociální skupiny nikdy nespadli - ono se tam padá rychle a cesta zpátky je téměř nemožná.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:57:31     Reagovat
  Autor: grey - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  naprostý souhlas, děkuji za diskusi

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:46:18     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: tím že schvaluješ ten mail,
  buďte klidnej, já znám některý nejposlednější a ti se na rozebrání zboží podíleli především!!!


   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 16:05:45     Reagovat
  Autor: Mystique* - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  To by mne zajimalo z ktereho CRF znas ty nejposlednejsi. Takova informace se muze hodit, protoze toto bylo v rozporu s narizenim reditelu jednotlivych CRF. Ale samo, ze ne vsude se to dodrzelo :(((

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 20:09:40     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  ne tak docela, oni to nekupovali sami, ale nahnali tam svoje příbuzenstvo!
  myslím, že to bylo na Smíchově.
  mě na tom zaujala jiná věc, oni to jeli kupovat v neděli ne až v pondělí a prý v letácích bylo uvedeno podnělí, ale já nevím, já jsem se o to nezajímala, zeptám se!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:46:49     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Vzhledem k omezené pohybu běžných zákazníků by to Carefour jako takový asi docela bolelo.
  Rozhodně by měli nižší tržby. Což nic nemění na tom, že by to odnesli brigádnící a pomocné síly.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:58:18     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  milý KloKi,

  slevy byly namířeny proti VŠEM ZÁKAZNÍKŮM - žádnou sociální vrstvu nevyjímaje, ale nejvíce jich měli využít právě ti lidé, kteří mají máálo peněz. ostatní, kteří si mohou bílou echniku nebo hi-fi koupit kdykoliv přes rok to chápou tak, že se slevových akcí neučastní řekněme z určité solidarity k těm, kteří si tak dobře žít nemohou.

  akce u výročí měsíčních slev vznikla spontánně a je namířřena proti VŠEM ZAMĚSTNANCŮM C4. je jedno, zda C4 reprezentuje poslední zaměstnanec, brigádník nebo jeho GŘ. nejde ani tolik o tržby, které mohou být v těchto dnech o něco nižší, ale o dobré jméno C4 na trhu, neboť může snadno vyjít najevo, že se lidi nechtějí nechávat takhle vojet, zvllášť když si pak přečtou, že C4 na těch slevách královsky vydělal, neboť si mnoho lidí nakoupilo nezlevněné zboží. když nastane dlouhodobější odliv jejich zákazníků, může to mít pozitivní dopad do jejich přístupu k nám všem.

  asi je třeba si uvědomit, že se C4 nepohybuje jen na hraně zákona, ale vědomě ho přestupuje, tak ať se poučí z rizového vývoje a začne se chovat tak jak se k jeho velikosti a záběru na trhu sluší a patří.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:37:38     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Mno. Cela slevova akce byla pro c4 HLAVNE akci reklamni. Po dlouhe dobe byla akci vyborne vydarenou, nebot byla cilena naprosto dokonale na nejakych 80% obyvatelstva (jak bylo krasne videt v navalu, ktery akce zpusobila) a zda se, ze ostatni obchodni retezce jen mlsne pokukuji po zpusobu, kterak ji nejakym zpusobem zopakovat. Vzdyt kde za par zlevnenych kusu nekvalitniho elektra dostanete nekolik televiznich sotu v hlavnim case a diky naslednym "sabotaznim" akcim dlouhotrvajici zajem temer vsech hlavnich medii. Ze by se nekdo obtezoval nejakym zasadnim zpusobem omezit provoz prodejen je vysoce nepravdepodobne a malokdo tomu veri a kdyz se nekde najde par zoufalcu, ktere pridaji 1% do celkoveho poctu kosiku v prodejne (a pritom si prohlidne sortiment, neco se mu zalibi a v budoucnu si to prijde zakoupit), pak neni problem v case pololetnich prazdnin a VS volna udrzovat nejakou levne placenou pracovni silu, ktera za par supu, co ji vystaci na nakolik kousku krabicoveho vina zbozi hezky rozvozi a kosiky uklidi.
  Proto pokracujte ve vsech sabotaznich akcich, osocujich clancich, retezovych mailech a spotrebnich nakupech a C4 se Vam mozna jednou slozi na pomnik.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:41:13     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Milý Aleffe,

  podle Vaší železné logiky bychom patřili všichni do blázince, protože nám tady vládnou socani. :-)))

  "a je namířřena proti VŠEM ZAMĚSTNANCŮM C4" - nikoliv. Tato akce je namířena proti těm "nejubožejším z ubohých" v hierarchii Carrefouru. Zmrdům na vyšších postech bude jen malým trnem v oku. Odedřou to lidé, kteří ty slevy nevymysleli.

  Což neznamená, že se stavím proti této akci. Pokud by měla dopad na tržby C4 (abych použil Vašeho označení), tak by byla akcí na místě. Tak by ji ocítili i ti zmrdi nahoře (nikdo jiný takovou akci nemohl vymyslet, co si budeme nalhávat). Mohu Vás také ujistit, že něco jako dobré/špatné jméno v této zemi nefunguje, podívejte se na Lidl, proboha. Je to nejotřesnější řetězec u nás, s nejotřesnější pověstí, ale "Lidl je levnější", takže si vesele prosperuje.

  Pakliže jste přesvědčen, že se Carrefour pohybuje za hranicí zákona, postupujte podle platných právních předpisů a splňte svou oznamovací povinnost. :-)

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:45:29     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Oznamovaci povinnost se vztahuje jen na trestne ciny a to jeste vybrane. Nekalosoutezni jednani je pouze prestupek.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 15:16:01     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Já vím.
  Jednalo se o příměr.
  Příště se pokusím vyjadřovat maximálně přesně a korektně. :-)

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 15:07:26     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Milý KloKi,

  (že nám ta diskuze dnes jde od ruky, že ?) já vidím kouzlo ne v tom podávat trestní oznámení, ale právě ve využití té svobody jít tam nakupovat nebo ne. chápu i to, že ne každý má možnost si vybrat tak jako já a že ta akce měla všechny atributy úspěšného marketingového tahu - naopak, ona marketing posunula o něco dál, ne bylo zvykem. a všiml jste si, že překračování zákona v tomto případě nevedlo ani jednoho politika k podání trestního oznámení ? co by asi bylo lepším nástrojem na sjednání nápravy ?

  - podání trestního oznámení mnou ?
  - podání trestního oznámení známým politikem, který ještě navíc dostane možnost mluvit na kameru ?
  - signifikantní změna nákupních návyků u několika %-ní skupiny zákazníků ?

  těch našich návyků, na kterých celý systém velkých obchodních řetězců stojí a které si v řadách obyvatelstva svou reklamou pevně udržuje a rozvíjí ?

  domnívám se, že si na přikladu jejich akce celkem dost lidí uvědomilo zákeřnost, za kterou oni sami platí - nejen penězi, ale i deziluzí z toho, že dle médií se nich neděje, ale je - zákazníky, to ponižuje a dělá z nich stádo blbců.

  uvidíme, jak dobře odborníci C4 na PR spočítali míru rizika synergických efektů, jaké jejich akce způsobí. tady bude soudcem vox populi a jestlli má tento národ ještě elementární zbytky národní hrdosti, nenechá sebou vorat tak jako s václavem havlem vorá jeho dáša.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 15:24:18     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Milý Aleffe.

  Dikuze nám dnes opravdu jde. Čekám na velký okamžik svého života a (snad) zveřejnění svého prvního článku na D-F. :-)

  Vedlo to minimálně k tlaku od kontrolních úřadů. O nelegálnosti tohoto kroku pochybuji. Zajímalo by mne, o jaké překročení zákona se podle Vás jednalo. Podle mě šlo o krásné využití mezery v zákoně a obrovskou dávku drzosti a neetičnosti.

  Nejlepší cestou by byla změna nákupních návyků. Otázkou je, zda k ní dojde. Ono to "orání" se zákazníkem je u nás celkem obvyklé, zatím každému prošlo a domnívám se, že projde i C4. O mentalitě "běžného" Čecha mám svoje mínění. A ten raději ušetří 23 korun za lïtr nějaké pohoné hmoty, než aby bojkotoval C4, protože ho vypekli.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:28:10     Reagovat
  Autor: JJ - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Já osobně se tedy slevových akcí nezúčastňuji nikoli ze solidarity s nějakými chudáky, kteří by na nezlevněnou ledničku neměli. Já tam prostě nelezu proto, že to otravování a ten čas mi za těch pár ušetřených peněz nestojí.

  Jinak v C4 v ČR občas nakupuju, když tam jsem delší dobu, protože jinde v Hradci a Pardubicích slušný holandský sýr neseženu (ani u AHoldu, což je IMHO pěkná ostuda).

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 08:42:01     Reagovat
  Autor: Ano, budou to uklízet ti nejposlednější, - Neregistrovaný
  Titulek:Re: tím že schvaluješ ten mail,
  ale i ti za to budou muset dostat zaplaceno. Budou tomu muset věnovat čas, který by jinak věnovali své normální činnosti. A tyto ZVÝŠNÉ náklady na pracovní sílu zaplatí kdo. Ano a modří už vědí...

  Aleffe, super článek. Nad jeho pravdivosí bych až brečel. Kvalita potravin jde poslední dobou do pekel.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 08:47:46     Reagovat
  Autor: Ker - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: tím že schvaluješ ten mail,
  ech, trochu se mi to popletlo,

  komentář má začínat: Ano, budou to uklízet ti nejposlednější,
  a v poli Autor má být Ker

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 15:03:00     Reagovat
  Autor: čtenář - Neregistrovaný
  Titulek:Re: tím že schvaluješ ten mail,
  Souhlas! Jednou jsem zažil situaci, kdy nějaké hovado nahlásilo bombu v Globusu. Zákazníci byli vyzváni k zanechání vozíků na místě a k opuštění marketu. Následoval kolaps při výjezdu z parkoviště (45min.) a dovedu si představit, že poté co po několika hodinách opustili provozovnu pyrotechnici, museli ti ubozí, podle aleffa-vohnouti makat do rána, aby bylo všechno připraveno na nájezdy zákaznictva.
  Myslím, že bych uvítal hypotetickou, ale principielně zcela shodnou situaci, kdy hypotetické osoby z aleffova vedení spáchají nějakou zhůvěřilost a aleffovi za to někdo před barákem propíchá gumy, protože "je přece z té firmy a tedy za to může!".

  Komentář ze dne: 30.01.2005 12:59:52     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:
  hezký článek, popisuje skutečnosti, které mnozí přehlížejí a pokoušejí se je zakrýt tím nesmyslem o nejposlednějších a pracovitých co nemají jinou možnost, trochu mi to závání socansko-komunistickým hesly proletáři všech zemí, dělnická třída je to co nás spasí a podobný nesmysly, měla jsem za to, že z této ideologie jsme už vyrostli, ale opak je pravdou zdá se, on i ten systém nikdo za nic nemůže je komunistický!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 16:39:26     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Pokud se narážka na nejposlednější týká mne, tak bych si vyprosil něco o pracovitých, nenapsal jsem ani slovo o pracovitosti (mluvil jsem o nejubožejších z ubohých). Naopak si o těchto liedech myslím svoje (většinu tvoří vohnouti, kteří makají jen proto, že jsou k tomu nuceni - nebo alespoň "makání" úspěšně simulují).
  Termín "nejubožejších z ubohých" jsem použil naprosto záměrně, aby bylo jasné, na koho to podle "zákona padajícího hovna" dopadne. :-)

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 19:47:03     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  omlouvám se jestli to vyznělo jako, že jsi to napsal ty, tak jsem to nemyslela, oni sami to o sobě tvrdí, jak jsou pracovití, že drží nad vodou celé NH a makaj na všechny ty co v kancelářích chytaj lelky!! a tvrdí to o sobě protože to jsou vohnouti, takže se vlastně shodnem ;o))) !!!

  Komentář ze dne: 30.01.2005 13:37:25     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Vohnouti
  Trochu jsem se nad problematikou zamyslel a došel jsem k názoru, že toto celé je naprosto zbytečné. Vohnouti mají, co vždycky chtěli a zmrdi, kteří managují taky. Zmrdi taky musí chodit nakupovat a vzhledem k tomu, že situace je ve všech sámoškách a megasámoškách stejná, lze se domnívat, že ani ti zmrdi-sámoškoví manageři nedostanou v krámu lepší potraviny a přístup.

  Akce s nákupními košíky v C4 mi přijde debilní. Kdo chce C4 bojkotovat, bude ho bojkotovat. Ale k tomu nepotřebuje dělat žádné naschvály. Prostě tam stačí nechodit nakupovat.
  Kromě toho by mě zajímalo, zda si někdo uvědomil druhotný efekt této hurá akce. A tím je ztráta pětikoruny za každý naplněný vozík. Já být poskokem na place v C4, tak se na tu třídenní akci docela těším. Myslím, že pokud bude účast aktivistů hojná, leckterý poskok si i na pár stovek přijde.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:21:59     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Vohnouti
  Porid si plastovy zeton velikosti petikoruny. Za pet korun jich sezenes i nekolik desitek ;-)

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 01:31:10     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Vohnouti
  Náklady vynaložené na získání několika desítek žetonů, stejně jako aktivní podpora této akce by mě stála mnohem více, než pět korun.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 01:41:38     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Vohnouti
  Anebo ještě jinak. Kdysi dávno jsem četl Májovky. V jedné té knize byli pronásledovaní a pronásledovatelé. Pronásledovaní chtěli zdržet pronásledovatele a tak vymysleli fintu fň. Vykopali jámu a pak ji zase zaházeli. Jejich idea byla taková, že pronásledovatelé si budou myslet, že tam hledali poklad a budou tam také kopat, jestli v zemi něco nezůstalo, což je zdrží. To, že se sami zdrželi mnohem více, protože kopali do tvrdé půdy, zatímco pronásledovatelé budou kopat již rozkopanou a změklou půdu, jim však nedošlo.

  Takže i kdybych si náhodou myslel, že ta "pomsta" C4 s plnými vozíky je gůd ajdija, tak po spočítání nákladů za čas, který touto akcí strávím, se k tomu i nadále budu stavět negativně. Pokud někdo utřel pysk v C4, může za to děkovat jenom své blbosti a pokud bude trávit další enormní čas dopravou do C4 a blbnutí s vozíky, tak se mstí maximálně sám sobě, protože bude ve finále ve větší ztrátě, než C4, čímž jen potvrdí, že jeho blbost je skutečně bezbřehá.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 09:12:47     Reagovat
  Autor: K596 - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  Herdek, co k tomuhle říci? Nic víc, než souhlasím!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:46:58     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Vohnouti
  Jsem tehoz nazoru.
  Jen bych chtel podotknout, ze sortiment zbozi v hyprech je vysledkem nejakych prodejnich statistik, takze v hypru maji to, co zakaznici chteji. Stejne jako v Blesku pisou to, co lidi chteji cist. Sortiment bych spis bbral jako zrcadlo vyberu nakupujicich spis nez jako zrcadlo toho, kdo komu chce co vnutit.
  Nehlede na to, ze si porad jeste myslim, ze kazdy clovek je samostatny a temer na kazdem rohu je obchudek, kde se da nakoupit i "nehypermarketove". Presto lidi jezdi do hypru. Pokud je clovek "zmrd" podle definice, vetsinou ma i prachy, pokud ma prachy, nebude nakupovat v kefruru, protoze "by byl moc vobycejnej, vole".
  Kdyz jdu do tesca nakupovat, porad se citim dostatecne samoztatne, aych si mohl vybrat, jestli si tohle koupim, tohle ne a nebo si to koupim nikde jinde a nikdo by s brokovnici za zadama nestoji a do niceho me nenuti.
  Proto tyhle "ublizenecky" clanky uz radeji ani nekomentuju, protoze clovek, kterej se necha zvyklat lacinym trikem, nedokaze sam sobe definovat svoje hodnoty a rozhodnout se, co vlastne chce a proc a pak jeci jako pichla svine, kdyz zjisti ze naletel neni partnerem pro diskuzi. Zvlast kdyz se to deje opakovane podle navlas stejneho scenare.
  Aleffe, ten posledni odstaven nebyl miren primo proti tobe, ale proti tem, co organizuji nejruznejsi "odplatne" akce, nechvaji se navnadit na slevy a kupuji si zbozi, na jehoz kvalitu potom zehraji a osocuji JINE ze za to mohou.
  Nikoliv. Mohou si za to JEN oni sami.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 15:24:28     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Vohnouti
  ahoj Q,

  sundej růžové brýle, myslím tím to, aby sis uvědomil skutečný rozměr drsné reality, se kterou velké markety pracují - byl jsem párkrát v centrále aholdu (ta krabice za prahou) a byla tam atmsféra asi jako v životní pojišťovně. cpali mi tam i nějaký svůj interní časopis. to byla síla ! zmrdství největšího kalibru !

  prostě, přestože všichni zdůrazňujeme, že je třeba rozlišovat a zaujímat svůj postoj, tak nejvíc volebních hlasů nezíská ten, kdo chce celou věc řešit, ale ten, kdo dá svým voličům zadarmo volební guláš a zadarmo kousek chleba a když k tomu zadarmo ješt přidám kelímek s pivem, můžu jít slavit, protože jsem správně marketingově vyhodnotil míru pragmatismu, jakou třeba dnes projevit k dosažení svých cílů.

  ale kdo v tom pak má žít ? a ha ? to mi má stačit, jen se k dané věci vyjádřit ? činy mluví jasnějším jazykem než slova. na počátku všeho dění je většinou myšlenka a teď asi pár tisíc lidí přemýšlí o tom, že nejsnadnější způsob, jak si nenechat líbit brutální způsoby manipulace s vlastní psychikou je nakoupit jinde.

  předtím, než zkrachovala ekonomika v argentině (naše oblíbené téma), tak si taky nikdo nepřipustil, že může zkrachovat nejen velká korporace, ale celý stát. no a když se vrátím k C4, bylo to odvážné a nehci ani uvažovat nad tím, jaké to bude mít důsledky na kvalitu našeho života, když to konkurence přijme jako standard a začnou to společně dovádět k dokonalosti. změna nákupních návyků je jediná možná reflexe na takovou sutaci. a jen realita ukáže, o jakou změnu se bude jednat a zda bude k lepšímuu nebo k horšímu.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 15:47:28     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Vohnouti
  Ale no tak. Ja tam byl kolikrat taky, blbe se tam parkuje u ty benzinky, za recepci sedi studentky na brigade a prsaty mlady holky jako vsude jinde, v kancelarich jsou prsaty holky v prilejhavejch trickach (Wau - tam asi nejlepsi ze vsech central retezcu, ktery sem prosel), obchodnici sou tam napomadovany paka jako vsude jinde a vladnou tomu ukazkovi zmrdici, ktery nemaj odpovednost kompetence, jen velkej plat a na vsechno tam maj standarty. Nikdo mi tam nic necpal.
  Ten druhy odstavec souhlas - to je to o cem jsem psal - lidi se nechaji nalakat na ceny. Tak to je a tak to bude. Hypermarkety nejsou vykladaci koranu ani bible. Jsou to obchodnici a tak budou delat vsechno proto, aby nalakali co nejvice lidi, co nejlevneji nakoupili a co nejdraz prodali s co nejmensima ztratama. Zadne paradigma neni treba. V nasem state staci cena. A to jeste mame rezervy - v dojcacku stoji hnusnej tvrdej chleba 2ojro, takze - bude hur.
  Kdo v tom ma zit? No, to je otazka stejne filosoficka jako byt ci nebyt. Clovek je tvor prizpusobivy, tak se bud prizpusobi, nebo vyuzije vlastni intelekt a najde si cesticky. Nebo oboji. Osobne nejsem zadny obrozenec, abych trval na starych poradcich, takze do jiste miry je mi to jedno (kdyz se ze me nekdo nesnazi udelat debila nebo me primo otravit, ale vzhledem k tomu, ze se o to nekdo pokousi kazdy den nekolikrat, jsem do jiste miry rezitentni). Takze kazdemu co jeho jest. Svet se meni a skuhrat po starych poradcich znamena zamrznou na miste - to je spatne. A na zbytek tu mame zakony trhu - kde je poptavka, je i nabidka - existuji male pekarny pecici skvele pecivo, reznictvi, zalinarstvi... Staci si jen vybrat. Jen ty ceny jsou holt vyssi, neni to v centru mesta a neda se tam tak dobre parkovat...
  Ze se to stane normalem bych se nebal - lide na to CASEM otupi, stejne jako na reklamy na vizir a na prodejny hadru zhusta polepecnych slovem "LIKLIDACE - VELKE SLEVY". A navic tu mame ze svych dani instituce, ktere by proti tomu mely bojovat. Ale protoze delaji kulove, tak socialisti pripravuji jakousi bizarni normu o slevach, ktera pouze zpusobi, ze slevy uz se nebudou delat nikdy a nikde (na coz zase doplati ti, kteri ty slevy nejvice vyzaduji). Otazka, jestli je to zmena k horsimu nebo k lepsimu je na kazdem z nas.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 16:33:45     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  k té centrále, vůbec není od věci se na jejich core business podívat i z druhé strany, člověku to potvrdí mnohé domněnky a navíc ho to obohatí v míře vědomostí, které je nutno mít na zřeteli. zkuste se jen zamyslet, proč mají ti zaměstnanci aholdu ve své centrále "mladý kočky" v recepci, proč jsou tak navenek úspěšní a rozjetí, když potom shledáte šílený nesoulad ve výrazech jejich obličejů. v takové atmosféře bych nevydržel ani hodinu, natož se propůčovat k rozvíjení jejich úspěchů.

  to, že je něco kvalitní, by měla být samozřejmost. je-li způsob, jak si nějaké kvalitní věci obstarat, drahý, pak i to zboží bude drahé. mám-li to zboží rád, pak si můžu vybrat, jestli budu životem jen proplouvat a mít omezený výběr a nebo někde přidám a budu schopen si dopřát i ty drahé věci, ve kterých hlledám sobě vlastní míru uspokojení - abych byl přesný. situace ale již dospěla do takové fáze vohnoutismu, že nedostupnost běžného kvalitního zboží, za jaké třeba ovoce zeelenina považuji, mě nutí měnit nákupní zvyklosti, přestože raději chodím nakupovat tam, kde to je pro mě

  a) dopravně dostupné
  b) kde znám dané prostředí
  c) kde je kvalita, kterou jsem ochoten akceptovat.

  jaké mám asi možnosti v našem úžasném hlm praha, které by mělo být vzorem pokroku ostatním městům v čr ? z větších marketů (v jisté míře i podle velikosti) buď

  C4
  zatím nejmenší scheissdrek z násl. výběru, alespoň se integruje do něčeho, co stavebně připomíná budovu a obsahuje i multikino, zábavu a mraky obchodů.

  OLYMPIA
  těžkotonážní projekty kanadského tristaniferu, které třeba ve zdibech skončily jen na papíře, s ohledem na výstavbu TESCO Letňany. byl jsem na nějaké otevírací akci už ani nevím v jakém městě a tuším, že za brnem jsem měl párktát tu čest popatřit i dovnitř. kvalita mi přišla srovnatelná s C4.

  TESCO
  má výhodu v otevírací době 24h, ale kvalitativně za C4 zaostává, i když se v letňanech rozrůstá do dalších "tubusů" s obchodními plochami. prostě mám zábrany si tam kupovat jídlo.

  INTERSPAR
  to mi přijde jako pokus o stavbu "shopping mall" v miniatuře české kotliny, je to tak malý, že je kvalita tristní a spádové oblasti vyloženě lokální.

  AHOLD / koncept HYPERNOVA
  snaha o kompromis mezi velikostí a kvallitou na nějakých 4,5 - 6,0 tis. m2 prodejní plochy. měl jsem možnost si jich pár desítek nafotit v rámci jedné obchodní záležitosti a nebylo výjimkou, že to musel osobně po tel. potvrzovat velký boss z centrály aholdu. hypernova see ale v rámci možností snaží usilovně reflektovat různorodost nabídky pro lokální spádové oblasti, různá roční období a přijde mi, že i když drsně, tak celkem přijatelně reguluje onu rovnováhu mezi manipulací a snahy pochopit, kam se poptávka vyvíjí - holt holaňďani jsou na tyhle věci machři. omezení tedy představuje velikost prodejní plochy. v praze máme několik desítek možností jak nakoupit ve velkém marketu, takže těm nemůže HYPERNOVA konkurovat.

  REWE / BILLA
  to už je klasická o něco větší sámoška na nějakých 1,250 - 1,500 m2 - mají jen levné potraviny, levnou drogerii a nějaké cetky jako potřeby pro domácnost. když nebudu bydlet za rohem, asi za nima přes půlku města nepojedu

  J.MEINL, DELVITA
  podobně jako BILLA, kategorie supermarkety, pořadí DELVITA a pak JM, i když je to rodinná firma, kvalita nic moc

  PLUS DISKONT / LIDL & SCHWARTZ
  kradou zákazníky supermarketům, využívají oblasti s velkou nezaměstnaností a nízkou kupní silou, kde mají obyvatelstvo, ale i stromy na háku, a tak místním lidem za pár šupů prodábají cokoliv rovnou z palet. průser vidím v tom, že fakt velké množství lidí nemá dostatek finančních prostředků, aby mohllo normálně žít. oni se jen musí omezovat a využívat této situace, na to musí mít jeden žaludek.

  takže závěrem - kde mám krucinál nakupovat, když to jde celé globálně do háje ? to mám začít jíst amarouny a anebo se vrátit někam do budoucnosti ? to je jeden z důvodů, proč říkám, že

  PŘIŠEL ČAS TO ZMĚNIT !

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 16:55:24     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  K tem kockam v recepci a v kanclech - protoze mlady holky po skole maji maly platovy naroky, maji vetsinou dobry jazykovy vybaveni (vicejazycny prostredi), umej s IT a na buseni cen do PC stacej. A ze sou hezky ohaknuty je dano tim, ze jednak maj slusny obleceny prikazano (takze zadny dredy a hippy manzestr) a druhak vetsi platy (nez na podobnejch pozicich u malejch firem)+firemni vyhody -> vic se o sebe staraj a jsou sebevedomejsi. Nicmene neplati to uplne obecne a to, ze jsou to casto bezduvodne namysleny slepicky je FAKT.
  Ale to bylo jen takovy konstatovani.
  K ty kvalite - bohuzel kvalita je komodita, za kterou se plati. Cesi jsou narodem sporivym, tak jsou ochotni udelat ustupky ve kvalite na ukor ceny, to je realita dneska. Martkety jen davaji lidem to, co sami chteji. Ze se s tim sveze nejaka mensina, ktera ocekava jine hodnoty neni obchodne zajimave.
  Do srovnani marketu nemam co rict. Osobne chodim jen do tesca kvuli jeho oteviraci dobe, jinak nakupuju ruzne po obchudkach, kam nemusim brat auto a jezdit pro chleba, vodu a mliko do nejaky horouci prdele. Pak sem loni byl asi 2x v C4 na andelu, ale to asi neni reprezentativni vzorek, zvlast kdyz vim pred prichodem co chci, to vyhledam, zaplatim a odejdu a na ostatni kaslu.
  K tomu poslednimu - uz sem to tu rikal - pokud je nekde nejaka skupina lidi, ktera vyuziva nejakou sluzbu, snazi se to vyjit s nejakymi kompromisy, aby se vyhovelo vsem. Cim vetsi skupina, tim vetsi kompromisy. Hypermarket je oslava lenosti - jsem liny vydelat par korun navic, jsem liny nakupovat pres den, jsem liny prejizdet mezi obchudky, jsem liny vyjit do kina na druhy konec mesta, jsem liny parkovat kilometr od obchodu. A o tom to je. Pokud si pamatuju jako maly kluk, nakupovalo se 1x tydne a na nakupech se ztravilo klildne cele dopledne, i kdyz se nakupovalo radove 1/4 zbozi. Vetsina casu padla na premistovani se mezi obchudkama. Dneska to jde delat taky tak - v praze a v blizkem okoli je nekolik reznictvi, stejne tak nekolik malych pekaren a vsechno to ma svoje prodejny (dokonce v nasem repakove je pekarna otevrena po celou dobu provozu - od nejakych 4:30 do 23:00). Chce to jen udelat si cas, obetovat benzin a pak nakoupit jen housky za stejnou cenu jako ty gumove v Tescu (ktere byly levnejsi, ale tesco na nich ma zisk). Nebo na to rezignovat a nakoupit vsechno na jednom miste ve zlicine a spokojit se s o fous horsi kvalitou.... Je to jen veci priorit.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:16:59     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  dobře, ale pro mě je nakupování nutné zlo - nechodím tam, abych zjišťoval, kterak se rozrostla jejich nabídka, já tam jdu koupit to, co potřebuju. čas, který budu nákup věnovat, u mě hraje významnou roli, proto mě neuráží, že je možné více obchodů zkoncentrovat na jedno místo, spíš naopak - mě to uštteří čas a ten zbytek si obstarám dle tradice objížděním specializovaných obchodů. ty priority poněkud zjednodušuješ, nepopírám tvé poukazování na lenost, to je vlastní každému, ale já na nakupování nebudu alokovat víc času, než je nezbytně nutné. přes den pracuju, ve svém volnu se nenudím a tak mi zbývají na nakupování večery nebo weekendy, z toho je snad pochopitelné, že základní potřeby chci logicky obstarat najednou a ty další podle potřeby. nebo si mám nechat pomeranče posílat letecky (třeba s pomocí dhl) z Vídně ?

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:35:29     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  Ale jo, ja jsem na tom uplne stejne a taky proto nakoupu v tom tescu. A taky je pro me nutne zlo, ktere se snazim redukovat alespon tim zpusobem, ze tam chodim vyhradne mezi 01:00 a 5:00 v noci, kdy mam svuj vysneny klid a v rannich hodinach i nove zavezene zbozi (u onoho ovoce zvlast dulezite).
  Jenze prave tesco diky objemu sve produkce se zameruje na pro nej nejvyznamejsi skupinu lidi - potrebuje prodavat hodne, protoze levne (a mene kvalitne) - kdyby prodavalo mene, musi prodavat draz, nebo draz (kvalitneji) a tedy mene.
  Holt ten cas, ktery venujes tomu schaneni je prave ona dan za kvalitu. Rozhodnuti je na kazdem z nas. Dokonceni nekteri excentrici se uprostred dne seberou z prace, jedou objizdet pekarny, spriznene soukrome zemedelce a reznictvi, privezou to domu manzelce a pak zase pracuji. I takovi existuji. Ale jsou to lide, kteri jsou pani sveho casu, pani svoji prosperujici firmy a mohou si podobne rozmarilosti dovolit. Ja si to bohuzel dovolit nemohu at uz kvuli casu nebo sve osobni nepredstavitelne lenosti, takze jsem si zvolil ze vsech spatnych reseni to nejmene spatne. Tedy nejmene spatne pro me. Kazdy ma jine priority.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:55:09     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  ale Q, nebavíme se o plošném zdražování či zlevňování, bavíme se o selekci. v C4 mají taky normální krevety za 120 Kč/1kg ale zákazník má možnost si koupit i tygří za 1,850 Kč/1kg, buď na to mám nebo nemám, hotovo. jenže na rozdíl od obyčejných pomeranů a mandarinek jsou tyto krevety snobárna. proč ten rozdíl odmítáte uznat, když je tak jasný.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:11:20     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  Prave proto - drazsi zbozi by nikdo nekupoval (nebo kupoval, ale proti levnejsimu by to bylo zanedbatelne mnozstvi), tak jeho drahe misto a drahe skladovani zaberou veci o ktere je zajem a ktere se prodavaji hodne, takze je z toho vetsi zisk a vic se toci, takze je mensi pravdepodobnost, ze ho budou muset po ukonceni trvanlivosti na vlastni naklad vyradit - to je to, co jsem se snazil napsat v mem prvnim prispevku.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:18:29     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  nemám pocit, že su tu celý národ nachází pod hranicí chudoby, těch, co si mohou vybrat je nezanedbatelné množství. sice se neprodá tolik ks zbooží, ale za výrazně vyšší cenu, a tedy i marži, každý by si tedy mohl přijít na své. mě je jedno, jaké logo bude mít daný obchod, pokud bude splňovat kriteria kvality a ceny, kterou si mohu dovolit.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 00:41:42     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vohnouti
  Neni jich tolik, aby uzivili hypermarket. Hypermarkety jsou zamereny na jinou sortu zakazniku a vyuzivaji toho, ze i z tech "narocnejsich" vrstev lide obcas nakoupi podle kriterii ceny. Obracene to funguje hure.

  Komentář ze dne: 30.01.2005 14:45:14     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Hmm...
  Opět Aleff a jeho oblíbené téma. Zpočátku jsem se autora zastávala (viz předchozí diskuse), poslední dobou mě ona posedlost obchoďáky poněkud děsí. Co takhle navštívit i jiná místa, nabízím např. témata:
  1) Zmrdi, sníh, koule a tak vůbec - je koulovaná přestupek?
  2) Vohnouti a zvyšování kvalifikace pro potřeby trhu práce...
  3) Ichtyl a jeho vliv na výchovu budoucích voličů...
  4) Hulibrci po pracovní době - co hulí?
  5) Geneticky modifikované potraviny na evropském trhu a jejich vliv na nesmrtelnost chrousta a pod....

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 16:41:32     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Hmm...
  KITI, zkuste nějaká z témat, která uvádíte, sama uchopit, mířím dál, než k tomu, co jste navrhla. s tím děsem, dříve než lékařská věda dovedla diagnostikovat skutečné příčiny náhlých úmrtí, definovala to jako fenomém "úmrtí z úleku", časem se tato definice rozpustila např. v pojmy jako je infarkt, mozková příhoda, selhání plic a jiné.

  nerad bych, aby jste si myslela, že se vyvyšuju nebo něco takového - vaše názory respektuju, ale v tuto chvíli vidím jako důležitější definovat onu "náhlou smrt z vyplašení" a pak se to může dál zpřesňovat v dílčích oblastech celé diskutované problematiky.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:53:14     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Hmm...
  Aleffe, smrti se nebojím alespoň do té míry, že bych na tento strach strachy zemřela a vyděšení považuji za běžný způsob trénování organismu zvýšeným adrenalinem :-))
  Ve skutečnosti si vážně kladu otázku, KAM ony zmiňované články o supermarketech mají vést:
  1) K likvidaci některých obchodních praktik v ČR ? ...(trochu donkichotština)
  2) K výchově konzumentů ? ...(Ti D-F asi nečtou)
  3) Souvislost s vlastním profesním zaměřením ? (neptám se, jen hádám) a takových možností mě napadá spousta.
  Možná se na stránkách D-F chystá pro zvýšení kvality rozdělení témat dle autorů - např.: Aleff a obchodní řetězce, Slušňák a právo, Root/Challenger a politika , D-FENS si ponechá všechna témata včetně aut... V tom případě se hlásím za ženská práva, ta jsou zde málo prezentována (jen tak mimochodem, co je s "Opttimistkou"?). A na závěr mi zde ještě chybí Burton bell a jeho pokračování na téma zmrdí odyssea.
  No - to jen tak na okraj - těším se na další články...

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:15:51     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Hmm...
  myslím, že hlas sociálně inteligentní ženy by tu měl rozhodně velký prostor, osobně bych byl všema 10-ti pro.

  jinak já přesně vím, kam své články směřuji a zajímá mě, kam až ve svém úsudku dohlédnou čtenáři :o) a jestli jsou schopní posunout laťku diskuze ještě výš :o)

  k vaší poznámce o dferenciaci témat zpracovávaných různými autory možno konstatovat toliko, že pravděpodobně každý jest hotov obhájit svou bojovou frontu, ale probíhá to samovolně bez zásahů zvenčí nebo zevnitř. jaksi se tím vytváří šťít proti vohnoutům.

  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:06:06     Reagovat
  Autor: Soldat - Neregistrovaný
  Titulek:no mercy s někym jiným
  Já myslel, že s tím mailem nesouhlasíš. To totiž podle mě vymyslel ten správnej vohnout. Nejlepší akce proti vohnoutům je totiž ignorance

  Komentář ze dne: 30.01.2005 17:46:31     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Pořád C4 atd...
  Proč to alespoň trochu neobměníš? Třeba napiš o tržnici, bude to na stejný brdo. Popiš, jak tam mají nekvalitní věci, ale jelikož jsou levný, vohnouti je tam kupujou. A Vietnamští bossové si tam těžce nahrabou peníze. A pak můžeš seřvat nějakýho Vitnamce, že to vystavený DVD je úplnej shit a chtít zavolat jeho šéfa. A bojovat proti těm levným věcem. A nebo ti dám jinou variantu. !!!!! TAK TAM NELEZ !!!!!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:05:37     Reagovat
  Autor: imaon - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Pořád C4 atd...
  Asi tak nějak.

  Před nějakou dobou otevřeli v Olomouci OLYMPII. Sama pro sebe jsem řekla "UŽ DOST", prostě už mám těch hypersuper plný zuby. A z principu mě do Olympie nikdo nedostane.
  O mém bojkotu se, pokud příjde řeč, ráda zmíním každému známému i s vysvětlením, co mě k tomu vede a je mi fuk, že na mě divně kouká.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:07:17     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Pořád C4 atd...
  pro vás mám vincente novinku :o)

  z titulu absolutní moci mě jako autora nad vámi jako vohnoutem, který se zásadně projevuje jako zoufalý ubožák, který umí mě jako autorovi maximálně vynadat do vysíracích blbečků, vám tímto oznamuji, že dosáhnete-li obdobných vyjádření kdekoli v diskuzi k mému článku, budete přesměrován do chlívku, kam náleží všechny příspěvky, které překračují určitá pravidla, na jejichž aplikaci vy máte vliv snad jen v tom, že vymezíte dno přijatelné úrovně diskuze.

  takže až budete formulovat nějakou svou reakci k mému článku a budete chtít rovnou do chlívku, omezte se jen na vohnoutské vulgarismy a neplýtvejjte názory, protože ty by tím pádem skončily v propadlišti dějin taktéž. jste-li schopen udržet diskuzi v mezích mých a vašich názorových rozdílů, můžete být klidný, protože odstanete prostoru, co hrdlo ráčí.

  poperte se s tím, jak umíte.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 18:14:51     Reagovat
  Autor: KloKi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Pořád C4 atd...
  Ztrácíte glanc, Aleffe.

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 19:30:57     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Pořád C4 atd...
  Mě jenom zajímá, proč nebojuješ i proti takovým věcem? Je to to stejný. Na tržnicích mají taky nekvalitní věci. Lidi je kupujou. Jakej je rozdíl mezi špatným ovocem a pochybným rádiem? Ani jedno si nemusíš kupovat. Ale někdo si to koupí, protože je to levnější a mu to stačí. Ale bojovat proti tomu??? Proboha proč?
  Nemáš v okolí snad nějakej krámek s masem? Nebo s ovocem? Běž tam, jestli chceš jíst líp. Kdo nechce, ať nakupuje v hypersuper, jeho věc.
  Dám ti otázku: Proč bojovat proti nekvalitním věcem? Máš svobodu a výběr, můžeš jít jinam!!!! Opravdu mi to příjde, jako by někdo pořád nadával na nekvalitní výrobky z tržnic, ale přitom tam chodil nakupovat, protože je línej obejít pár obchodů navíc. Můžeš na Vánoce nakoupit na tržišti. Od tepláků přes elektrotechniku až po jídlo pro ty tvý kočky. A pak napiš hlubokej článek, jak to bylo všechno nekvalitní, ale tys tam šel, abys šetřil čas, protože jsi všechno koupil v jednom místě... Ale kdybysme zabojovali, tak by třeba ti Vietnamčíci začaly prodávat to zboží lepší, ne? Za stejně nízký ceny, co? Že by se ti malí šikmoocí klučíci polepšili, cooo? Tak pojdmě je na tržnice všichni společně seřvat. To bude boj!!! Těm to nandáme!!!! NOOO MERCYYYYYY !!!!!!!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 20:17:53     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  opravdu myslíte, že je lenost, když nechci zbytek života trávit obíháním krámků v okolí???? s teplákama a elektrotechnikou bych to nesrovnávala protože to člověk nemusí nakupovat tak často!

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 20:39:18     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  Ano, je to lenost. Já když jsem byl mladší, tak žádný superhyper nebylo, a tak nějak jsem hlady neumřel. A život jsem běháním po krámech netrávil. Ale jestli chceš ušetřit čas, tak si nestěžuj na kvalitu. To je jednoduchý. Já když nemám čas a mám hlad, jdu do Meka, KFC a tak, a nestěžuju si, že mě to zase tak moc nechutná, že jsem jedl lepší jídla. Protože vím, že tím ušetřím čas, ale nenajím se tak jako v restauraci. Je to kompromis...
  Vymlouvat se na to, že tam prostě musíš, jinak bys trávila čas běháním po obchodech... Kde bydlíš, prosím tě? To v okolí nemáte pár samoobsluh či stánků s potravinama??? Ale no tak. To jsou opravdu výmluvy........

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 22:45:59     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  pro tvojí informaci bydlím na Vinohradech a už jsem to jednou psala tady si můžeš koupit cokoliv od realitky, kuchyňský linky, auta, perský koberce, starožitný nábytek, boty za 15tis., slipy 750/ks, ale potraviny a drogerie jaksi nejsou v kurzu protože tady prostě nezaplatí nájem!!!
  další problém je, že mám děti a kompletní rodina má spotřebu jak mlejn, pracuju a starám se o rodinu, takže můj volný čas má pro mě velkou cenu, představa že bych v pondělí vyrazila pro vody, v úterý pro prášek na prádlo, ve středu pro něco do myčky, ve čtvrtek pro maso, v pátek pro něco na úklid, v sobotu pro zeleninu, v neděli pro brambory a byl by ze mě magor který každý den rotuje po obchodech, tak tahle představa mě ubíjí!! ale nemyslím si, že je to lenost, jednou za tři neděle až měsíc dojedu do makra, tam to všechno naložím do auta odvezu si to před barák a získaný volný čas můžu využít smysluplněji!!
  já když jsem byla mladší, tak superhyper nebylo, takže jsem nakupovala v Máji :-))), ale byla jsem svobodná a bezdětná, tak to šlo!
  moje děti by s tebou nepochybně souhlasili a radostně by se každý den stravovali u Meka nebo v KFC a nedělní oběd by dali v pizzerii, ale to se zase nelíbí mně!!!
  máš pravdu stánky tady jsou, ale o vánocích a o velikonocích na Míráku, můžeš si tam dát svařák, koupit svíčky, jmelí . . .
  věř mi, vím o čem mluvím, není to lenost!!!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 00:32:33     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  Tak ještě jednou. Jestli někdo chce lepší zboží než v hypersuper, bude si muset zajít jinam. Jestli nemá čas, ať si pak nestěžuje.
  A jestli na Vinohradech nemáte normální obchody s potravinama nebo drogerie, tak vás lituju... A asi bych nechtěl být ani tvým dítětem, protože nemám rád život bez zeleniny a vitamínů. A jelikož jezdíš nakupovat jednou za 3 neděle až měsíc, buď to doma nemáte, nebo to jíte shnilý.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 12:34:44     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  jestli si dobře pamatuji, tak jsme začali o lenosti, ale dobře, proč by si člověk nemohl stěžovat, když se mu v superhyper něco nelíbí???
  mimochodem, kde nakupuješ ty?? proč myslíš, že ovoce nevydrží tři týdny??? zdá se, že nakupuješ v superhyper a ovoce se ti do dvou dnů doma rozteče :-))) !

  a ještě jedna věc chtěla bych svým dětem dát i něco jiného, než jen to, že bych svůj volný čas trávila na nákupech, ale to je zdá se nad možnosti tvého chápání!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 13:05:36     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  Hele, když nepřiznáš, že na Vinohradech máte i obchody s potravinama, tak pak se o lenosti bavit nemůžeme.
  Když se ti něco nelíbí v superhyper, nechoď tam, nač si stěžovat? Ovoce a zeleninu nakupuju v jednom krámku, kde už znám i prodavačku, je to rodinnej obchod a mají to tam vždy čerstvý. Sice je to 350-400m od domu, ale já se rád pro kvalitní věci projdu. Nejsem línej. Autem bych to stihl nakoupit za stejnej čas v Delvitě, Bille, Albertu. Vše v blízkém okolí mého bydliště. Nebo když spočítám to, co propochoduju měsíčně po obchodech za kvalitnějšímí věcmi, než mají v hypersuper a čas, co jsem jednou trávil v Makru, když jsem chtěl udělat velký nákup, vyjde to přibližně stejně...

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 13:46:39     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  no na tom se asi nedohodnem, já tvrdím, že o lenosti to není, ty máš jiný názor dobře, mimochodem ty nakupuješ po krámcích to co najednou v makru?? no to já bych neunesla!
  nakupuješ vždy čerstvé ovoce v rodinném krámku, kde tě znaj a nevydrží to tři týdny, pak jsou jen dvě možnosti, není to čerstvé nebo to špatně skladuješ!! jak dlouho ti vydrží třeba mandarinky?

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 14:02:47     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  Poslední reakce na tebe. Ano, nakupuji po krámcích celý měsíc průběžně to, co bych koupil jednou za měsíc najednou v Makru. Teď ti napíšu pár příkladů z odborného článku o přibližné trvanlivosti ovoce při skladování v ledničce, neboli do kdy si udrží všechny látky a chuť (ovoce/do kolika dní): angrešt/10, borůvky/7, broskve/7, hrušky/3, jahody/2, maliny/1, meruňky/7, ostružiny/4, rybíz/10, švestky/10, třešně/7

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:31:58     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořád C4 atd...
  moje poslední
  1. mandarinky v tvém výčtu chybí!!!
  2. nenech si namluvit, že se ovoce má skladovat v lednici!!!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:27:16     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  ...milá, opravdu ne! V lepších lednicích, s klimatisovanými boxy na zeleninu a ovoce je u běžného ovoce doba do chvíle, kdy se dá poznat chuťový posun, asi týden, pak jsou možná lepší čerstvé z Makra... Asi, nechodím do takových obchodů....
  BTW: Jak moc by vadilo Vašim dětem, kdyby se občas podílely na svém zdraví....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:45:04     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  kdo ti namluvil, že jsem milá???? to je snad nějaká posedlost nebo co, že si o mně kdekdo myslí, že jsem milá???
  ájéjé někdo viděl reklamu na lednici :-)))
  trvanlivost čerstvého ovoce skutečně není týdny, ale v případě, že se ovoce nesklízí úplně zralé, pak se doba prodlužuje na týdny!
  kde jsem napsala, že v makru jsou čerstvé?? nějak mi to vypadlo??? já tam taky nechodím, na to jsem moc líná, já tam jezdím, nejezdím tam, ale protože by to byl úžasný obchod, ale protože mi jejich přístup vyhovuje nejlépe, není to takový opruz jako v C4
  ani jsem nepsala, že tam nakupuji ovoce, psala jsem, že tam jezdím abych nemusela vláčet brambory z okolí, ale to jsi asi v tom šrumci přehlíd :-)))
  nevím jak to myslíš s tím podílením dětí na svém zdraví, ale vím, že mně by vadilo učit děti, že nakupování žrádla je smyslem života a každý kdo tak nečiní denně je lenoch!
   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:01:36     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  Tak ted uz tomu teda vubec nerozumim, tomu toku jednotlivych prispevku.
  Btw: Co tim chtel basnik rici?
  1)Stezuju si na hypry A chodim do nich, stezuju si na hypry A NEchodim do nich, nestuzuju si na nic A nakupuju v hypru, na nic si nestezuju, vsechno je mi uplne volny?
  2)Do hypru chodim, kvalita nic moc, ale muj cas je pro mne vsim. Do hypru nechodim, protoze je pro mne kvalita prednejsi?
  3)Neni mi jasny, cim ti makro ucarovalo a o co je tam mensi opruz ne C4. Buzerace na vstupu (doklady+ukladani baglu+max. 2 osoby), buzerace na vystupu (pokladana+lustrace nejakou bizarni ochrankou), buzerace pri registraci (kopie zivnostenekejch listu), vsechno baleny ve velkym a vybirany primo z palet, aby se usetrilo za pripravu zbozi. Ja totiz uz jen cekam, kdy otevrou Makro-OpenAir, coz bude velky parkoviste, kam navezou kamiony se zbozim a nechaj to lidi cupovat primo z tech kamionu - usetri se totiz za budovu, skladovani, atd.
  Makro nabizi pouze vyhodnou cenu+mensi pocet lidi (omezeny vstupni podminky). Jinak kvalita stejna jako v C4 (s tim ze elektroniku si tam kupovat je z duvodu nedoresenych reklamaci u nekterych druhu napul sazka do loterie) a co se tyce pristupu, tak makro zbira jen same zaporne body.... Ne ze by me to osobne vadilo (nakupuji tam cas od casu taky), ale pokud bych objektivne srovnal pristupy C4 a makra, pak by makro asi nevyhralo.....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:31:53     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  to bych ani nebyla já, milá moussa, abych to nevysvětlila
  1) občas chodím k Meinlovi, když je to nezbytně nutné, neskutečně mě tam prudí přístup personálu o zboží ani nemluvím, v C4 jsem byla dvakrát naprudili mě tam tak, že už tam nikdy nevlezu, ale líbilo by se mi kdyby člověk mohl bez obav vlézt kamkoliv, když má cestu kolem a nemusel se bát, že se akorát naštve, stěžuju si protože by se mi líbilo, kdyby to bylo jinak, já jim peníze oni mně zboží, oni ze mě nebudou dělat idiota, já z nich taky ne, ale asi jsem takový mladý idealista!
  2) do makra jezdím, můj čas je pro mě vším, protože toho času opravdu nemám nazbyt (někdy musím na ty hajzli v hyprech vydělávat :-)))!)
  3) makro mi učarovalo právě tím neosobním přístupem, s personálem se člověk potká skoro jenom u vchodu a východu a ještě se chovaj celkem normálně, nezažila jsem tam otrávenou pokladní, která by se pokoušela zlepšit si náladu na mně! třeba byl na něčem nečitelnej kod a ona odběhla a během chvilky se vrátila s novým a tvářila se, že je to v pohodě, ne jako u Meinla nejdřív zařve, Máňo, tohle nemá kod a pak odejde na půl hodiny a ještě se tváří, že ten blbej jsem tady já, já nejsem z těch co potřebují, aby se prodavač zlomil v pase a hladil mě po hlavě, když si přijdu něco nakoupit, mně stačí, když se bude chovat neutrálně!!
  elektroniku bych tam nikdy nekoupila, protože on i ten jejich výběr značek je poněkud mimo, jezdím tam pro brambory, vody, prášek na prádlo, něco do myčky, mýdla, pasty, cukr, maso, sušenky atd.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 23:58:13     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  1)Porad mi unika to, jak ONI z Vas delaji idiota....
  2)Prvni souhlas, druhy nesouhlas. Vydelava se na vladu.
  3)No nevim teda. V Tescu mam pocit jeste daleko vetsiho klidu a pokoje, prave kvuli absenci tech vstupne/vystupnich buzeracnich akci. Ale zazil sem oba pristupy v obou marketech - v tescu ochotna pokladni, v makru frigidni slepice, ktera me uz svym pouhym normalnim projevem vede k premysleni, do jakych sracek jeste muze lidstvo v 21. stoleti zapadnout. Proto si nemyslim, ze tohle je veci marketu. To je veci personalu - kus od kusu. No, je to veci osobnich zkusenosti.
  Jinak jsem zjistil, ze nakupovat cokoliv krome tuny zradla pro kocoura se mi nevyplati, tak do makra jezdim cim dal ridceji - mam radeji veci relativne cerstvejsi a cokoliv, co si doma ulozim na vice nez jeden den se zcela urcite zkazi, protoze zakon schvalnosti je, ze hned druhy den pojedu na pul tydne nekam do pekla.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 00:27:43     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  1) tím, jak se ke mně chovaj, tím celkovým přístupem, já nevím jak to mám popsat, takový nevyrovnaný, jako by sami nevěděli jak se maj chovat nebo tak něco, jestli maj bejt povýšený jako hele přišel pasant z ulice nebo jestli maj bejt ponížený, liebe gaeste přišli, nějak mi to vadí!
  2) to je fuk, těch je co na ně musím vydělat, někdy nevím, kde mi hlava stojí!
  3) to není kvůli klidu, to je v přístupu, možná je to v personálu, já nevím, mně vadí i takovej ten vlezlej přístup!
  na půl týdne bych odjela hned nebo na celý týden uaa, ale není to technicky možné, já bych jela až bych brečela! já bych i do pekla jela, do Afghanistanu klidně, smolík!

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 01:31:11     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  Ad tykani: Mam v tom bordel, obecne jsem pro tykani na netu (bylo to zvykem za davnych casu bez vyjimky), ale cim dal vetsi pronikani inetu mezi sirokou verejnost a brutalni radikalizace nazorovejch stretu me prinutila prehodnotit situaci a udrzovat "zdvorilost" alespon zdanlive.
  Myslim, ze je ten pristup jen subj. dojem. Ze to pusobi nevyrovnane, je fakt. Ty lidi by se na to nejradeji vykaslali, ale maj presny navody jak se maj k zakaznikum chovat a beda, kdyz je nakej "menecr" pristihne pri chovani jinym. To sou pak takovy ty "strasne uprimny" usmevy, ktery se mi eklujou daleko vic nez znudenej (ale vice uprimnej) xicht a ktery nejaky sebestredny hovada primo vyzadujou, aby si alespon chvili pripadali jako nejaci zajimavi VIP. Ale to je mozna jen muj soukromej nazor. Dokonce sem na tohle tema spatlal pro D-Fense i nejakej clanek, ale nakonec sem rezignoval na jeho zverejneni, protoze by 98% lidi urazil a vetsi cast jeste znechutil (minimalne mojim prisernym slohovym stylem) a krom toho nechci slusnaka pripravit o zaslouzene prvenstvi ve statistice nejhorsich clanku. Uz sem nekolikrat rikal - chovani personalu je mi ukradeny - snazim se k nim chovat nejak neutralne, pokud je videt, ze na to nemaji naladu, akceptuju to bez nejakych urazek a naopak mi to vyhovuje vic nez zavadet nejakou banalni, dementne bezvyznamnou diskusi s nekym, koho neznam a vetsinou ani poznat netouzim.
  Jinak v hypru je tak malo personalu, ze snad ani moc vlezly bejt nemuzou az na blby povinny hlasky typu "Muzu pro Vas udelat jeste neco?", pokud od nich clovek nedejboze neco potrebuje. To spis mi prijde vlezly chovani v mensich obchudcich, kde clovek prijde, na paty se mu povesi "stopar", ktery se neustale vnucuje s tim, co potrebuju a nenecha se odbyt ani slovy, ze si "jen vybiram". Pak se odbyt necha a v tom momente si vyberu a nahanim ho po pulce obchodu.
  Vida. Ja bych zase obcas dal nevim co, abych mohl slozit kosti do vyhrateho kanclu, mel kazdy mesic to sve jiste a po osmi hodinach mohl vypadnout, mel mesic PLACENY(!) dovoleny rocne prave na to cestovani, ktery je bez nervu kdy se kdo ozve a bude me kde votravovat nejakou svoji nalehavou potrebou, bez pracovnich presunu typu "1000 kilaku na jeden zatah a v 11 dopoledne vypadat na jednani zachovale".
  No, kazdy touzi po tom, co nema.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 08:58:46     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  jo myslím, že na personálu bychom se shodli, proto se mi líbí v makru, tam mám pocit, že je to takový neosobní, taky se mi líbí, že to tam maj uspořádaný všude stejně, že tam člověk nemusí běhat a hledat, kde co je, a to že se musím prokázat u vchodu by mohlo mít své výhody až tam omdlím do regálu, tak mě třeba budou hledat, když zjistí, že jsem ještě neodešla :-))) !!!
  v kanclu je nuda!

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 00:29:09     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  ehm, ehm, netykali jsme si???

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:18:08     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  ...vážená ( opravdu mi nikdo nenamluvil, že jste vážená, ale těžko mi někdo vymluví, že jste - pokud ovšem nedokážete opak - to je má posedlost slušností - nevadí, že ne? )
  Nedívám se na reklamy, tak nevím o čem mluvíte, ale asi na čerstvé ovoce - nepomohu Vám nevím...
  Abych jel pro nezralé banány, pomeranče, mandarinky a zelené je vláčel přes celou Evropu, na to nemám dost času, snad jsou v takovém stavu ve velkoskladech. ale i tam mi to připadá daleko.... Je to jenom žrádlo....
  Kde kupujete brambory, je irelevantní, protože, máte - li prostory pro zrání ananasů a mandarinek, tak uskladnění brambor nebude takový problém....
  Když Vám vadí učit děti nakupovat žrádlo, bude jim vadit, že si ta matka nezajde nakoupit sama, když jí koupili nové hole....nemusí to ani dlouho trvat.... Ale je to Vaše volba....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:46:38     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  posedlost slušností??? milá vám připadá slušný, mně ne!!!
  reklamu na lednici jsem myslela, ne na ovoce!!!
  v takovém stavu jsou ve velkoskladech a většinou i v maloskladech!
  kde kupuju brambory není irelevantní neboť jsem psala, že nebudu běhat po okolí abych táhla brambory a že je koupím v makru, v mém výčtu nákupů v makru ovoce chybělo!!!
  možná je rozdíl v přístupu, já se nedomnívám, že bych svoje děti musela učit nakupovat žrádlo, to si myslím, je věc kterou průměrně inteligentní jedinec zvládne a nepotřebuje se to nijak zvlášť učit, důležitější asi bude je naučit aby dokázali pomoci a postarat se o svou matku a v tom vidím určitý rozdíl!! no, kdo chce žít musí jíst a pít, ale jsou i jiné věci na světě!!


   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:59:30     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Tak to tedy je....
  Až tyto stránky mi otevřely oči: Považovat ženu za milou, nebo dokonce váženou, je neslušné.....Hm.... Někdy bych Vás ukázal jednomu Marokánci, myslí si totéž co Vy.... :-)
  Aha, na lednici, tak to jsem také mimo, nedělám rozdílu mezi reklamami....
  Aniž bych dělal rozdíly mezi sklady....
  Není irelevantní kde kupujete brambory, chcete brambory z dálky, chápu....
  Jsem poslední, kdo by Vám chtěl zasahovat do výchovy....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 23:22:46     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Tak to tedy je....
  ale fuj! nesnažte se vykroutit z toho . . .milá!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 23:41:59     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:vy si opravdu myslíte...
  ...že mě donutíte, spleteného a ztlučeného, abych si o Vás přestal myslet, že jste milá a vážená ....OBÉ, prosím, najednou?!?!?!?
  Dobře, nebudu to presentovat, leč....
  Pěkný den, m...adam.... :-)

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 23:44:33     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: vy si opravdu myslíte...
  budete se muset rozhodnout, buď budete spoléhat na inteligenci nebo tohle! oboje nepůjde!

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 00:30:22     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Vy si opravdu myslíte, že inteligence vylučuje slušnost...
  ...O.K. přiznal jsem se k jisté ignoraci reklamy a jiných "umění hovna" jak správně napsal pan Vaculík ( hm...určitě jeden z Vašich oblíbenců, nebo se mýlím...? ), neznám tedy poslední módní trendy, konkrétně co se barvy punčoch týče - sám mám rád studené barvy, ale v tomto případě to není ono, rozumíte - li mi....
  Dovedu úplně klidně respektovat osobnostní integritu ženy , aniž bych ji považoval za partnera - jde to, určitě jste se s tím setkala a pochybuji, že se Vám to líbilo...
  Ale je mi líto, přijít o IMHO inteligentní a milou partnerku k diskusi, mám - li popřít stovky let vývoje chování v Evropě tím, že se k Vám budu chovat jako Váňa, Jumdžagín, či Alí....
  Nemyslím, že máte správně nastavenu míru či hodnotu slov, kdy "milá" je důvodem k zuřivé reakci raněného ( že by zde byla jizva.... ) zvířete. V této době opravdu spousta slov ztratila svůj význam, posunula jej, nebo se obrátila ve svůj protiklad, leč tohoto popírání jazyka se nebudu účastnit....
  Tedy: nebude -li se Vám líbit oslovení z mé strany, vězte že je upřímné, a pokud je neakceptovatelné, budete si muset Vy vybrat, zda chcete být považována za Evropanku, nebo výplod amerického popírání hodnot... Pěkný den...

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 17:47:57     Reagovat
  Autor: moussa ze všech nejmilejší - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Vy si opravdu myslíte, že inteligence vylučuje slušnost...
  já sice mám pořád pocit, že oba víme o čem je řeč a jeden z nás se z toho pokouší vykroutit, ale dobře
  reklamu mám ráda, nejradši mám ty co překvapí něčím nečekaným, ale těch je bohužel čím dál tím méně!
  mýlíte se, Vaculík není můj favorit spíš naopak, ale mýlit se je lidské :-)))) !
  a co takhle zkusit studené odstíny teplých barev :-))) ????
  jazyk popíráte tím, že slova neužíváte správně, jednak nejsem milá, což nutně neznamená nic negativního, jenom prostě v charakteristice mých vlastností by určitě milá nebylo na předních místech, neznáte mě, ale víte jak děti chudáci nedostanou ovoce :-))) takže jsem skoro Herodes a o něm byste těžko řekl, že to byl takový milý chlapík???
  milá mě dráždí z jiného důvodu, co byste si myslel, kdybych vám napsala, chlapče, chlapče, vždycky jsi byl takový hodný, co ti to tam ujelo o těch stovkách let vývoje?
  já jsem Středoevropanka, takže si nemusím vybírat za co chci být považována, tak to prostě je!
  ale abychom to nějak uzavřeli, říkejte mi jak chcete, už mi tolik lidí napsalo milá, že se tak začnu brzo podepisovat . .
  hezký zbytek dne přeje milá moussa

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 21:28:36     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:[20]A je to....
  ...ano, oba víme o čem je řeč, tak si to nepokažte....
  ...stačilo napsat: " ano, mýlíte se...." ( Vaculík )
  ...správně jste se nepustila do debaty o studených barvách - tušení souvislostí.... jste milá....
  ...nepopírám jazyk, Vy se snažíte popřít sebe, v čemž Vám nemohu zabránit, ale v mém věku na to nemohu skočit...
  ...chlapče, chlapče mi říká jeden Pan pilot RAF, jste v dobré společnosti....
  ...nepochybuji o Vašem Středoevropanství, jen by jste se neměla distancovat od této skutečnosti...
  ...Vašeho povolení si vážím a věřte, že je nezneužiji....
  ...děda Vám přeje tak příjemné dny, jak příjemná chvilka byla s Vaší odpovědí.... Děda Čeněk....

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 22:58:04     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:[21]Re: A je to....
  . . nesnažím se popřít sama sebe, z toho jsem už vyrostla, ale všechno zlý . . mám bráchu ten bude zírat, že jsem milá (kdo má sourozence pochopí!!)
  . . . bez urážky, neříká pilot RAF chlapče už úplně každému?
  . . . děda??? vy máte vnoučata ??? (ty vole, dědku, to je síla, prej budou danit důchody :-)))) !)
  mějte se


  P.S.
  buď se v tom, že jsem milá zabydlím a začnu plakat pokaždý, když mi někdo řekne, že ne nebo bych možná měla přehodnotit způsob jakým píšu své příspěvky :-))) !

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 18:19:27     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:[22]A je to....
  ....brácha neví, co já...
  ...něco pro Vás udělám - nevšimnu si toho, až budete dospělá, pochopíte....
  ...ano, sice teprve dvě, ale kdybych neměl lenivé děti ( no podle postavení a titulů to není tak hrozné... ), tak jich je více a mají dvacet....
  ...s tím, že budu vůl ( není to akutní - věřte...), se smiřuji těžko, ale tak dopadne každý býk...

  2P.S.: ...neprožívejte to tak....
  Pěkný den!

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 14:06:15     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:[23]Re: A je to....
  . . . brácha bude vědět, já mu to nastíním a kdyby to nechtěl pochopit, já ho zmydlím jako v dětství :-))) !
  . . . já už dospělá jsem, pokud budeme měřit dospělost podle toho, že dospělý člověk se dokáže o sebe postarat se vším všudy, dokáže se postarat o svoje potomky a už ví co může, co zvládne a jaký je bez toho aby si něco nalhával nebo měl o sobě a světě kolem nereálné představy a kdyby ani to nestačilo, tak mám zkoušku z dospělosti :o))) !
  . . . jejda! kolik vám je??? (jestli by vám vadilo odpovědět, tak to nechte plavat!)  P.S. já to tak neprožívám, ale sranda muss sein!
  hezký zbytek dne!

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 20:47:48     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:[24]Re: Re: A je to....
  ...nevadí, alespoň jsou pochopitelnější interesantní šediny :-) 55 let, milá...
  Pěkný den od staříka...

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 00:35:32     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  Moussa je jako z francouzstiny? Jestli jo, tak se to cte nejspis "musa" a s tim se vyborne rymuje "husa", coz je presne to, co me po precteni tvych prispevku napadlo. Protoze na vsechny ostatni nesmysly (zvlast ten s extra velkymi kousky demence o neco nize, ve kterem vydelavas "na ty hajzli z hypra", opravdu inteligentni nazor) uz ti odpovedeli jini, reknu jen jedno:

  Tva argumentace je hyperinteligentni jak ten hypermarket. Hadat se o to, ze ma ovoce trvanlivost nekolik tydnu a pak se vytasit s tim, ze mluvis o nezralem, je opravdu jak vtip z Tele tele. Jinak gratuluju k vybornemu napadu kupovat nezrale ovoce a doma cekat, az dozraje. Nebo to ji decka rovnou zeleny? Zkus jim nekdy koupit neco zralyho, uvidis, ze ti podekuji...

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 00:42:46     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  svatá prostoto
  1. moussa není z francoužštiny
  2. ovoce je celkem běžně ve skladech nezralé
  3. o moje děti si nedělej starost
  4. odkud je Bohovrah??

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 08:04:51     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  1. to nemeni nic jineho nez to, ze se to ted nebude rymovat
  2. ano, to je. Nekteri lide to delaji tak, ze ho tam nechaji dozrat a koupi si ho, az kdyz uz se da jist. Jak jsem napsal v predchozim prispevku - zkus to taky nekdy.
  3. ja si o ne starost opravdu nedelam, asi maji, co si zaslouzily
  4. z francouzstiny ne

  Jinak jsi me nijak neprekvapila tim, ze misto podporeni svych argumentu (stejne jako ty ovsem nevim, cim) ses rozhodla s odpovedi uhnout. Asi jako sveho casu Sladek - taky se ho zeptali, kolik je hodin, a on odpovedel, ze cikani jsou svine.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:06:50     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  jediná otázka, kterou jsi položil byla, jestli je moussa z francoužštiny a na tu jsem odpověděla, jinak jsi mě akorát napadl, nic jiného, na co chceš odpověď podpořenou argumenty???

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 10:49:02     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  Napadl jsem spis tve argumenty (teda krome te husy, coz bylo sice osobni, ale porad si myslim, ze trefne). A tak jsem cekal, ze prijde nejaka zdrcujici obrana, ktera me vyvede z miry. No, asi zadna neexistuje. Konkretne:
  - jak vydelavas na "ty hajzli z hypra"? Oni jsou statni podnik, placeny z tvych dani? V tom pripade ja vydelavam i na tebe, to mam opravdu radost.
  - co je lepsiho na kupovani nezraleho ovoce misto zraleho? Teda krome delsi lhuty skladovani, coz ale stejne nema smysl (jist se to da, az to dozraje - a az to dozraje, tak to ma uplne stejnou trvanlivost, jako to, co se koupi uz zrale).

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 11:06:22     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  nechcete trochu přehodnotit svou argumentaci ? zdá se mi, že není normální, aby se chlap strefoval do ženský tímhle způsobem. je to sice diskuze a ta může být vyhrocená na ostřínože, ale to je více pochopitelné mezi námi muži. máte snad nějaké osobní problémy komunikovat s ženami jinak než, že se do nich budete strefovat za to, že jsou to ženy ? v tom ostatním je jen vidět, že se cítíte silnější v diskuzi nad podružnými průvodními efekty nežli v oblastech, kde by jste měl možnost projevit alespoň špetku zdravého optimismu a na místo rezignovaného kritizování čehokoliv.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 11:54:18     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  (Původní text)
  Text tohoto komentáře byl přesunut do exilu v chlívku, jelikož se nacházel pod přijatelnou úrovní diskuze. čeho je moc, toho je příliš, aleff.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:38:33     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny..
  Hmmm, Aleff asi neměl argumenty...

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:59:33     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týd
  Aleff nema nikdy argumenty. Ma jen sve demagogicke nazory, se kterymi bud souhlasis a patolizalsky ho chvalis (a jeho ego roste), nebo nesouhlasis a koukejme, co si u D-F vyskemral - muze dokonce nepohodlne nazory vyhazovat z diskuse (minule u clanku o Blesku se radsi vytratil z diskuse a asi ho nastvalo, ze mam pravdu, tak si u D-F vyprosil tuhle moznost). Tohle snad nedela ani cenzura na i-dnes, zavedeni totalne zmrdskych metod na webu, ktery se chlubi svou antizmrdi politikou je pro me velkym zklamanim.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 14:33:11     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týd
  Vincente, nejde ani tak o argumenty, ale o úroveň. mohl jste si povšimnout, že jsem to avizoval již dříve a také můžete pozorovat, že tu máte prostoru, kolik hrdlo ráčí pakliže vám nedělá problém nezaměňovat diskuzi za osračkování čehokoliv. možná si to Bohovrah jen nedokázal vyložit jinak, než že ztrácím glanc, ale já mám přístup do RSS dost dlouho a mohl jsem použít chlívek již dřív. budete-li mít vy diskutující respekt k nám autorům a řekněme i k dalším diskutujícím, bude mít diskuze smysl a také onu kvalitu, po které tu leckdo volal. v opačném případě můžu naplnit chlívek až po okraj, jen mohu říci, že nejsem blázen, abych institut chlívku využíval víc než je nezbytně nutné.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:55:27     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny..
  Aleffe, glanc jsi ztratil uz davno, ale touhle ubohosti ses degradoval na uroven soudruhu Skromacha a Grebenicka, kteri take radi sve odpurce bez zjevneho duvodu posilaji do chlivku. Nenapsal jsem ve svem prispevku jedine sproste slovo a polozil jsem jasne a srozumitelne otazky. Jak muze nekdo jako ty vyzyvat k boji se zmrdy, kdyz sam patris k tem nejvetsim, nepochopim. Asi jako kdyz zlodej vola "chytte zlodeje".

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 14:57:24     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týd
  aby bylo jasno, můžete klidně napsat hovno prdel sračka, to je naše značka, budete se ale muset srovnat s tím, že uvažujete jako zmrd a jako takový sice máte právo i možnost se vyslovit jakkoliv k tématu článku, ale tím to končí. jestli se vám to nelíbí, tak sem nelezte, protože jestli nedokážete ani udržet diskuzi v mezích tohoto weblogu, tak vás příště ani do chlívku nedám a rovnou to smáznu. měl jsem za to, že když jsem na způsob, jakým se dostat do chlívku výslovně upozornil výše, pochopí to každý - no, vy jste to nepochopil. ganz klar ?

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 17:33:33     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[21]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není
  Rad si prectu, proc jsem zmrd a jak to vyplyva z meho prispevku, ve kterem te jednoznacne zadan o argumenty.

  Pokud meze webloku znamenaji "ja jsem big boss a kdo to neuznava, sup s nim do chlivku", pak je vic nez zrejme, kdo je tu zmrdem. Jestli neuneses kritiku a misto odpovedi se branis takhle uboze, mozna bys mel zauvazovat nad tim, ze prestanes psat.

  Cenzura je naprosto nejzmrdovatejsi jednani a za opravnenou ji povazuju jen v pripade, kdy se k clanku nekdo vyjadri pomoci tri sprostych slov bez jakekoliv dalsi myslenky. Naopak muj slusne formulovany prispevek si zasluhoval odpoved, ktere se doted vyhybas. Ze by mindraky v realnem zivote, tak si svou prevahu dokazujes aspon takhle?

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 18:08:29     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:[22]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce
  myslel jsem, že jsem se vyjádřil dostatečně jasně, takže po druhé a naposledy - nejsem tu proto, abych vám vysvětloval, proč jste zmrd - to prosím chápejte ne jako nadávku, ale jako stav vaší mysli. chlívek není cenzura, cenzura je, když vás odtud vymažu. vymezení dna diskuze si jako autor v diskuzi u svého článku vyhrazuji, vy s tím nic neuděláte a když to nebudete respektovat, ztratíte pouze možnost účastnit se diskuze. berte to třeba jako nové pořádky platné do odvolání.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 09:05:10     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[23]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ov
  Chapu, ze nedokazes najit duvody proto, proc jsem zmrd - proste nejsem. Svym chovanim se k tomuto terminu ovsem hlasis dostatecne.

  A jestli mas pocit, ze jako autor jsi nejaky nadclovek, ktereho neni radno kritizovat, pak je hloubka zazmrdovanosti tve osobnosti hlubsi nez Mariansky prikop. Dno diskuse = ctenar neouhlasi s autorem? Aleffe, je mi z tebe na bliti. Ale trochu te i lituju, protoze chudaci jako ty, kteri se neumi postavit rovne a rict: "ku.va ty me seres, odhalils me zmrdi praktiky a tak te za to hodim do chlivku/smazu" a misto toho se ohrazuje nejakou politickou zmrdimluvou o novych poradcich si nejak ten respekt vydobyt musi - tak tedy, uzij si svou chvili slavy tady, dokud te zase nekde neusvedcim z toho, ze jsi zmrd. Nepochybuju o tom, ze to bude brzo.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 12:04:33     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  takže "hajzli z hypra" byl vtip, ne argument, že jsi to nepochopil není můj problém!
  mimochodem hajzly z hypra živí zákazníci!
  já nevím, nemyslím,že bych psala něco o tom, že kupuji nezralé ovoce, myslím, že je to další věc, kterou jsi nepochopil, ale uznávám, že když nepochopíš to co napíšu je chyba na mé straně, mám to vysvětlit více polopaticky, tak snad příště!

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 12:54:40     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, trvanlivost čerstvého ovoce není týdny...
  1) Q i ja jsme zrejme nechapavi blbci.

  2) v hyprech delaji krome hajzlu (jak jim nezne rikas) taky normalni lidi. A to, ze je zivi zakaznici, ma byt nejaky objev? Hmm, padam na kolena pred takovym moudrem. Jen nechapu smysl. Zkus mi to bliz vysvetlit, at zas neco nepochopim spatne.

  3) koukam, ze chapani neni ani tvou silnou strankou. Argumentovalas tim, ze ovoce vydrzi tydny. Na namitku, ze je to blbost, ses vytasila s arugmentem, ze mluvis o nezralem ovoci. Ja na to reagoval, ze delsi trvanlivost u nezraleho je nesmysl, protoze kdyz ovoce kupuju, tak ne proto, aby 14 dni dozravalo v komore, ale abych ho snedl. Ja si totiz nemyslim, ze bys kupovala nezrale a chtel jsem tak nejak nadhodit, ze by nebylo od veci uznat nesmyslnost tve argumentace. Nepodarilo se.

  Jinak gratuluju k umeni diskuse - placnu kravinu, nekdo to pozna, reknu, ze jsem to myslela jinak a vsichni ostatni jsou blbi, protoze nepochopili. Hmm, uchvatne.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 14:00:13     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:naposled!
  1) Q s nezralým ovocem neměl problém, myslím, že to byl někdo jiný
  2) je mi fuk, jak říkáš těm co dělají v hypru, ale napsala jsem, že musím pracovat, abych je uživila, na to jsi odpověděl, jak je živím, že nejsou státní organizace, tak jsem ti odepsala, že je živí zákazníci, na to mi píšeš, že to je teda objev, tímhle stylem si to můžeme vysvětlovat do nekonečna!
  3) zralé ovoce vydrží týdny, záleží to na druhu ovoce a na způsobu skladování, čerstvá zralá mandarinka vydrží tři týdny, jenomže tohle byla reakce tuším na Vincenta, který odkazoval na odborný článek, který zřejmě byl o tom, že když to utrhneš na zahradě zralé, tak to buď spotřebuješ do deseti dnů nebo dáš na mrazák, ale nesouvisí to s tím co se prodává v obchodech, těžko si lze představit, že to ze stromů lifrujou rovnou na pult a proto došla řeč na nezralé ovoce, ovoce dozrává ve skladech nebo cestou a proto nikdy nevíš v jakém stadiu zralosti si ovoce koupíš nebo jakým způsobem bylo uskladněno, navíc zrání ovoce je delší proces, neexistuje přesný okamžik, kdy ještě ovoce není zralé a kdy už ano, když to poženeme ad absurdum, tak zralé je v okamžiku, kdy teče!
  beru zpět, ne žes to nepochopil, ty jsi něco zdá se vůbec nečetl!

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 14:10:31     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: naposled!
  1) myslis spatne, ale to je ted jedno (mam ve zvyku psat fakta a tedy si overovat zdroje, nez na ne odkazu)
  2) tys napsala, ze je zivi zakaznici a zaroven ze tam nechodis. Tezko mi z toho mohlo vyplynout, ze se zrovna v tuhle chvili stylizujes do role zakaznika, ktery je svou utratou zivi. Pokud jsi to myslela takhle, pak uz je to jasne - ale jen v obecne rovine, v tvem pripade to smysl nedava (kdyz k nim nechodis, tezko "ty hajzli" zivis a tedy na ne ani nemusis vydelavat)
  3) ja o voze, ty o koze. Tohle nema smysl rozebirat, protoze ty sis vystavela svuj vlastni "case" a ten ted branis. Nebudu se opakovat, vse podstatne uz jsem napsal v predchozich prispevcich.

  Me se zase zda, ze tys cetla uz uplne vsechno...

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 09:44:09     Reagovat
  Autor: burtonbell - Neregistrovaný
  Titulek:[21]Re: Re: naposled!
  omlouvam se, ze se tady do toho pletu, ale prave jsem s jistou mirou masochismu precetl vsechny prispevky v teto diskusi a nestacim se divit.... cele je to totiz uplne o NICEM

  nekolik zakladnich principu, ktere uznavam:
  - pokud nesouhlasim s autorem, bud text ignoruju, nebo vyjadrim svuj nesouhlas, ktery podporim argumenty
  - pokud se vyjadrim v diskusi, jednam v souladu s prvnim bodem

  pozorne jsem si nekolikrat precetl vsechny vase prispevky a nekolikrat jsem dosel k zaveru, ze jedine informace v tech x kB balastu jsou: Moussa je husa, Aleff je zmrd. Argumenty chybi.

  Do diskuse jste "skocil do reci" ve chvili, kdy Moussa diskutovala s nekym jinym a svuj nesouhlas s jejim nazorem jste vyjadril inkriminovanou rikankou o huse. Jste hrdina.

  Pokud dokazete jakykoliv svuj nazor, ktery jste se mozna pokousel vyjadrit vyse, vyjadrit slusnou mluvou a podporit logickym argumentem nebo citaci, pak prosim, ale jinak to ignorujte.

  ad Aleff: prestoze s autorem nekdy nesouhlasim, respektuju jeho postoje a chovam se podle osobnich precedentu slusnosti (viz vyse).

  hezky den BB

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:02:14     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[22]Re: Re: Re: naposled!
  O nicem je tady v tom pripade vetsina diskusi, nemam ale potrebu se do kazde takove plest, abych to dotycnym oznamil.

  ad principy: diky, zes mi rekl, jake uznavas. Nicmene me v tom pripade mrzi, ze se jimi neridis - nebo aspon ne v tomto prispevku

  Pravdepodobne sis nic pozorne neprecetl. Po uvodnim, pravda ponekud osobnim a flame zpusobujicim prispevku na moussu, ktery byl vysledkem meho extremniho udivu nad nesmyslnosti jeji argumentace, jsem hned v dalsim prispevku presel ke konkretnim bodum s konkretnimi otazkami (coz ti asi uslo). Aleff se do toho namotal nicnerikajici kritikou meho vyjadrovani, na kterou jsem reagoval zadosti o argumenty. Misto nich prisel chlivek, dalsi debata se vezla kolem nej. Divim se, zes nenapsal aleffovi, ze z jeho prispevku vypliva jen jedine, a to, ze zmrd jsem ja. Dvoji metr?

  Proc bych mel byt hrdina? Proc mam porad pocit, ze sis tu diskusi neprecetl... (a ano, doslo mi, zes to myslel ironicky. Presto mam pocit, ze porad narazis jen na muj prvni prispevek, bez jakekoliv znamky toho, ze by sis precetl i navazujici debatu)

  Slusna mluva - zatim jsem nepouzil jedine sproste slovo, co je podle tebe slusna mluva? Argumenty jsem pouzil, jejich vyvraceni jsem se nedockal (predevsim aleff tvrdosijne odmita odpovidat a jeho zmrdsky newspeak o novych poradcich je jeho hrosi kuzi, pres kterou se niceho neda dobrat).

  BTW argumentu pro zjisteni, ze je aleff zmrd, jsem na zaklade jeho prispevku a chovani prednesl nekolik. Opet jsi je bud necetl, nebo ti placani o novych poradcich a vyhybani se odpovedim na otazky pripada normalni. Rad si prectu KONKRETNI pripominky na ten prispevek v chlivku - a jeste radsi argumenty, o ktere jsem zadal aleffa.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:25:51     Reagovat
  Autor: burtonbell - Neregistrovaný
  Titulek:[23]Re: Re: Re: Re: naposled!
  zas tolik mista a zas nic novyho...

  ad moussa - na konkretni otazky jsi dostal konkretni odpovedi

  ad aleff - ty ho znas osobne ? pokud ne, tak maji takovy soudy hodnotu "protoze bagr"

  slusna mluva v kontextu majici obsah...

  to ale fakt asi nema cenu

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:33:54     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:[24]Re: Re: Re: Re: Re: naposled!
  ad moussa - a na ty jsem opet konkretne reagoval. Tak kde je problem?

  ad aleff - znas osobne me? Tak potom i soudy o me maji nulovou hodnotu, nemyslis?

  Moje prispevky obsah maji, pritom jsou psany slusne. Porad nechapu problem.

  Vidim, ze to opravdu nema cenu - x-ta zadost o argumenty je opet pohrbena pod nicnerikajicimi vypady proti memu zpusobu psani prispevku. Koncim, niceho nez osobnich (a ani trochu konkretnich) utoku se od tebe ani od aleffa proste nedockam. Nicnerikajici zmrdimluva zacina tento web ovladat nikoliv zespodu, ale shora.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:43:32     Reagovat
  Autor: burtonbell - Neregistrovaný
  Titulek:[25]Re: Re: Re: Re: Re: Re: naposled!
  tebe jsem nikde nesoudil, alebrz uroven diskuse, kde tys nebyl pridanou hodnotou. potrefena husa se holt ale vzdycky ozve (abychom dali zadost vymezenim zoologickych pojmu, ktere jsi tu zavedl). hulakat tady po kazdym, komu nerozumis, ze je zmrd je pod uroven... fin

  Komentář ze dne: 30.01.2005 19:23:27     Reagovat
  Autor: Tepes - Neregistrovaný
  Titulek:
  Osobně si myslím, že hypermarkety, kvalita zboží, které prodávají a přístup k zákazníkům je jeden parciální problém celého systému, založeném na uctívání zlatého telete. Dokonce si myslím, že hypermarkety jsou novodobými kostely - svojí pompézností, načančaností a schopností uspokojovat prázdno v duši současného člověka. Lidé se tam pravidelně setkávají na společných motlitbách k bohovi konnzumu a jsou spokojeni.

  Celý současný systém je založen na proslulém Caponovském - volně parafrázuji - "Pouze uspokojuji poptávku. Co může být kapitalističtějšího a američtějšího, než uspokojování poptávky ?"

  Je - li současný systém založen na uspokojování poptávky a poptávka generována dle nejnižších pudů člověka, pak se není čemu divit.

  Komentář ze dne: 30.01.2005 20:06:38     Reagovat
  Autor: e2ek1el - Neregistrovaný
  Titulek:
  obávím se že z aleffa se stává pan inkvizitor s patentem na lov všeho zmrdstva a vohnoutsva...

  Komentář ze dne: 30.01.2005 20:22:57     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Je tu, prosím....
  ...někde lékař?

   
  Komentář ze dne: 30.01.2005 23:16:22     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je tu, prosím....
  jo to záleží na tom jakými financemi disponujete :-)))) !!!!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:33:52     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Je tu, prosím....
  ...jsem velice dobrý zákazník své pojišťovny ( i když....), protože jsem od roku 1972 promarodil 20 dní - 10 operace slepého střeva 10.den v práci ( někdy Vám prozradím, v čem spočívala...), 10 dní zánět plic a pohrudnice, desátý den jsem byl v práci a dvanáctý jsem dostal domácí vězení za narušení léčby... To je vše, co na mě doktoři vydělali ...kromě ročních prohlídek...

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:35:42     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je tu, prosím....
  to by se mělo tesat ! nedostal jste za to řád klementa gottwalda ?

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:59:22     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Je tu, prosím....už aby tu byl...
  ...nikoliv, víte, u mě chlapské znamená dělat věci lépe, byť někdy tak trochu s nasazením vlastního zdraví... U mě je chlapské pustit se do rvačky jen proto, že si myslím, že se někomu děje nespravedlnost...ale to je vyhrazeno chlapům....
  Takže řvát, jak je to blbě, jen tehdy když jsem našel někoho, kdo to mohl ovlivnit - nikdy neřvat na chudáka, který za to nemůže....
  Toto pak neměli rádi ani komunisti, protože jim to ukazovalo, jací jsou zmrdi, aniž bych toto slovo používal... Ostatně tady je to štve také, věřte mi, že vím o čem mluvím....Ne, lidé jako já řád Klementa Gottwalda nedostávali, ale měl jsem jednu výhodu - poserové se mě báli, tak mi pořád někde házeli klacky pod nohy, aby ve chvílích, kdy potřebovali kinga, natahovali ruku k usmíření....
  A tito lidé nás teď vedou, tito dělají vrcholný management většiny ministerstev ... Už se nebojí - pravice je potřebovala, aby se dostala nahoru, a teď si tito lidé platí " pravici", aby pronásledovala ty, kteří ji vidí do karet....
  Řády Klementa Gottwalda ( a nejen ty, asi by jste řval vzteky...) mají ti, kteří si koupili Tlusté a Langry a Ševčíky, možná že to tušíte....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:19:57     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je tu, prosím....už aby tu byl...
  no, jsem rád, že jste ukrotil své emoce :o), taky mám železné zdraví, takže se raději doktorům vyhýbám a někdy v 1999 jsem byl na OÚNZ a zjistil jsem, že se změnil zdravotní systém atd.. atd., vzhledem k původu nepřijatelném pro minulý režim jsem měl také celkem dobrý trénik formou school of life, matka mi vždy už jako dítěti kladla na srdce, že stát je největší zloděj. co se týká strategie boje, je mi ze srdce blízký způsob a la kill bill II (jak uma vytrhla oko té sokyni). v politické aréně neznám nikoho, před kým bych si neuplivnul. onehdy jsem si říkal, že kdybych byl asociální miliardář, kouknul bych na tv nova a po tel. instruoval právníka, na jakou reklamu má podat žalobu a na jakýho zmrda se zaměřit - a věci jsem zvyklý dotahovat do konce :o)), kurva proč mě žádný vohnout nemá rád ???? jinak si troufám říct, že když naberete správný směr, musí před vámi vylézat i krysy z děr a prchat zanechávajíc bobky na všech frontách :o))

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 21:48:40     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je tu, prosím....někde pojišťovna??
  tak na co potřebuješ doktora, když jsi takový hrdina???

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:02:17     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Trochu mě to mrzí....
  ...spoléhal jsem na inteligenci ....Neměl jsem?

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:05:33     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je tu, prosím....
  a navíc . . . pchááá to nic není, to Meresjev, ten byl jiná třída :-)))) !!!

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:22:37     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Nevím, jak moc jste v obraze....
  ...zkuste v Británii, někde ve slušné společnosti, říci: " To Baader, to byla jiná třída..."a zasmát se, jako že víme, co to bylo za pako....

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 22:34:26     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nevím, jak moc jste v obraze....
  pako??? já myslela, že to byl opravdový člověk??? vzal jste mi iluze!!!

  Komentář ze dne: 31.01.2005 00:29:01     Reagovat
  Autor: Jacgues - Neregistrovaný
  Titulek:
  Mimochodem napadlo vás někdy, že by jste někde viděli prodávat pštrosí maso, když pštrosí farmy tady rostou jak houby po dešti? Pštrosí maso se totiž prodává jako krůtí, jelikož nějaká chytrá hlava usoudila, že lidé by k tomu měli odpor. Vše v zájmu snížení nákladů, ale není to moc fér k zákazníkům.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 12:49:46     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Pstrosi maso putuje do hotelu a do zahranici. Nadto je naprosto barevne a chutove odlisne od standardni kruty.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 23:21:00     Reagovat
  Autor: Jacgues - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  Chachá, MOŽNÁ že TY to víš, ale to vůbec neznamená že to ví každý! Na toto právě hřeší "výrobci krůtího"! Něco Ti povím, vypěstovat 1kg pštrosa je levnější než 1kg krůty, prostě víc přibývá na váze a to je alfa a omega dnešní doby. Spoustě lidí chybí jednoduše srovnání mezi krůtím a pštrosím (patrně i tobě), protože mezi tím je minimální rozdíl (chuť a barva). Tradiční tu není ani jedno maso, možná kdyby se to snažili prodat jako kuřecí tak by to vohnouti poznali. A vůbec, nenech si blbnout hlavu, že syrové maso na tácku je chemie free. Je upravené. šikovně nasvícené ve výloze a v případě tepelného zpracování např. velice častá krůtí rolka nepoznáš ani minimální rozdíl. Kdyby jsi viděl, jak se dnes průmyslově udí, patrně bys to přestal jíst. Věř mi, že vím o čem mluvím.

  Komentář ze dne: 31.01.2005 09:23:21     Reagovat
  Autor: Bohovrah - Neregistrovaný
  Titulek:Ale no tak!
  Aleffe sorry, ale ty mi pripadas, jako ze pro same stromy nevidis les.

  a) super- hyper- a jakekoliv dalsi markety maji svou cilovou skupinu
  b) ty do te skupiny nepatris
  c) sere te, ze si proto musis sve potreby uspokojovat jinak
  d) chtel bys ostatni donutit, aby delali to, co chces ty

  Pusobi to usmevne, asi jako ten Blesk - taky bys je chtel donutit, aby psali neco jinyho? Ale proc? Vzdyt jejich ctenari chteji to, co pisou! Stejne tak zakaznici hypermarketu dostavaji to, co chteji. A ze ty bys rad, aby prodavali i to, co chces ty? Hmm, cim se zivis? Kasles na to, co chteji zakaznici a ridis se nazorem mensiny? To bys sem asi nepsal, protoze bys nemel za co koupit kompl a z ceho platit net...

  Komentář ze dne: 31.01.2005 10:57:16     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek: Hm
  Aleff správně a vtipně popsal věci, které jsou občas drze vydávány za ovoce/zeleninu či maso. Příčiny podle mě budou hlubší, protože možná státní regulace dovozu a upřednostňování našich zemědělců nutí obchodníky prodávat hnus (to se týká minimálně plodin z naší zeměpisné šířky). Jistý si ale nejsem, dost taky záleží na obchodních dovednostech managementu daného řetězce, a mnohdy i samotné prodejny. Někdo holt umí a uspokojí i náročné zákazníky, někdo neumí (nebo umět nechce) a musí žít z masy, která klidně koupí hovno, když na to bude reklama v kombinaci se slevou.

  Řešení popsané v článku se mi ale nezdá. Jsem příliš nezaujatý a příliš málo aktivistický na to, abych někoho vychovával. Chtějí prodávat sračky, ať prodávají sračky. Vyplatí se jim to? Vyplatí. Tak o čem je řeč.

  Já jakožto vybíravý zákazník už mám přibližně vychytané, kde koupím dobrou zeleninu, kde maso a kde mají dobré pečivo. Chovám se tedy tržně, stejně jako supermarkety. Až bude víc takových jako já, pochopí jednoho dne vedoucí prodejny nad hromadou neprodané scvrklé zeleniny, že s tím bude muset něco udělat.

   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 13:03:48     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Hm
  no konečně !

  že to budete vy sandstorme, kdo se dotkne skryté podstaty článku, to bych v zástupu ostatních diskutérů nečekal, ale budiž vám přáno prvenství.

  ano, klíč je v tom, že mnou uvedené přílady v článku jsou jakési vrcholky ledovce, které může pozorovat každý a při hlubším zamyšlení je možno zjistit, že příčiny problémů, které se navenek projevují jako v popsaných postupech velkých obchodních řetězců, přímo souvisí s tím, jak snadno manipuluje s davem jejich reklama. platí, že čím blbější reklama, tím víc vohnoutů zaujme a tím větší obraty obchod realizuje.

  za tím vším se skrývá téma, na které tento weblog připravuji pomocí série článků, které pozvolna k meritu věci směřují. proto jsem považoval za nutné nejdřív vymezit bojovou frontu, následně ukázat směr a pak postupně odhalovat velikost toho mystického ledovce nevědomí, až bude více jsané, jakou má velikost a tvar, aby bylo možno jej předhodit vox populi. pikantní je přitom fakt, že ho má tolik lidí přímo před nosem. o to větší smysl má potom integrace ostatních názorových proudů, neboť teprve pak může nastat synergický efekt, jehož driverem je úroveň sociální inteligence, kterou jste vyjádřil lapidárně svou poslední větou. prostředí trhu pak bude nuceno reagovat více selektivně a všem (jak těm nahoře, tak těm dole) to může jen prospět.


   
  Komentář ze dne: 31.01.2005 13:18:19     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Hm
  Ale já pořád nechápu jednu věc. Jednou jsi psal o kávě, že si nekupuješ sračky typu Nescafé apod, ale zajdeš si někam pro lepší. Proč to neuděláš stejně v případě masa a zeleniny? Proč chceš bojovat za tyto lepší produkty v hypersuper? Proč je prostě nenecháš těm, co jim to nevadí, za tu cenu to prostě koupit musí a nebo co se řídí reklamou? Stejně tak nebojuješ proti cofeeshitům a nechceš, aby prodávali v hypersuper jen ty lepší... Ale je to to stejný...

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:22:21     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Hm
  No já v tom vidím rozdíl a to ten,
  že káva a spol je apriori pochutina,
  čili něco navíc. A u takových věcí, co jsou jakoby luxus,
  se předpokládá, že aby sis našel to své, tak si musíš
  vychytat ten svůj krámek a tu svou značku apod,
  čili ta zacílenost a vynaložení určité námahy k dosažení
  toho, co chceš, není až tak u takovéto komodity od věci,
  je to běžné u jakéhokoliv specializovaného zboží.
  Ale věc jako jsou brambory, tak u té bych jako základní
  a hlavně jediný požadavek měl, aby to nebylo shnilé.
  To je ten hlavní poždavek na kvalitu-čerstvost základní potraviny, a to už vidím jako chybu, když musím rozlišovat,
  jestli v Globusu maj dobrou zeleninu, nebo jestli radši
  zajet do Makra, páč tam maj neshnilý brambory.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:42:14     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Hm
  brambory jsou zvlášť zajímavé zboží, mnohdy se prodává speciální odrůda, která tentkou slupku, pod ní asi 1 cm žlutou vrstvy a jádro je modifikováno do nepoživatelné tmavé hmoty, která prorůstá směrem k povrchu. když člověk nemá rentgen, kupuje vlastně zajíce v pytli.

  a jinak k těm pomerančům, o kterých píšu - dopátral jsem se zajímavého poznatku, to sice, že částečně je problém způsoben tím, že se přestaly dovážet z revoluční Kuby. tam ještě rostou na plantážích v přírodě. ty nově modifikované scvrklotiny mají původ v evropských pěstírnách, kde je asi nejzajímavějším poznatkem fakt, že rostou snad hydroponicky přímo ze směsi chemikálií, kterými jsou hnojeny, takže kdo má za koníčka chemické pokusy, může si z těch pomerančů udělat třeba lustr a ten mu bude ve tmě fosforeskovat - takže, s tímhle sheissem, ať si krmí třeba akvarijní rybičky, ale aby to jedli lidi ? to je fakt úlet.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:55:24     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Takže pomereanče podlampovky? :)

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 16:25:16     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Voni aleff se nechaj vodborně vyšetřit u psychiatra. Snad si nemyslíš, že někdi bude investovat prachy a energie do pomerančovníků pod sklem, aby je tam vypěstoval zrovna v době, kdy v Řecku a Španělsku rostou volně na polích a to samy od sebe :o)

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 13:47:52     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Hm
  Pořád v tom rozdíl moc není. Když ti nechutná obyč káva, jde se koupit tam, kde je lepší. Když ti nechutnají nahnilý brambory, mají se jít koupit tam, kde jsou lepší. Prostě stejně tak, jako když si chci koupit kafe, tak i když si chci koupit ovoce a zeleninu, jdu jinam než do hypersuper.... Nechodím nakupovat tam, kde mají humus, jdu jinam. Nejdu tam. NEJDU TAM. Ne že tam jdu, a pak si stěžuju. Prostě tam nejdu...

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 10:24:03     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Máš pravdu, můžeš si vybrat krám jaký chceš.
  Ale stejně tak jako podstatou obchodu s kávou je,
  že tam nabízejí perfektní a čerstvou byť drahou kávu,
  a já jdoucí do takového krámu prostě předpokládám,
  že úroveň služeb je taková, aby naplnila podstatu toho,
  co má takový specializovaný krámek naplnit,
  tak stejně tak očekávám, že v jakémkoliv hypersuper
  dojdu naplnění té kvality, kvůli které do hypersuper jdu.
  Totiž zásobení domácnosti kvalitními základními potravinami.
  Je chybou, že já musím řešit, jestli půjdu do Tesca nebo Globusu podle toho, že vím, kde mají shnilou nebo neshnilou
  zeleninu. Já nežádám, aby v globusu měli 20 druhů kávy z celého světa před čtvrt hodinou upražené, protože k tomu
  ten Globus není, ten Globus je přesně k tomu, abych si tam koupil 10kilový pytel s bramborama, abych měl měsíc co žrát.
  A fakt nemíním se v tom nemíním hrabat, abych náhodou
  nevybral něco shnilého.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 19:26:18     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Já už nevím, jak bych to vysvětlil. Když chci super kávu, jdu do proficofeeshopu, protože ji tam očekávám. Když chci neshnilou zeleninu či ovoce, nejdu do hypersuper, protože ji tam neočekávám. Prostě očakávám od těchto megakrámů nízkou kvalitu, tak tam nejdu a pak neřvu. Prostě když víš, že máš malou naději, že to ovoce/zelenina bude zralá a dobrá, tak tam nelezu.

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 12:47:54     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  hele Vincente, podle čeho se orientujete, aby jste nakoupil neshnilé ovoce nebo zeleninu, když zboží ve velkých marketech je ein bishen scheisslich - jak sám píšete - nízká kvalita. řekl bych, že člověk od fochu (viz. vaše dřívější vsuvka) by k tomu mohl říct něco, co by uvedlo věci na pravou míru, takže kde to má normální člověk koupit ? a prosím konkrétně je-li možno.

  p.s. kávu bych na vašem místě v "SUPERCOFFESHOPU" nehledal, to by jste se spíš ocitl v hašišáckém doupěti a mohl sobě vybrat z nabídky nějaký "funny tobbaco", ale jímá mě podezření, že se k tomuto tématu stavíte podobně jako pan Gärrison :o)

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 13:01:15     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  No, já nikdy neříkal, že jsem dělal v něčem, jako je hypersuper. Já dělal v nadnárodní prodejně s elektronikou, něco jako Datart, Elektrworld apod. Takže chápu prodavače, pokladní i šéfíky. Vím za co kdo "může" a co je politika firmy. Jinak už jsem psal: "Ovoce a zeleninu nakupuju v jednom krámku, kde už znám i prodavačku, je to rodinnej obchod a mají to tam vždy čerstvý. Sice je to 350-400m od domu, ale já se rád pro kvalitní věci projdu." Najdi si něco podobnýho. Tak jako sis našel supercofeeshop (píšu to s nadsázkou, protože nevím, jak se specializovaným krámkům na kafe říká). A neříkej něco podobnýho jako Moussa, že v celé tvé čtvrti žádnej takovej krámek není... To je jedna z nejdebilnějších výmluv, jaký jsem kdy slyšel.

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 13:19:03     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  no, výborně. problém ale je, že ty "rodiiné frmy" nebo malé obchody krachují jeden za druhým vlivem velkých marketů, třeba brambory mají sice z domácích zdrojů, ale ovoce typu "citrusy" nakupujou většinou v Makru nebo v nějakým velkoskladě a jak tu jeden diskutující z importérské firmy napsal, kategorie I. se do ČR téměř nedováží. maximálně můžu chodit nakupovat do obchodu Paříž Praha v Jindřišský (naproti hl. poště, to mám asi tak 10 min. z domova a řekněme že tak do 15 min. chůze to beru jako docházkovou vzdálenost), ale to není řešení, když velké markety machrují se svým řízením kvality. zákazník by tedy měl mít větší jistotu při nákupu ve velkém marketu, ale skutečnost je opačná. oni nejen že nakupují v obrovském množství, čímž mohou stlačit cenu dolů oproti malým obchodům, ale oni záměrně nakupujou shit, protože vohnoutům stačí říct, že ušetří, následkem čehož se davově vrhnou k regálům a pomalu se o to poperou, protože mají pocit, že obchod řídí ještě větší imaginární vohnout, než za jakého se každý z nich považuje. což je exemplární příklad podporování mrzkých lidských vlastností.

  Vám ty do očí bijící lži nevadí ? to se mi nechce věřit.

  a k té kávě - v C4 sice kupuju zelený jacobs, ale v těch specializovaných obchodem mají mnohem zajímavější výběr a když si chci třeba dvakrát do týdne dát opravdu dobrou kávu, tak sáhnu po nějaké, která je sice 5 krát dražší než seriově vyráběné zboží, ale prostě si jí tak víc vychutnám. takže v obalsti kupování kafe to vidím jako referenční příklad, jak by to mohlo vypadat, jenže kafe není základní potravina.

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 18:55:40     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Nevadí. Znám miliony firem a lidí, který lžou. A jestli jim na to někdo skáče, jejich blbství. Jsem natolik inteligentní, že mám nadhled a podle toho se chovám.
  Rodinné krámky krachují, to je fakt. Protože lidi jsou líní a nechodí tam. Výmluvy typu: musela bych lítat od jednoho krámku k druhýmu je blbost. Jsou 3 obchody, kam chodím. Jeden se zeleninou a ovocem, 2. s masem a 3. Delvita (je nejblíž), kde nakoupím zbytek. Protože špagety, kečupy, pomazánky atd mají v pohodě, jako všude jinde. Jinak citrusy moc nekupuju, spíš papriky, okurky, saláty, rajčata, brambory, .... Prostě to, co je v naší zemi v pohodě...

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 13:49:42     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  já jsem neřekla, že v celé čtvrti takové krámky nejsou, já jsem řekla, že je jich tu málo a jsou daleko od sebe a že nehodlám trávit všechen svůj volný čas pobíháním po krámcích! pravděpodobně je to dáno tím, že toho nakupuji nepoměrně víc než ty!
  navíc nejsem tak naivní abych si myslela, že v rodinném obchodě mají všechno čerstvé, nezvládli by to technicky nebo by tam musel být velký odbyt, což je v malém krámku nepravděpodobné! pokud za rodinný podnik nepokládáte Fruits de France (viz aleff)!

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 12:53:34     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Bože, o tom furt píšu.
  Právě hypersuper je krám,
  kde by neshnilá zelenina měla být očekávána, protože právě od toho tam ten krám je.

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 13:04:17     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  V hypersuper bys měl očekávat neshnilou zeleninu? Odkdy? To jako kdybych od kola, co si tam koupím, očekával, že ta odpružená vidlice bude opravdu fungovat... Nebo jako kdybys očekával od tepláků ze stánku od Vietkonga, že jsou fakt originál a dlouho vydrží...

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 11:44:14     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Ne, myslím, že je to jinak.
  Já bych od kola bez odpružené vidlice
  neočekával, že bude pružit,
  totiž v Globusu nečekám čerstvou
  sklizeň nejjemnější africké arabiky,
  ale když si koupím i to nejobyčejnější kolo
  (základní potravinu), tak od něj očekávám,
  že nebude mít píchlou duši (nebude shnilá).
  Ony ty odpružené vidlice z globusu pruží,
  jen jsou na jiné použití než Kamenný Šok za deset tisíc.
  Od vietnamských tepláků za pár korun čekám přesně to,
  co mi můžou nabídnout, nějaký levný děv, který si
  při své činnosti můžu zamazat, zničit a jehož případná
  tráta mne nebude mrzet.
  Ale když si jdu do krámu, jehož smyslem žiivota je prodej
  velké šíře základních potravin
  v jednom areálu a ty základní potraviny tam nejsou takové,
  jaké by měly být, tak to mi nepřijde v pořádku.
  Když jsou ty rajský nahnilý, tak jsou prostě rozbitý.
  Taky si nekoupíš televizi, kde bude ulomenej jeden čudlik
  a ve zvuku to bude brumit. Respektive taky by to nepřišlo v pořádku, kdyby sis vybíral svůj oblíbený obchod
  z elektronikou podle toho, kde mají nejméně rozbité ty přístroje.

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 12:21:31     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Pavle, jestli nechceš vypadat jako zmrd nebo vohnout, musíš jít z dobou. zajdi si do banky, požádej o půjčku za bezkonkurenčních podmínek a pak vyraž do hypersuper ukojit svou nákupní vášeň.

  kupuj vše, co se nachází ve slevové akci, protože jen tak nejvíce zhodnotíš své finannčí prostředky - hlavně nezapomeň, že nezlevněné věci kupují jen blbci.

  až to všechno dotáhneš domů, udělej si jídlo na způsob německého Eintopfu, doporučuje se

  - nadrtit duši od opruzené pérovací vidlice z kola na malé kousky (pozor na ventilek)
  - přidat rajčata (netřeba z nich dělat protlak, v ten se mění po kontaktu s ostatními ingrediencemi vlastní vahou)
  - biohovězí (ale zmražené, to má stáří aspoň 2 roky a s přísadou BSE bývá ve slevové akci, porcování prováděj v protichemických rukavicích - to kdybys měl nějakou ranku, aby ses neinfikovall nějakou nezznámou genovou mutací)
  - nadrtit motherboard z TV, má-li mít pokrm znaky informační revoluce
  - SAVO (dodá pokrmu ten správný říz)
  - šutry (viz. D-FENSOVa hlavní přísada do polívky, ta nesmí chybět)
  - hodně koření (hlavně pepře, spálí všechny chuťové buňky a zvyšuje tělesnou teplotu - budeš řárně zapálený pro svou věc)
  - kosti z nuceného výseku (nějaké maggi je pro blbce)

  to celé zaleješ vodou, zavřeš do papiňáku a přivedeš k vysoké teplotě. pokrm je hotov ve chvíli, kdy působením vyšších teplot a tlaku docílíš polymerace a splynutí všech ingrediencí v jednolitou po čertech výživnou hmotu, kterou můžou jíst i kojenci.

  jo - abych nezapomněl, dá se to jíst jen teplé, jakmile to vystydne, neodsekáš to z papiňáku ani majzlíkem. použitý papiňák je třeba zakopat min. 3 m pod zem a průběžně v náslledujících 50 letech kontrolovat okolí dozimetrem.

  a přestaň si pořád stěžovat, nevidíš, jak jsi směšný ????

  NO MERCY !!!

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 18:41:34     Reagovat
  Autor: Vincent Van Zan - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hm
  Tepláky
  od
  Vietnamců
  taky
  nejsou
  došitý,
  takže
  jsou
  "rozbitý".
  Necheš
  psát bez
  těch
  "Entrů",
  aby
  to
  vypadalo
  jako
  od
  člověka
  a
  ne
  jako
  od
  prasete?

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 08:58:15     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Hm
  "synergický efekt, jehož driverem je úroveň sociální inteligence, kterou jste vyjádřil lapidárně svou poslední větou"

  Aleffe, co je to ksakru za newspeak?

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:35:37     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Hm
  to není ani tak newspeak jako snaha o přesné vyjádření, přežijete ty cizí slova ?

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 12:32:13     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Hm
  Určitě je přežiju, nejsem si však jist, zda jim porozumím.
  Na pravidelné měsíční poradě si pravidelně kreslím, protože nemám ani tucha, o čem je tam řeč.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:53:40     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Hm
  Prostě buď hodnej kluk
  a ostatní si z tebe vezmou příklad.
  ...pokud si mohu dovolit lehce klenutý překlad :)))

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 09:55:58     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Hm
  Pavle,

  otevřel jsem právě zatracovaný tschechische bulvar blesk a hle, co nevidím ....

  www.blesk.cz/Clanek48854.htm

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 12:58:59     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Hm...no neví, kdo to je, ani co je hvězdná pěchota....
  ...a dokonce mi ani nedochází, co má ten odkaz podpořit:
  1. Poněkud nadužívaný slovník cizích slov - nic takového takm nebylo
  2. Kvalitu brambor v C4 - ani toto tam nebylo zmiňováno
  3. Ukázat, jak to chodí v superhyper - ale tady snad není nikdo, kdo neví jak to tam chodí....
  4. Nějakou ukázku vyšší inteligence, která nám vyjeví, jak zničit superhyper zevnitř....

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 20:24:31     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Hm...no neví, kdo to je, ani co je hvězdná pěchota....
  třeba vám pomůže tohle ...

  ..."Pikantní je, že dívka s židovskými kořeny je vyhozena zcela bez důvodů a důkazů téměř v den obětí holocaustu německou firmou," hájil svou dceru Karel Gleisner....

  to je nářez, ne ?

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 00:09:45     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Hm...no nevím kdo to je, ani co je hvězdná pěchota....
  ...aniž bych tušil, co je to Karel Gleisner... Napovídají mi tu, že je to SuperStar, tak v tom mám zmatek, protože jsem si myslel, že Superstar je Žlutá Osvaldová....Tak jsem to jednou viděl v Mladém Světě...

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 14:58:51     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Hm...no nevím kdo to je, ani co je hvězdná pěchota....
  pane Urbanče, právě na příkladu rodiny Gleisnerovců - konkrétně Aničky a jejího otce lze bez obav demonstrovat chování zmrdů v praxi a je to možno považovat i za důkaz přenositelnosti zmrdí DNA mezi jednotlivými generacemi. jestli si přejete, může někam na ftp pověsit link na video soubor s kultovním číslem jmenované v soutěži SS - věřím, že i vypjatý extrémista vašeho ražení bude mít co dělat, aby nesletěl z židle. fakt to stojí za to :o)

  Komentář ze dne: 31.01.2005 13:32:27     Reagovat
  Autor: Kejda - Neregistrovaný
  Titulek:Klasický vohnouti
  Jsou lidi, kteří se tlačí před obchoďákem, při slevových akcích.

  Komentář ze dne: 01.02.2005 16:25:29     Reagovat
  Autor: Pravá míra - Neregistrovaný
  Titulek:upřesnění
  Carefour, čti karfur, je francouzsky křižovatka, care najdeme ve slovech karé, káry(křížky a pod). Řetězec superamrketů toho jména je v ČR, bohužel, profláknutý. Ne kvůli slevám, naletět na "slevy" je znakem blbosti a pitomosti zákazníka, ale pro to, že skutečně nabízí dost podřadné zboží. Ovoce a zelenina jsou té kvality, která ve starších zemích EU znamená vyřazení zboží na skládku, suché plody jsou nakupovány od výrobců, u nichž bych si nekoupil ani žrádlo pro psa. V tomto počínání není Carefour sám, situace je velmi podobná u všech řetězců. Proč? Jednak proto, že s nepochopitelným zánikem závaznosti norem (ČSN,DIN,ISO, dnes jsou pouze doporučené), což zařídili pseudopravicoví poslanci, si z našich žaludků okamžitě výrobci potravin (vohnouti) udělali odpadkový koš.Kupte si párek, klobásu, špekáček, salám, šunku, snězte a spolehlivě se pozvracíte. Ne-li ,jste velmi odolní. Kupte si (některé) pivo a nedoběhnete na WC,nebo si zaděláte na vřed.Kupte si jogurt a připravte se na nakyslé nic. Kupte si 100% ovocnou šťávu a přpravte se na cukrem oslazenou dost nechutnou barevnou vodu. Kupte si balenou "minerálku" a máte vodu horší, než z kohoutku. Druhou příčinou jsme my, zákazníci. Oni zkouší, co sneseme, my jsme hloupí, že to kupujem.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 16:32:52     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: upřesnění
  Jistě, takové potraviny existují a kupují je vohnouti, protože je těší pocit z toho, že ušetří. Pak samozřejmě najdete tyto potraviny v poctivé kvalitě, cena je ovšem poněkud vyšší.
  Nicméně právě pokud někdo prodává špekáček (ne tedy opékáček, špekoun atd., což jsou zmrdí názvy pro podřadné zboží) musí splňovat určité paranetry, co se týče obsahu masa a nepřítomnosti modifikovaných škrobů. Na balených potravinách máte díky bohu jasně napsaný obsah, který dokonce státní orgány kontrolují (a zmrdifirmy falšují). Proto platí stejně jako kdykoliv jindy: Když něco kupuješ, podívej se, co o tom výrobce píše, a kdo to vyrábí. Kdo chce jíst náhražky, nechť je jí, kdo chce kvalitu, nechť má možnost ji koupit.

   
  Komentář ze dne: 01.02.2005 23:48:43     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: upřesnění
  no, ono sice vohnoutům přijde normální, že kupují jakékoliv sračky, na to jsou zvyklí, ale začíná docházet i na nás ostatní - snižuje se počet míst, kde si člověk může koupit normální nebo nějak více kvalitní potraviny a jiné věcii běžné potřeby. zajímavý obchody tak nějak potichu mizí a ty šílený krabicoidní markety dál rostou, i když už je u nás trh saturovaný podobně jako v zahraničí - třeba itálii jsme už s počtem velkých marketů na hlavu trumfli někdy v r.2000. velké markety tu mají díky moři vohnoutů jedinečnou příležitost snadno zbohatnout. i ty blbí arabové když nesnášeli coca colu, přestali jí kupovat a začali si vyrábět a kupovat svojí vlastní značku tuším něco jako islam cola (za boha si nevzpomenu) - no a do půl roku tam zavřeli 45 macdonaldů a prodej coca coly klesnul pod 10%. v týhle posraný republice jsou vlastenci snad jen legionáři nebo umělci, ale zbytek národa až na výjimky bída. proč do prdxxe tenhle národ není aspoň trochu vybíravej ? za chvíli to tu nepoznáme. a přitom by stačilo jen ty sračky nekoupit. to si mám snad najít mezi letuškama milenku, abych se dostal k normálním věcem, který mají být mezi běžně dostupným zbožím samozřejmostí ? to snad potom zbývá jen řešení ve stylu falling down.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 08:26:29     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: upřesnění
  Ja osobne vidim opacny trend. Prave v tech malych obchudcich se smisenym zbozim se prodavaly sracky ale draho, velke retezce maji mnohem vetsi vyber. Proto tam nakupuju. Specializovanych pekaren, kde koupim kvalitni chleba, dobrych reznictvi, kde maji siroky vyber ruznych druhu masa a kvalitnich uzenin, bioobchodu, kde prodavaji poctive potraviny bez konzervantu a vycpávek je poslední dobou stále více. Pravda, na vesnici nebo na malomeste je najdete jen tezko. Ale pokud tam jsou, sjizdeji se tam lidi ze sirokeho okoli.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 10:07:18     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: upřesnění
  to je sice hezké, ale malé obchody mají spíš místně lokální spádovou oblast a jestliže člověk nechce strávit celý den jejich obcházením, objede to autem a musí řešit, kde zaparkovat. Velké markety mají proto přirozenou výhodu, neboť mohou koncentrovat velké množství zboží na jednom místě, jenže namísto, aby nabízeli řekněme normální kvalitu, raději prodávají to nejlevnější, co lze dodat na prodejní plochu. kdyby to vzali za opačný konec, tak každý člověk, co by k nim přišel nakoupit, by si určitě nakoupil nejen to nejnutnější, ale i to, co mu de facto jen tak přijde pod ruku.

  paradoxní je, že právě na vesnici, kde je nižší kupní síla, jsou z mnoha důvodů ceny vyšší než ve městech, takže opět ti chudší si "přijdou na své". silný kafe je ale situace u důchodců, kteří musí obracet každou korunu. poslední roky dochází k tomu, že důchodci kupují a "jedí" konzervy pro psy - asi bych se toho ani nedotknul, ale kdoví - hlad je nejlepší kuchař. průser je, že "certifikované složení" konzerv pro psy obsahuje obrovské množství populární masokostní moučky - no a díky tomuto výdobytku se začaly ve velkém množit případy alzheimerovy choroby, takže dnešní průměrný důchodce si fakt přijde na své, tipuju, že ušetří za viagru, protože když si dá několikaměsíční léčebnou kůru z masokostní moučky, tak se mu budou tak klepat ruce, že až půjde na malou, tak se u toho třikrát udělá, než se vymočí.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 10:11:20     Reagovat
  Autor: týpek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Miluju černej humor :-))

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 10:42:41     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  zatím se tomu můžeme usmívat, protože z nás asi jen tak důchodci nebudou, to spíš zemřeme v 64 letech někde v pracovním procesu nebo budeme muset mít našetřeno, neboť již nyní je nad slunce jasné, že každý, komu bylo 30 let, již na důchod tak jak jej známe ani náhodou nedosáhne.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:02:14     Reagovat
  Autor: týpek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  No právě. My už budeme žrát rovnou masokostní moučku bez slušivé kočičky na přebalu. Reklamní slogan bude znít "zvířátková kašička plná minerálů a vitamínů". Napadá mě už jen analogie s amarouny :-)

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:07:47     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  začne to tím, že bude mít doma každý svou recyklační místnost, kde se na vstupu vymočí do speciální nádobky a na výstupu mu do kelímku vyteče pitná voda - asi jako to mají kosmonauti na oběžné dráze. jak recyklovat hovna, v tom zatím nemám jasno, ale možná že to někdo v NASA do té doby vyřeší. a pak se ptám, jak to asi může skončit ? nejspíš skončíme v líhních a MATRIX bude dokument a ne sci fi.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:14:21     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Technologie recyklace hoven je hotova uz miliony let, kazdy zemedelec o to vi sve.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:20:20     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  svým způsobem máš pravdu, ale vycházej ze situace, kdy je zeměkoule přelidněná a zemědělské půdy je nedostatek, takže se nemůžu vykadit po ránu vždy na další řádek svého pole brambor, poručit větru a dešti, aby vše dobře rostlo a za pár měsíců sklidit úrodu, za předpokladu, že mi úrodu nesklidí někdo jiný :o) - a že jsou "dobré sousedské vztahy" v ČR tradičně na výši, to ví každý, kdo má svojí zahrádku :o)

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:10:57     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Až budou jednou vyrábět
  kočičí konzervy s myší příchutí,
  tak bude svět v pořádku.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 11:40:57     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Že jsou na vesnicích nižší ceny, na tom není nic paradoxního. To je obecně platný ekonomický zákon: Malý odbyt + doprava + omezená konkurence+nějaký zisky+fixni naklady na provozovnu = vyšší cena. Pokud si započítáš čas+benzím+amortizaci vozidla při cestě do obchodu v nejbližším městě, tak tě nakonec nákup v místě často vyjde levněji (záleží samozřejmě na objemu a typu zboží).
  Zajímalo by mě ale, z jakého prstu si cucáš informace o větším výskytu Alzheimera v důsledku obsahu masokostní moučky v psích konzervách. Dispozice k tehle chorobe je dedicna a ma mnoho pricin. Narust se da odvodit nanejvys z toho, ze populace prumerne starne a Alz. je nemoci stari. Nova forma BSE, ktera by se teoreticky mohla prenest ze spatne zpracovanych kostnich moucek, je neco jineho a da se spolehlive diagnostikovat.
  Ostatne, duchodci zpravidla psi konzervy nejedi, to jen nekdy Nova neco vytahne, aby bylo vsem vohnoutum jasne, ze si zijou dobre.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 12:48:32     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  k těm cenám na vesnicích - samozřejmě, není třeba dělat složitou finanční analýzu, aby se člověk dovtípil, proč k takové situaci dochází. ohledně souvislosti mezi masokostní moučkou v psích konzervách a alzheimerem mohu uvést, že zatím se jedná o informaci, která je neoficiální a tato problematika je známá v odborných lékařských kruzích. je to problém, kterým se doktoři zabývají a faktem je, že výskyt alzheimera se prudce zvyšuje právě u sociálně slabších starých lidí. nejsem doktor, abych mohl šmahem říci, že je to blbost, ale diskutoval jsem to v posledních 6 měsících se 3mi doktory a ti jsou celkem pevně přesvědčeni, že se jedná o tikající bombu a hledají způsoby, jak z toho ven. nevím, jak se to vyvine do budoucna, ale je mi celkem úzko z toho, jaké nebezpečí to představuje a o jakých dalších nebezpečích zatím nemáme ani potuchy. viz. má poznámka v článku o konzervačních látkách, které na nás dlouhodobě působí a nikde není k dispozici žádná alanýza rizik, co nám všechno může tenhle zatracenej koktejl způsobit.

  p.s. slovo "cocktail" se dá přeložit i jako čůráččí ocas - to jen, abychom nazývali věci pravými jmény :o)

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:29:48     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Mezi doktorama se toho nakecá :o) Alzeimer není nCJD. Co se týče kokteilu z konzervačních látek, neviděl bych to tragicky. Velká část z nich jsou látky, které mají svůj původ v běžně přijímaných látkách přírodních. Aleff, nejsou voni takhle trochu schizofrenní?

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:34:02     Reagovat
  Autor: Pavel - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  ...respektive paranoidní? :)))

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:49:13     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Vobojí.
  Pro případné zájemce, co chtějí vědět co jedí a čím se konzervují, jeden notoricky známý odkaz:
  http://www.szpi.gov.cz/cze/informace/article.asp?id=56554&cat=2190&ts=3ec28

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 13:57:40     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  dokud nebude něco skutečně prokázáno, tak to také beru s rezervou, ale když mi někdo, kdo ty lidi léčí, sděluje informace, které jsem uvedl, aspoň je vezmu v potaz, ono se časem ukáže, jestli to byla bublina nebo ne, ale já bych to prostě nepodceňoval, protože všichni víme, jak instituce postupují a že zdraví jednotlivce u nich bývá až na já nevím kolikátém místě. přece mě nezavřete na izolaci a nepřikurtujete jen proto, že jsem na to poukázal ? :o)))))))), psí konzervy by měli žrát především psi a ne důchodci a že je to čím dál víc rozšířené, to je bohužel fakt a ne spekulace.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 14:19:21     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  No, možná že to bereš s rezervou, ale tady to prezentuješ jako hotový fakt. Nehledě na to, že rizikové tkáně se již nějakou dobu likvidují a o masokostní moučky obecně se výrobci žrádla pro domácí zvířata mijak zvlášť neperou. Prostě, plácáš si játra.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 14:30:40     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  proti "játrům" se musím ohradit, kdybych to prezentoval jako hotový fakt, nehovořil bych o nutnosti brát v potaz, jak se celá situace vyvine. masokostní moučka je bohužel často přísadou psích konzerv - možná je tomu jinak u granulí. jen se na složení psích konzerv podívejte, než si je dáte k nedělnímu obědu a la vurst gulash :o) - tedy ne že bych vám přál to třesení rukou, ale když hovoříte o tom, jak se plácají játra ..... :o)

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 15:15:24     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Aaano, typický příklad mediální manipulace. Vezme se pravdivá informace (masokostní moučka v psích konzervách) a k ní se připlácne doměnka (Nárůst Alzheimera kvůli pojídání těchto konzerv) z neověřitelného subjektivně hodnověrného zdroje (několik na sobě nezávislých doktorů) a okoření se sociální tématikou (pojídání těchto konzerv důchodci). Všechny ingredience pečlivě smícháme a podáváne senzacechtivému čtenářstvu. Postup typický pro bulvár a nátlatkové organizace typu Greenpeace, Hnutí duha, Jihočeské matky. Aleffe, tvoje hodnověrnost se blíží nule. Když k tomu připočítám další excesy (napadají mě zrovna hydroponické pomeranče) a způsob argumentace (postupné snižování hodnoty tvrzení) musím konstaovat, že se mě snažíš houpat. No way!

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 15:46:41     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  ach jo, nedělejte z toho frašku. je-li nějaká informace neověřitelná jako např. přímá a doložená souvislost mezi rostoucím výskytem alzheimera u důchodců, kteří se díky své nízké kupní síle uchylují k pojídání psích konzerv, tak snad můžete vzít v úvahu jistou pravděpodobnost pravdy a omylu mezi 100% a 0% objektivity. manipulace by byla, kdybych z toho dělal víc než kuloární informaci, ale protože pochází od lidí, kteří mezi doktory patří k uznávaným kapacitám, nemám důvod to ignorovat ani zveličovat - to jsem se snažil v přdchozích příspěvcích uvést na pravou míru. ale jestli mě chcete uvařit na nudli, prosím - nikdo vám vaši pravdu nebere, ale mohl by jste projevit více smyslu pro rozlišení míry reálnosti a manipulace. nebo považujete vše, o čem nemáte dostatek informací za čistou demagogii a anarchii ?

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 16:54:55     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  No, řekněme si na rovinu, kdybych do toho nezačal rejpat, visí to tu jako hotový fakt doteď. Jak můžu věřit tvým vývodům z oblastí, o kterých nic nevím?
  Nehledě na to, rizikové části těl skotu (morek, mícha, páteř atd.) se v EU pálí už minimálně dva roky (tedy, nejdou do mouček). Do ČR se moučky dovážely jen omezeně (cena) a tuzemské se zpracovávaly bezpečně (žádný zmrd nechtěl ušetřit na nákladech na energie, jako ve Velké Británii). Proto se ze 700 000 testovaných kusů skotu v ČR od roku 2001 našlo BSE jen u 17ti a protože se nikdy nenašel výskyt u zvířete v lividované kohortě a nálezy jsou rozhozeny po celé ČR, jde podle mě o přirozený výskyt choroby. Co z toho plyne:
  Pokud čeští důchodci jedí české psí konzervy, nCJD (či Alzh.) se obávat z tohoto důvodu nemusejí. Z finančních důvodů nemyslím, že by jedli konzervy dovozové. Pokud jedí unijní konzervy, od roku 2002 jim také nebezpečí nehrozí. Jiná situace může být v zemích EU, např. v Vel. Brit. Pořád je tu ale klíčový problém: moučkou se přenáší nCJD (Creutzfeld-Jakobova choroba), nikoliv Alzheimer. NCJD působí priony, Alzh. bílkoviny označované jako beta amyloidy. Obě choroby jsou si v mnohém podobné - asi tak jako chřipka a angína. Je vám srovnatelně blbě, ale příčina je naprosto jiná. Pro obě potřebujete do určité míry genetickou dispozici, nicméně Alz. lze do určité míry léčit nebo omezit postup choroby, což pro nCJD (přenesené BSE) neplatí. Pokud by tomu bylo jinak a diskutovaný vliv se projevil, byl bych velmi překvapen.
  Aleffe, pozitivně hodnotím tvoji rozumnou snahu o diskusi a uvedení hodnověrnosti informace na pravou míru, přesto budu hodnověrnost tvých příspěvků hodnotit značně opatrně.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 18:41:40     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  to je jen dobře, že rýpete, když máte pochybnosti - kdyby mě vaše názory nezajímaly, nenamáhal bych se reagovat :o). má žena je doktorka, takže nemám ambice být expert na BSE nebo Alzheimera, když se můžu zeptat přímo u zdroje, ovšem problematika masokostní moučky se z toho, co vím, vztahuje k problematice krmiv, kde se kosti jedné krávy milky namelou a dají se sežrat druhé krávě milce, neboť je to velmi levné a má to obsah živin, minerálů a já nevím čeho všeho v takové míře, že ostatní formy krmiva vycházejí velmi draze. hysterie ohledně přenositelnosti BSE na člověka mi přijde ujetá, ale vzhledem ke komplikovaném prokazování (možno až z pitvy) je těžké tomu předejít - zaznamenal jsem, že se na tu chorobu umírá, takže tak nějak respektuju, že je třeba vymýtit celé chovy krav atd. a řekl bych že BSE či c.Jacobova nemoc není to samé jako Alzheimer a vím celkem s jistotou, že zvýšený výskyt Alzheimera v souvislosti s požíváním těch psích konzerv je v odborných kruzích živě diskutován a možná že z toho bude za čas pěknej průser, leda že by se dekriminalizovalo použití léčebných metod za přispění THC, ale raději to nebudu z pochopitelných důvodů rozvádět. jinak také pozitivně hodnotím vaši schopnost diskuze :o) a opatrnosti není nikdy dost. mějte se, už musím svištět domů :o)


   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 20:29:53     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Tušení souvislostí: www.osel.cz/index.php?clanek%1090

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 20:37:01     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesněn
  můžete napsat název článku ? ten web vypadá zajímavě.

   
  Komentář ze dne: 02.02.2005 21:08:55     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upře
  Sorry: www.osel.cz/index.php?clanek=1090
  "Zánět šíří priony do "bezpečných tkání""

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 09:04:59     Reagovat
  Autor: ma - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upřesnění
  Inu, trochu jsem nad tím přemýšlel. Vezmeme-li v potaz, že nástup Alzh. lze alespoň zpozdit u trénovaného mozku, tedy celý život používaného (tedy ne vohnoutského), bylo by třeba vyhodnotit celoživotní sociální postavení důchodců s Alz. Vohnout, který celý život vojebával (ale i lidé, co u nich Alz. nastoupil před důchodem, aniž pojídali psí konzervy) prostě v důchodu prachy nemá, proto musí žrát psí konzery. Je třeba odlišit, co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce. Polopatě: Výskyt Alz. u důchodců, co se stravují psími konzervami neznamená nutně, že je tyto způsobují. Možná je jedí proto, že kvůli Alzh. (nebo jiných důvodů, s vývinem a dispozicemi k chorobě spojených) prostě na víc nemají. Tahle statistická sledování bývají vošaslich, je třeba je pečlivě vyhodnotit.

  Komentář ze dne: 02.02.2005 09:21:42     Reagovat
  Autor: vood - Neregistrovaný
  Titulek:
  V Kárfúru jsem nikdy nebyla, ale tahle pomsta je hodně dětinská (dej mo tu lopatičku, nebo ti rozdupu bábovičku). Jedna věc mi není známá-a to, jestli v C. nemají košíky na peníze, ale jelikož se v tom štvavém mailu píše :naplňte košík a nechte jej v prodejně, vemte další a udělejte totéž znovu, tak předpokládám že ne.
  Další věc, kterou nechápu je, jestli chtějí důvěříví lovci gigantických slev potrestat prodavače, uklízeče, doplňovače, co tampracují za minimální plat a nebo toho, kdo za to opravdu může. Pak je lepší celou síť hromadně bojkotovat, myslete si o tom co chcete, ale takovou hloupost mohl vymyslet, podpořit a províst jen stejný hlupák, jako se tam tlačil proto, aby urval cokoli za neskutečně nízkou cenu.

  Nečetla jsem ostatní reace, předpokládám a doufám, že něco podobného napsal už někdo přede mnou.

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 10:01:13     Reagovat
  Autor: Ker - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Ano, v podobném smyslu se tady už někdo vyjádřil.

  Jasně, že ty košíky budou uklízet ti nejposlednější. Ale i ti za to budou muset dostat zaplaceno. A budou tomu muset věnovat čas, který by jinak věnovali své normální náplni práce. Takže se ta akce projeví (minimálně) ve zvýšených nákladech na lidskou práci.
  A mimo to: doplňovat regály zbožím ze skladu, nebo uklízet po této akci- to je prašť jako uhoď.
  A do těch košíků se dají strkat takový ty plastový kolečka.

   
  Komentář ze dne: 09.02.2005 18:42:57     Reagovat
  Autor: vood - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  já mam doma plastový kolečka dvě a starám se, aby se mi neztratili, za ztrátu koleček mi žádnej hypersuper nestojí.

  Těm lidem je asi jedno, jestli uklízej košíky, nebo tříděj zeleninu, problém je v tom, že to pro ně asi není každodenní šichta. Pochybuju, že by se to (netuším, jestli to proběhlo)obejde bez nátlaku na ty nejníž postavený. Pochybuju, že by domů odešli unavenístejně, jako obvykle. Na vyšších místech budou tlačit na ty nižší právě proto, aby nemuseli víc platit.
  zkráceně-jako hlava společnosti bych se tomu jen zasmála, jako prodavačka, uklizečka, doplňovačka... bych z toho měla noční múry

  Komentář ze dne: 03.02.2005 09:52:43     Reagovat
  Autor: martin - Neregistrovaný
  Titulek:dotaz
  Rád bych se zeptal kde se tedy nakupuje to kvalitní zboží tak aby člověk nebyl vohnout?
  Každý kdo nakupuje v supermarketu je vohnout? Doufám, že jsem si článek jen nějak špatně přebral.
  Slevových a výprodejových akcí se nezůčastňuji a z hodně lidí pohromadě mám spíš hrůzu, ale když po práci v 6 nebo 7 vecer potrebuji nakoupit tak prostě zajdu nebo zajedu do hypermarketu typu interspar nebo hypernova kde (myslim) nakoupim urcite rychleji, levneji a vetsinou bez fronty oproti soukromým malým obchodům. Myslím si také, že spousta zboží, jako třeba pečivo nebo veškeré zboží vyráběné, balené a označené výrobcem(např. víno, potraviny atd.), je ve všech obchodech shodná a tudíž stejné kvality...
  Je snad jediné správné řešení pěšky(protože před malými obchody se většinou nedá parkovat) obcházet zvlášť pekárnu, potom maso uzeniny a nakonec si koupit přemrzlé i když lépe vypadající ovoce a zeleninu u stánku, který je venku na ulici?
  Jedna moje známá vlastní malou samoobsluhu na Praze 10 kousek od Vinohradské ulice a musím říct, že její péče o zboží je o poznání horší než v supermarketu. Snad to není pravidlo pro každého majitele, ale tady je staré pečivo(nové si raději nechá vzadu dokud neprodá staré i když to nové mezitím zestárne taky), saláty v lahůdkách jsou snad už jedovaté a ceny? Prostě ví, že k ní už stejně nikdo jiný než důchodci z okolí co dál nedojdou, nakoupit nepřijde.
  Děkuji za případné komentáře

   
  Komentář ze dne: 03.02.2005 11:34:31     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: dotaz
  k vašemu dotazu - pokusím se o odpověď :o)

  1) otázka by neměla být položena tak, kde nakupovat, aby člověk nebyl vohnout. vohnouta prozrazuje způsob, jak nakupuje, neboť mu k jeho rozhodnutí stačí třeba lákavá raklama a on už jde na jisto a kupuje to, co je IN, COOL atd., podle mě není vohnoutem ten, kdo odmítá nakupovat sračkoidní zboží a kdo se dožaduje jen té nabízené kvality, která má být samozřejmostí, ale prostě z důvodů kvantity vohnoutů dávají markety na prodejní pult cokoli, protože vohnout to koupí a obchod si mne ruce, že zatímco by musel nějaké shnilotiny vyhodit, ještě je zpeněží :o)

  2) reálná situace nutí lidi, aby nachodili desítky zbytečných km od jednoho obchodu k druhému, když nechtějí koupit paskvil - to považuji za krok zpátky, když mají velkémarkety možnost mít vše na jednom místě a zákazníci mají možnost v těsné blízkosti zaparkovat. specializované obchody by měly mít opodstatnění u "specializovaného zboží", které něčím (zpravidla kvalitou) vyniká nad běžnou úroveň nabídky dostupné masově na mnoha místech. měl bych tedy mít možnost si koupit hi-fi věž sony buď v Makru z palety nebo ve značkovém obchodě, kde mi prodavač poradí a pomůže mi lépe se zorientovat v tom, jak skloubit mé očekávání s objeme financí, které mám možnost na koupi hi-fi uvolnit - nevidím důvod, proč nepřiplatit na ceně, když se mi to pak vrátí třeba v případě nutnosti opravy - prostě když má někdo dobrý přístup k zákazníkovi, tak ať si větší peníze zaslouží. vohnoutům však stačí říct magickou formuli, že jen blbec platí víc než musí a udělat z niízké ceny posvátný slogan - vohnoutovi prostě nedojde, že nižší cena nemusí být vždy výhodou.

  3) mezi výhody velkých marketů patří množství zboží, možnost parkingu a dlouhá otevírací doba - to vše podporuje natažení potenciálních zákazníků ze spádové oblasti, která je určena velikostí prodejní plochy. to také znamená, že se velké markety nejlépe hodí k týdenním nebo měsíčním nákupům, zatímco malé obchody v okolí bydliště jsou vhodné na dokoupení toho, co momentálně nutně potřebuji a kvůli čemu nechci podstupovat martirium cesty do velkého marketu. problém malých obchodů je, že mají spádovou oblast tak 500 m - z té se rekrutují stálí zákazníci a to také lehce snižuje počet položek, které jsou zde k dostání, obchodník se těžko může spoléhat na to, že ho každý týden přijede vykoupit organizovaná skupina německých turistů (např.), takže časem buď zkrachuje nebo mu bude stačit prostor kočárkárny.

  velké markety jsou většinou akciovky a u těch zejména platí, že prioritně je třeba vše zhodnocovat ve prospěch akcionáře, takže pouze na pozadí možného zhodnocení běží prodejní aktivity a celá mašinérie provozu marketu - je to takové nutné zlo k tomu, aby akcionáři stále více a více bohatli. v praxi se to projevuje plošným ojebáváním všech zákazníků a placením různých pokut - ty jsou ale nižší než výnosy a potažmo zisky, takže se vyplatí dělat mrtvýho brouka a situaci bagatelizovat - v tom je dav anonymních vohnoutů jen utvrzuje, protože žádný vohnout se nebude brát za svá práva a naopak bude obhajovat, jak se mu to vlastně krásně a báječně žije.

  Komentář ze dne: 03.02.2005 14:06:31     Reagovat
  Autor: saava - Neregistrovaný
  Titulek:
  takouvou stihu lidske oko jeste nespatrilo
  prijde mi, ze autor jednoho krasneho dne na perniku zasel do supermarketu, kde se ho zmocnila stiha, ze vse je konspirace proti jeho osobe a ze vedeni supermarketu netouzi po nicem jinem, nez naseho mileho autora prinejmensim otravit, ci alespon podvest a okrast - bohuzel mu tato stiha zustala, ci snad jeste od te doby neprocitl a tak se stalo, ze tyto stranky zaplavuje svymi vylevy na stranu vedeni supermarketu, prodavacek a dokonce lidi, kteri maj tu drzost tam nakupovat - a vy mu skacete na spek :)
  rada autorovi - tak tam proboha nechod, nikdo te k tomu nenuti, fakt ne, ani ja, jdi si do maleho obchudku a tam si kup stejnou vec, ale dvakrat drazsi a dvakrat starsi a budes spokojen

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 12:56:17     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  to se podívejme, jakou psychoanalýzu jste vrhl do diskuze :o), měl bych dvě otázky:

  1) pro který z ochodních řetězců pracujete ?
  2) tím perníkem jste měl na mysli vyhlášený pardubický perník nebo ten tfuj syntetický bílý prášek ?

  Komentář ze dne: 04.02.2005 14:25:46     Reagovat
  Autor: Zamrdanej vohnoutsko zmrdobijící hulibrk - Neregistrovaný
  Titulek:Blbost
  Jako zaměstnanec potravinářské firmy ti můžu říct , že si tady napsal píčovinu jak mraky. Ten příklad s Gothajem je možnej leda tak v krámku vedle JZD poblíž kterého asi žiješ. U nás putuje do stoupy každá surovina u které je i jen minimální výskyt jakéhokoli nepovoleného mikroorganismu ( dokonce v množstvím menším než povolují předpisy EU ) , likvidují se jako neprodejné výrobky jejichž roční záruční doba končí za méně než půl roku , likvidují se suroviny jejichž mikrobiologie je OK a nevyhovují vzhledově nebo konzistencí atd atd. Jsou to až desetitisícové měsíční ztáty. Při sebemenším podezření jde do hajzlu celá šarže výrobků v ceně i několika set tisíc Kč pokud sledovatelnost surovin neomezí šarži na menší množství obchodních jednotek.
  To o čem píšeš byl hit za komoušů a možná v divokých 90. letech. Dnes je v potravinářství úplně jiná doba .....

   
  Komentář ze dne: 04.02.2005 15:21:14     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Blbost
  tak s tím ani náhodou nemohu souhlasit !!!!

  exituje množství svědeckých výpovědí, podle kterých by každý, kdo by viděl zaměstnance velkých marketů při jejich horlivé práci ve skladu potravin, musel vzít do ruky důtky a bičovat je do bezvědomí, aby pochopili, že někdo potom ty Vaše biologické bomby bude konzumovat ve falešném pocitu důvěry v řízení kvality, o kterém píšete.

  myslíte si, že jsme snad ropáci, že bychom nestrávili obyčejné nijak nebezpečné potraviny ? téměř pravidelně se nasírám, když si chci koupit hroznové víno - to mi chcete říct, že ty nakvašený sračky považujete za poživatelné ? další položka - manga. klidně se prodávají tak přezrálá, že drží pohromadě jen silou slupky, ale dužina obsahuje neznámou formu burčáku. před 2ma roky jsme si byli s kámošem nostalgicky zavzpomínat na čundru a do smrti nezapomenu, jak kámoš v C4 koupenou ostravskou klobásu opékal nad ohněm a když se do ní labužnicky zakousnul, vymotal z ní kšandu od montérek. já vím - řeknete, že vy za to nemůžete, tak to mám snad všechno před vlatsní koupí pitvat, abych si nekoupil paštiku s myšími čumáčky nebo utopence z pultu, po kterých jsem jednou málem skončil na JIP ? to radši zavolám pokaždý ČOI a pak terpve uvidíte ten hukot.

  takže jaká že to je dnes jiná doba v potravinářství ?

  dnes se už lihem nesmazává datum z igelitových pytlíků s mlíkem, ale váš úžasný market nabídne den dva před vypršením záruční doby tyto potraviny se slevou a když se to prodá i po záruční době, děláte, že se nic neděje. příště asi každou takovou sračku rozšlápnu rovnou v marketu, aby nezpůsobila poškození zdraví někomu, kdo nedomyslí důsledky. pochopte, že si každý radši připlatí za poživatelnost, ale nepočítejte s tím, že vám podobný zmrdstva budou beztrestně procházet donekonečna.

  a vzhledem k tomu, co píšete o preventivních opatřeních je naprosto reáné a oprávněné ukázat na viníky z řad těch jak je tu vohnouti obhajují zaměstnanců na place, protože když vaše nebo externí kontrola zjistí výskyt třeba nepovolených mikroorganismů, tak putuje do stoupy možná i to, co ještě znehodnocené není, ale právě ten zkurvenej lidskej faktor - nějaký vohnoutí GEN X způsobuje, že i přes snahu o eliminaci lidské chyby se ve skutečnosti jedná právě o zavírání očí nad všemi svinstvy, které personál provádí mnohdy s tichým souhlasem manažerů, protože přeci hlavní je zhodnocovat investici pro akcionáře ne ? a vohnouti sežerou všechno - jenže tady nežijí jenom vohnouti.

  NO MERCY !!!

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 08:07:49     Reagovat
  Autor: Zamrdanej vohnoutsko zmrdobijící hulibrk - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Blbost
  Mluvím za naši firmu a naše výrobky. Nemysli si , že nekontrolujeme naše výrobky zpětně v marketech.

  Jelikož tady neuvádím název firmy ani výrobky , tak nemám potřebu tady dělat falešnou reklamu. Potravinářské předpisy jsou tak přísné a tak přísně hlídané , že byses divil .....

  Tenhle článek je paranoidní nesmysl. Něco jiného je , že výrobky musí být levné , ale to jen proto že si to vohnouti žádají, poněvadž 90% obyvatel jsou škudlivý prasata, který sežerou i hovno , pokud bude stát do 30 Kč za kilo .
  Přesto k těmto levným výrobkům ( levné nikoliv závadné ) vyrábíme střední řadu zboží i luxusní řadu zboží. Je na tobě co si koupíš poněvadž vše najdeš v obchodě .....

   
  Komentář ze dne: 05.02.2005 11:20:36     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Blbost
  s paranoiou nemá status quo nic společného. vy jste se z utopenců nepoblil z podoby jako já ani jste z nich neměl otravu, takže nemůžete posoudit, co to s člověkem udělá.

  k čemu jsou ty přísné kontroly, když sám tvrdíte, že pro 90% obyvatel stačí dodat na prodejní pult vkusně zabelené hovno ? to sand bude časem míň nebezpečné pojídat řádně okořeněné psí konzervy, protože Alzheimer bude menší zlo než okamžitý plný invalidní důchod.

  zatímco vy dodáváte své levné zboží do marketů, ono se tam během záruční doby změní v biologickou bombu a tou je následně vykrmován národ. jestli je něco paranoidní, tak je to spíš přístup potravinářského průmyslu, který hlásá přesně ve vašem stylu vysokou kontrolu a certifikovanou kvalitu, která se přes všechnu snahu výrobců mění řízenými postupy personálu potravinových marketů na plošný výsměch všem, kdo dostanou hlad a žízeň a přijdou si něco na zub koupit.

  čas od času je k vidění i ta střední kvalita, ale luxus ? to jste si dal vtipnou kašši, ne ? to je asi nějaká nová podpultovka ?

   
  Komentář ze dne: 06.02.2005 10:43:57     Reagovat
  Autor: Zamrdaný vohnoutsko zmrdobijící hulibrk - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Blbost
  Vážený Aleffe , jestliže si se poblil po utopencích , tak ti dám radu. Nekupuj v Hypernově utopence za 30 Kč za kilo , protože i průměrně nadanému jedinci musí být jasné , že obsahují špekáčky za 25 Kč za kilo a tyto špakáčky neobsahují ani Ň masa nýbrž drůbeží separát , soju atd.

  Prostě se nechovej jako 90% českého obyvatelstva - prasat a připlať si za kvalitu. Já už dlouhou dobu zvedám hlavu k vyšším patrům regálů , kde sice najdu zboží dražší až drahé , ale nemusím pak po nocích zvracet a psát paranoidní články .......

  Za těch 30 Kč za kilo vyrobíš vždycky jen ten D-Fensův leštěnej prd. Lid České republiky si ho žádá .....

  P.S : Nepracuji v masozpracujícím průmyslu .....

   
  Komentář ze dne: 06.02.2005 15:09:09     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Blbost
  není mi jasné, co si z té vaší snůšky idiocie vybrat, netušil jsem, že musím porovnávat cenové kategorie u utopenců nebo špekáčků. tyhle výrobky kupuju jen výjimečně a nikdy jsem se nerozhodoval podle nějakého srovnávacího výpočtu, prostě ceny vnímám jen rámcově a když celkový nákup nepřesáhne 10 000 Kč, tak se do této částky s tím, co na měsíc potřebbuju ke své spokojenosti vejdu. hypernova je takový scheiss, že tam téměř nechodím. jestli se nezmůžete na nic jiného než na uměle splácaný blábol, tak se začínám obávatt, že až si někdy půjdu kupovat elektroniku či hi-fi (pochoopil-li jsem správně, v jakém oboru se vyskytujete), tak si s sebou přivedu rovnou právníka, aby mě včas upozornill na rizika, do kterých mě může přístup vohnoutů jako jste vy dostat. ovšem již dle vašeho neotřelého nicku se předběžně usoudit, k čemu vás to tolik táhne. doufám, že nás všechny včas upozorníte, kdyby jste měnil obor, abychom si mohli dát pozor, kam v žádném případě nechodit nakupovat..

  Komentář ze dne: 10.05.2005 21:31:09     Reagovat
  Autor: fifi - Neregistrovaný
  Titulek:to čučim
  Tedy to čučim, jak jde také ubíjet čas!!!

    Stránkovat

  TOPlist

  Web site powered by phpRS V kodu tohoto webu byly pouzity casti z phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.