D-FENS

  Hlavní menukulatý roh
 • Hlavní stránka
 • Statistiky
 • Personalizace
 • Kniha hostů
 • Autoři webu
 • Oldschool D-FENS
 • Chlívek

 •   FAQkulatý roh
 • Jak se stát autorem?

 •   Toplistkulatý roh  Komentáře
  ke článku: Stařec a hůl
  (ze dne 19.06.2005, autor článku: D-FENS)

    Stránkovat

  Komentář ze dne: 19.06.2005 19:30:31     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Nadhera!
  Nic lepsiho a pritom pravdivejsiho jsem snad jeste necetl! Diky!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:16:25     Reagovat
  Autor: Pat Bateman - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nadhera!
  Panebože, konečně starej dobrej D-FENS, málem sem se pochcal v kanclu smíchy. Opět článek, kterej svojí úrovní o dvě třídy převyšuje všechno ostatní na tomhle webu - pravdivej a ještě se člověk potrhá smíchy.

  Jinak D-FENSI - poraď - mojí mámu sundal ožralej fízl (podplukovník) v autě - co mám dělat? Tady asi šanon ani zdroj nepomůžou ...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:58:42     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Nadhera!
  Poradím - zjisti, do které banky chodí a kdy, lidi jsou dost předpověditelní, buď ve frontě před ním, upusť naditou (třeba papírem) peněženku a on na 90% počká, až odejdeš, a vezmi si ji. Nahraje ho kamera a ty se tam druhý den půjdeš zeptat, žes tam ztratil peněženku, když budou hrát mrtvé brouky, budeš mít svědka, že při vystupování z auta jsi ji měl, při nastupování po návštěvě banky už ne, poženeš to výš, pustí se to video, na něm podplukovník, jak strká šrajtofli do kapsy - a odchází od PČR na hodinu, bez výsluh a požitkků (stalo se).

   
  Komentář ze dne: 08.07.2005 18:29:02     Reagovat
  Autor: Scatman - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nadhera!
  PRO VSECHNY CYKLISTOBIJCE: Nezda se vam to panove vsechno malicko prehnany? Trochu tolerance, prosim... To ze jedu po chodniku neni dobre, ale rozhodne to neni nic za co bych mel dostat holi, sanonem, zdrojem...proste cimkoliv pres zada... Jestlize nikomu neublizim (jedu primerene rychle a vubec ohleduplne) nechapu proc by na me mel kdokoliv utocit. Ve chvili kdy se nekdo zachova tak bezprecedentne a barbarsky jak zde proklamuje autor (netolerantni, arogantni zmrd s tak malym sebevedomim ze o svem strasne chlapackem jednani musi rozepisovat i na netu) se tento clovek sam stava tim ZMRDEM proti kterym je treba bojovat. Pamatujte ze nasili plodi jenom nasili... BTW inteligentni clovek a kultivovany clovek se k nasili neuchyluje...
  ONE LOVE children....
  Scatman John

   
  Komentář ze dne: 11.07.2005 13:15:38     Reagovat
  Autor: PiBi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Nadhera!
  Milý Scatmane,
  cyklista na chodníku skutečně nemá, co dělat a pokud ohrožuje chodce, dostává přes hubu zcela po právu. Já také občas jedu na chodníku (na silnici u krajnice je to někdy o život, i kvůli dírám, které se tam vyskytují), ale když vidím chodce, tak na tu silnici holt sjedu, protože chodník je prostě pro chodce a ne pro cyklisty, auta atd.

   
  Komentář ze dne: 27.09.2005 13:21:25     Reagovat
  Autor: Viking - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Nadhera!
  Ač sám jsem cyklista, velmi dobře jsem se bavil a dávám autorovi za pravdu. Ty nemáš zaprvé smysl pro humor (nebo jsi nepochopil nadsázku v určitých místech?), a za druhé tady nejde o slušné a ohleduplné cyklisty, kteří jedou po chodníku výjimečně a ohleduplně. Mne se ten článek nedotkl, ač jsem sám cyklista. Ale ty hovada, řítící se po chodníku a kličkující mezi lidmi bych holí přetáhl také!

   
  Komentář ze dne: 12.07.2005 22:57:32     Reagovat
  Autor: BigTomCZ - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nadhera!
  Je to fakt skvěly, pukal jsem tu smíchy, když sem to četl. Takovýdle lidi jako D-FENS by podle mě měli psát literaturu. Třeba FL. VĚKA od něj bych si klidně i přečetl :))
  Jinak za cyklisty se považuju, ale jezdím ohleduplně. Cyklisty na chodníku, když sem v roli chodce, bych taky nejradči něčím přetáhl. Jinak chápu podstatu článku a podle mě pak není autor, jako podle někoho, z..d nebo něco podobného hanebného. Sranda je to fakt cool :)) Díky

  Komentář ze dne: 19.06.2005 19:44:28     Reagovat
  Autor: se7n - Neregistrovaný
  Titulek:
  Cyklista, protože je zmrd. A co se musí dělat se zmrdama? . . milý D-F, Tvůj web mám rád,ale u tohole článku jsi asi nevěděl, co pořádně děláš, jasně, někteří cyklisti jsou ksindlové ohrožující všechno kolem sebe, ale neházej nás všechny do jednoho pytle.Já osobně jsem jak chodec, tak pilot vozu a taky chodec...Když jedu na kole, tak se s nelibostí dívám na chodce a na řidiče..když jedu v autě, tak nemusím moc chodce a cyklisty, atd. atd....ale zkoušel ses někdy projet na kole? ne ve městě,ale za městem..to je jiný kafe než auto..vidíš přírodu, dýcháš vzduch, kterej Ti vane do vlasů a tak bych mohl pokračovat.....jsem jeden z těch bláznů, který nejdou pod 200km/týden, tak chápu, že na můj příspěvek asi nebudeš dost dobře reagovat, ale dám Ti radu, neházej všechny do jednoho pytle...mě taky ošklivě v dětství zranil pes..a taky je nijak nešikanuju a nemám na všechny stejný mínění,ale ruku na srdce, ne každej je sviňe na kole...BTW jezdil jsem to taky závodně, tak pochopíš, proč to obhajuju :-) s pozdravem se7n ;) a ať se Ti daří ;)

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 20:43:43     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Mozna kdybys to docetl az do posledniho odstavce, tak by sis takovy komentar mohl odpustit.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 18:20:47     Reagovat
  Autor: mauh - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  no, vzhledem k tomu, ze cituje pasaz z posledniho odstavce, tak se tam asi dostal...

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 20:46:46     Reagovat
  Autor: Gilhad - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Devět z deseti cyklistů jezdí spořádaně .... Jeden vychcaný hajzlík si to pádí mezi chodci ...

  Cili TENTO cyklista je zmrd (ten JEDEN z deseti, co jezdi po chodniku, nikoli tech devet ostatnich ....)

  I kdyz podle meho pozorovani je ten pomer jeste mnohem vyssi, na chodniku jsem cyklistu nepotkal ani nepamatuju ...

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:28:47     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  To ja je potkavam kazdou chvili i tam, kde maj tesne vedle cyklostesku :-(

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:02:06     Reagovat
  Autor: Bejk - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re:
  To ja taky, hlavne ve chvili, kdy se po silnici blizi k semaforu s cervenou, tak uhnou na chodnik, proklickujou a jedou vesele dal...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:59:40     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re:
  Pokud ovšem při tom nikoho nesrazí, dopustili se zcela bezvýznamného přestupku, který je naprosto nemorální stíhat...

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 19:32:35     Reagovat
  Autor: frcinka - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re:
  Bezvyznamny prestupek. A prave tam zacina zmrdstvi. Proc mame pravidla, kdyz co chvili nekde neco odpustime? K cemu nam to je? Proc bychom meli ustupovat pred nekym na kole, kdyz na chodniku nema co delat, jen proto, ze to neni na vyznamne urovni? NEMORALNI JE VJET NA CHODNIK!

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 19:49:28     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Nikoli. Svoboda jednoho cloveka konci tam, kde zacina svoboda druheho. Kdekoli jinde je to spatne a roste mnozstvi "no-victim crimes", tedy cinu, ktere vlastne nikomu neublizi, jen je za ne kdosi uplne zbytecne popotahovan.

  Takze pravni pozitivismus si nechte od cesty, to je jeden z duvodu, proc lide tam, kde zakon reguluje jejich cinnost, investuji svuj cas a schopnosti do toho, jak zakon obejit a kdyz se zrovna stat nediva, tak jej treba i uplne zbytecne jen pro dobry pocit porusit.

   
  Komentář ze dne: 27.09.2005 13:32:07     Reagovat
  Autor: Viking - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Svoboda jednoho cloveka konci tam, kde zacina svoboda druheho. Já to znám i malinko jinak, ale smysl je stejný. S tím souhlasíme oba. Pak ale ten zmrd na kole, ženoucí se po chodníku a rozhánějící lidi tento postulát překračuje. Já se mohu pohybovat svobodně na chodníku, to je území pro chodce. Nečiní mi problém vyhýbat se ostatním chodcům, protože jejich rychlost se příliš neliší od mé. Ale zmrdí cyklista ohrožuje moji svobodu pohybovat se klidně, přiměřenou rychlostí a kam chci, pokud mne postaví před volbu uskočit mu nebo se srazit s jeho kolem (ne s ním, většinou narazíte nejdřív na jeho kolo!). A tady překračuje ten princip a dává mi právo "vzít hůl do ruky".

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 20:31:21     Reagovat
  Autor: Brno - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  ano ano, stejně nemorální je vjet s AUTEM na chodník a ještě ho tam zaparkovat. Nejlepší asi bude vzít zdroj AT či ATX a všechny ty krásný auta tím zdrojem trošku pomlátit - nebo že by raději dřevěnou pálkou? STOP. Něco je špatně. Všímáte si toho? :)))
  Brno.

   
  Komentář ze dne: 24.06.2005 09:40:37     Reagovat
  Autor: Pravicak - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Samozrejme ze neco je spatne! Zatimco ja bych mlatil cyklisty hlava nehlava (a rad) tak ty bys mlatil auta... Vyrid si to s ridicem, ne s autem, ktery se nemuze branit kokote!

   
  Komentář ze dne: 24.06.2005 15:42:55     Reagovat
  Autor: Brno - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  raději by jsi měl mlátit sám sebe pravičáku :)

   
  Komentář ze dne: 28.07.2005 20:13:52     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  (Původní text)
  Za tuhle mluvu by tě Mirek Dušín nepochválil! Jdi si přečíst něco o Rychlých šípech a do té doby se tu neukazuj.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 08:22:48     Reagovat
  Autor: jardik2003 - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re:
  A vubec nejlepsi jsou ty co jedou po chodniku a najednou uhnou na prechod pro chodce, to je teprve lahudka a poradna zatez brzd. Kdy pak si uvedomi ze oni na kole nejsou chodci? Chjo

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 07:57:29     Reagovat
  Autor: qwas - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Projeď se po Nymburku a zjistíš že v tomto prdelákově skutečně platí, že co koloman to hovado. Jinde platí D-fensem zmiňované ( a Tebou zjevně nepřečtené ) pravidlo že zmrd je jeden z 10.
  PS. Svého času jsem toho najezdil na kole opravdu hodně, ale vždy, VŽDY !!! jsem měl na mysli jednu věc - můj dopravní prostředek váží asi tolik co vetší nákup, a nemůže se, co se týče ochrany mé tělesné schránky rovnat tuně železa !
  A na to zdá se dnešní cyklisti zapomínají...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:22:50     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Souhlasil bych se slušným cyklistou, to ty možná jsi. Tak tohle neber jako útok na sebe:
  Pravdu má d-fens, auta nejezdi po přechodu pro chodce z jednoho chodníku na druhý, jen opravdu výjimečně jezdí po chodníku (např. při stěhování se zajíždí ke vchodu i v místech, kde není vjezd pro auta, ale opravdu jen čistokrevný chodecký chodník). Auta v noci nejezdí kolem policejních kontrol bez světel a s ožralými řidiči - po chodníku!
  D-fens nehází cyklisty do jednoho pytle, sestřeluje z kola jen hovada, co jezdí pěší zónou (minimálně na té naší jsou ze všech stran zákazy vjezdu všech vozidel).
  Jinak k těm 200 km - jezdím na motorce, mohl bych napsat, že pod 200 km denně nejdu, a ten pocit jízdy voňavým letním večerem do Slunce zapadajícího skoro na severu znám - včera už byla skoro nejdelší noc v roce, a ta jízda od 6 do 11 v noci stála za to.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:07:58     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  Snad nejkratsi noc v roce?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 08:46:30     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re:
  Hlavně, že jsi mu rozuměl, ne? 8o))))

  Komentář ze dne: 19.06.2005 20:07:16     Reagovat
  Autor: ToMyK - Neregistrovaný
  Titulek:Obracena situace
  Tenhle web se mi docela libi, ale tento clanek nebude patrit k nejlepsim. D-FENSovy nazory mam rad, ale ted me trosku prekvapil. Docela by me zajimalo, jestli by zastaval stejne stanovisko kdyby napriklad: nekde potreboval zaparkovat (jedno z jake situce - ale dejme tomu ze by byla nalehava) a zaparkuje treba polovinou auta na miste, ktere ma nejaky dedek pred barakem oznacene krypl-znakem... ten nasany ho insultuje holi a uz vidim jak by se dotycny DF nebranil... ale na mistech pro invalidy bez krypl-znaku parkuje jen zmrd. A co se dela se zmrdama?

  Komentář ze dne: 19.06.2005 20:26:27     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek::o)
  cyklista - i ten veselý, co má na zubech mouchy, nemá na chodníku co dělat. z pohledu dědka mohlo jít o celkem slušný šok, protože je známo, že staří lidé špatně vidí i slyší, takže cyklozmrd to mohl vytušit a mohl se chtít pobavit na účet někoho, kdo je rád, že trefí domů.

  škoda jen, že byl dědek takový "filantrop". za předpokladu, že měl cyklozmrd helmu splňující aktuálně platnou euro-normu, by bylo neučinné přetáhnout ho přes hlavu. strčením hole do drátů by si mohl hůl poškodit. dědek měl těsně před průjezdem cyklozmrda jakoby zaškobrtnout a pak ho holí zahákovat a trhnout ze všech sil. počítám, že i kdyby hůl neudržel, cyklozmrd by těžko mohl klást větší odpor se zaraženým vohryzkem. šlápnutí bagančí do dršky by pak mohllo dokonat akt spravedlnosti.

  před soudem by to dědek v pohodě uhrál na senilitu a hraniční nesvéprávnost a zmrd by mu ještě musel připlácet bolestné k důchodu :o))))

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:18:16     Reagovat
  Autor: Shi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: :o)
  Aleffe, cyklisti dodržují předpisy právě tolik, kolik je dodržují automobilisté a chodci. Mi zase dědek (chodec) v zimě, když bylo vzorné náledí, vlezl do silnice ačkolvi mě l an semaforu červenou. Málem jsem kvůli němu rozmlátil auto. Měl jsem ho srazit a hrát to na to, že na silnici neměl co dělat ?

  Problém není cyklista/automobilista/chodec/pejskař, problém je netolerantní člověk, chovající se k okolí jako hovado.

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:22:56     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  proboha, kde se v lidech jako jste vy bere ta nezměrná blbost a s ní související naivní snaha vysvětlovat něco, co snad chápe i malé dítě ? problém není netolerantní člověk, ale BLBEC ! horší neřád neznám.

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:44:51     Reagovat
  Autor: Shi - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Bere se na stejném místě, odkud se bere neustálá snaha nálepkovat lidi nikoliv podle chování, ale podle délky vlasů, barvy pleti, značky oblečení a pod.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 00:14:55     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  ovšem - od té doby, co zdejší lapač na bezmozky přitahuje nové a nové exempláře (a to raději nebudu zmiňovat odkud), má čím dál víc bezmozků pocit, že mohou udělat svá moudra všem vůkol.

  nálepkujte si jak chcete - někteří se ani nezapojovali do tak dementní diskuze o hovnu, jakou jste vy a vám podobní bezmozci plnilli svými mentálními exkrementy pod článkem ZPH a VUH, protože tam takové ohromující postřehy jako tento váš příspěvek patří.

  jestli se vám to nelíbí, tak to nečtěte, mě stejně názor debila nezajímá, takže diskusi s vámi melirád přepustím někomu, kdo má čas s podobnými výrony hlouposti osobně zabývat.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:23:10     Reagovat
  Autor: Peter z Tater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  coze? COZE???? Netolerantni clovek = blbec = bezmozek a jine podobne jmena, ktere jsem si zde precetl, takze tva reakce na relativne inteligentni prispevek je naptosto irelevantni.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:00:43     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  :-) aleff se už nepovažuje za jednoho z "regulars' tohoto webu, to by se o něm tak nevyjadřoval. Děkuji, teď už jen odejdi a nevracej se, díky. Nemluvím za ostatní, mluvím za sebe.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 17:42:41     Reagovat
  Autor: Martinowitz - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Aleff - nejlepší z vyvolených, jediný spravedlivý, moudrý a silný ...

   
  Komentář ze dne: 27.09.2005 13:47:06     Reagovat
  Autor: Viking - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  Bere se na stejném místě, odkud se bere neustálá snaha nálepkovat lidi nikoliv podle chování, ale podle délky vlasů, barvy pleti, značky oblečení a pod.
  Ano, a právě proto se takový (tady musím použít to označení, ač se mi to příčí) člověk označuje jako zmrd - protože to není o délce vlasů, barvě pleti, ale jen a jen o jeho chování. Může mít i mozek a přesto to bude zmrd.

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:59:25     Reagovat
  Autor: Hrobař - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Ale ze všech nejhorší je netolerantní blbec :)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 07:00:58     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  Chces mi snad tvrdit, ze stejny pomer automobilistu a cyklistu ignoruje veskere znacky a predpisy, jezdi ozrali jak zakon kaze ci jezdi po chodnicich apod.? To snad ne! Podle mych zkusenosti je totiz ten pomer presne opacny. Cimz nerikam, ze obcas nepotkam opravdove hovado v aute a obcas nepotkam slusneho cyklistu, ale to jsou spise vyjimky.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:27:27     Reagovat
  Autor: devo - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  No, ono to nie je tak jednoduche. Ak by sme sa drzali vsetkych dopravnych predpisov zasadou padni komu padni, tak tazko povedat, kto by ich nazbieral viac. A ratat poctivo, cize, ked je niekde 40tka, tak 40,1km/h je uz priestupok. Pripadne neohrozenie a neobmedzenie chodca na priechode pre chodcov. Sebakriticky priznavam, ze za 30min by som "tresnych bodov" za volantom nazbieral viac ako na bicykli.

  Lepsie kriterium je nebezpecnost toho ktoreho priestupku (ozraty cyklista spravidla ublizi sebe, ozraty sofer spravidla inym), ale to by sme mohli debatovat do nekonecna.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 08:18:15     Reagovat
  Autor: qwas - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  Jenže ožralý koloman, když vletí řidičovi pod auto, způsobí problémy hlavně řidičovi, on sám když to přežije, tak dostane maximálně pokutu - to je ten rozdíl - řidič přijde o papíry ( někdo se potrstat musí ) případně je z toho ještě soud...

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 22:04:39     Reagovat
  Autor: Brnak - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Jedine kdyby byl superman. Pokud vletiš na kole pod auto, tak to mas na sto procent spocitany.

   
  Komentář ze dne: 27.09.2005 13:49:39     Reagovat
  Autor: Viking - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Jenže mlíkaři to spočítají tomu řidiči!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 07:04:59     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  Mimochodem nase mesto pro cyklisty vybudovalo pomerne slusnou sit cyklostezek, ale na ni cyklistu vidim malokdy. Bud cyklista jede po chodniku, aby mohl prudit chodce nebo po silnici, aby mohl prudit automobilisty a cyklostezka mezi tou silnici a tim chodnikem zeje prazdnotou, tak co si mam o tech cyklistech myslet?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:03:18     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Které město?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:40:50     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  To kde bydlim ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:55:17     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Děkuji za odpověď. :-/

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:38:49     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Neni zac ;-)
  Hele JMH, kdybys mi ten dotaz poslal na mejla, kterej tady pomerne poctive zverejnuju, tak o te odpovedi minimalne uvazuju, ale ze bych chtel primo do diskuse psat svoji adresu, to fakt ne, to uz me zkusenosti odnaucily :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:45:55     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Mě stačí město, rád bych viděl, kde je v ČR řešena doprava s ohledem na cyklisty jako na způsob dopravy. Jestli je tvoje adresa na samotě u lesa, nedivím se, že u sebe považuješ cyklistiku za vyřešenou:-)
  Tady skoro každý už ví, že su z Brna, myslím, že tu v příspěvcích padla i ulice a eště mi nikdo nepřišel dát do držky. To že jsi paranoik neznamená, že tě nedostanu:-P

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:59:00     Reagovat
  Autor: JJ - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  No říkáš si o to - z velkých Hradec Králové a částečně Pardubice. Jsou to sice výjimky, potvrzující pravdilo, ale netvrď že taková města vůbec neexistují. Menší města (žádné samoty u lesa, ale třeba Náchod), jsou bike-friendly poměrně často.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:50:32     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Já netvrdím, že taková města neexistují. Jen se snažím dovědět, kde se můžu poučit.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:04:50     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Mestecko v Jizerskych horach - staci? Ostatne Jizerske hory maji tech cyklostezek dost i po horach ...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:09:12     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  (Původní text)
  Text tohoto komentáře byl přesunut do chlívku, jelikož mi to přišlo jako dobrý nápad.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:29:19     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Ted jsem si v chlivku precetl, co to vlastne ten **** psal ... a fakt to stalo za to ... je to proste ... no brnak ;-)

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 13:31:35     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Sem rád že jsem tě pobavil, ale když někdo chce po tobě příklad města a ty mu napíšeš že na horách to je vyřešený, asi ta tvá inteligence nebude největší... No jo no, vidláci...

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 13:58:56     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Kdybys nad tim zkusil trochu premyslet, tak bys pochopil, ze prvni veta byla o tom meste a ta druha byl dodatek, ze nejen v tom meste, ale i v horach kolem jsou vybudovane cyklostezky. Ale chtit po tobe neco jako mysleni bylo asi fakt prehnane ;-)

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:05:09     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  (Původní text)
  Text tohoto komentáře byl přesunut do chlívku, jelikož porušoval publikační pravidla.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:11:45     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  ZIPe, kašli na to. 50.000 ks rozhodně není vesnička, není to ani důvod k tomu někoho urážet. Zeptal jsem se, odpověděl, kdo chce si to přebral, kdo ne, tomu tvůj komentář nepomůže.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:25:30     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Urážet? A co je potom tohle?

  "jestli se vám to nelíbí, tak to nečtěte, mě stejně názor debila nezajímá, takže diskusi s vámi melirád přepustím někomu, kdo má čas s podobnými výrony hlouposti osobně zabývat."

  "pokud se dobře pamatuju, před pár lety měl dement právo mluvit jen z budky v pořadu TABU"

  A mnoho dalších.

  Asi nemám tu správnou IP... :((

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:27:50     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Spis mas prilis konfrontacni zpusob komunikace ... ;-)
  Btw chces mi snad tvrdit, ze jsem ti to co citujes psal ja?

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:35:36     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Ale ne. Ty moc dobře víš, kdo tu uráží bez přesunutí do chlívku... Aź tak blbej nejseš.
  Mimochodem že nepoužívám smajlíky jako ty neznamená, že to myslím vážně. Jen jsou tu ti hlídači na mě nějak vysazení no... Jinak v Jablonci mám rodinu tak klídek :))

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:50:22     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Jsi z Jablonce, ne?

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 15:45:33     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Asi ne co? :o)) Tak jedeme dál. Další na řadě je Tanvald s něco málo přes 20k (odpovídalo by to i popisu necelých 50k, protože Jablonec má 55k). Nebo ještě z něčeho menšího?

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 12:43:49     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Pořád nic? A to jsi říkal, že si klidně za nick budeš dávat značku města. Ale chápu, ona by se tak nějak provalila tvá inteligence.
  Všichni ti co znají alespoň trochu ČR musí uznat, že Jablonec by se těžko dal nazývat vysokohorským městečkem. 55k obyvatel je město a to docela velký. Takže Ifos od tam nebude. A městečka? Po Jablonci jsou už jen 2. Tanvald a Frýdlant. Předtím jsem si obyvatelstvo tipl, nechtělo se mi hledat na netu, ale Tanvald má 6.921 obyvatel, Frýdlant 7.471. To jsou jediná 2 městečka, které splňují kritéria (tedy je to městečko a leží v/u Jizerských horách).
  Co z toho plyne? Nechápu mé přesunutí do chlívku. Cenzorovi na jednu stranu nevadí že Ifos řekl toto: "Btw mozna by nebylo od veci, kdyby si brnaci za nick prihazovali treba jen velke "B", aby ostatni predem vedeli s kym maji tu cest :-D". Z čehož jasně vyplývá že označuje Brno za město idiotů (a mě tedy taktéž). Tak proč já bych potom jeho městečko nemohl označit za prdel (až po jeho výplodu o Brnu)? A nebo jsem byl přesunut např z důvodů ohledně narážek na zvláštní školu. Ale chce mi někdo tvrdit, že když někdo z Brna chce příklad vyřešení kolistů ve městě, tak odpověď typu třeba my to máme v městečku dobře vyřešený plus i po horách jsou cyklostezky není opovědí malýho kluka ze zvláštní??? Brno srovnávat s 50x menším městem a horama??? Takže proč jsem byl přesunut do chlívku? C) je správně. Má IP adresa. Běžte s tím už do řitě!

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 20:21:42     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Ted jsem se vratil z prodlouzenyho vikendu u more a vidim, ze tady porad pekne grafomanis (a radeji pomijim jak zde prekrucujes napsane, tak aby se ti to hodilo do kramu - viz prvni veta, prip. nejak nemuzu najit, ze bych nekde psal o vysokohorskem meste apod. - proste jsi jen demagog a jeste neprilis slozity) ... zacinam verit nekterym lidem, ze jsi opravdu ten Vincent, ten byl tusim taky podobne otravny :-(
  Debata s tebou je evidentne tezka ztrata casu, takze pokud ode mne jeste chces nekdy nejakou reakci primo na tebe, tak si asi budes muset opet zmenit nick ;-) Nazdar! :-)

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:08:07     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Komentář ze dne: 11.06.2005 07:58:30 Reagovat
  Autor: Ifos (Ifos.cz na gmailu)
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krizovatka
  Pochybuji, ze by nase horske mestecko bylo matka mest, ale kdyz si to jako brnak myslis, tak to prece musi byt pravda :-D

  Komentář ze dne: 31.05.2005 13:29:58 Reagovat
  Autor: Ifos (Ifos.cz na gmailu)
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obecný souhlas...jenže....
  Aleffe, ale me na cyklostezkach cyklisti absolutne nevadi a velmi jim je preji mj. prave z toho duvodu, ze se v aute nemusim tolik bat, ze mi nejakej trotl vleti pod kola ... ac prakticky necyklista (prave z duvodu, ze se ve stavajicim provozu na kole bojim) kvituji s povdekem, ze v nasem vicemene horskem (takze to Aleffe neni jen vysadou "placek" jako je Holandsko nebo treba u nas hradecko-pardubicko) mestecku nase radnice po meste vybudovala a buduje dal pomerne slusnou sit cyklostezek na rozsirenem chodniku u silnic ...

  Jseš vážně ulhanej chudák kterej se pořád jen vykrucuje z toho, že jeho komentáře jsou jako z pomocný!!!

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:11:18     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:04:50 Reagovat
  Autor: Ifos (Ifos.cz na gmailu)
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Mestecko v Jizerskych horach - staci? Ostatne Jizerske hory maji tech cyklostezek dost i po horach ...

  Dál mě hledat nebaví, bezmozku...

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:13:32     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  nevím o tom, že by s vámi byl ifos příbuzný - možná, že už se z vás vyklubal takovej bezmozek, že už ani nerozeznáváte nahoře a dole. dé si škopek ty hňupe a val !

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 22:19:05     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:[21]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Ani neočekávám, že by takovej zmrd jako ty Aleffe rozeznal v komentáři důležité argumenty. Vždy jsi to dokazoval tím, jak argumentuješ mimo mísu nebo důkazy typu: "bavil jsem se s mými právníky a ti to potvrdili, takže jsi zmrd".
  Zkoušel jsem to napsat i pro úplný vypatlance, proto jsem důležité slovo s kterým jsem argumentoval použil v daném odstavečku 4x. To slovo je městečko, jestli je vysokohorské či jen horské, na tom už tak nezáleží. Zeptej se svých právníků a ti ti snad řeknou, co je v argumentaci v dané věci důležitý (no i když pochybuju, že by ti to osvětlili, protože už ti radili mockrát a vždy bylo prokázáno, že nemáš pravdu).

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 22:29:23     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:[22]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  hele vincente, my se tady díky tvým výkřikům do tmy úžasně bavíme. na tvoje snahy identifikovat město, kde ifos bydlí, sere pes. dé si radši druhé škopek a val :o)))))))))))))))))))))))))))

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:37:56     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  To máš z toho, Ifosi, že ses vracel :-)), tady je to dost zazipované, je na čase začít zašívat...
  OT: Také jsem si trochu odpočinula a uznej, není při pohledu z mořského břehu zdejší šplouchání na některé majáky poněkud malicherné?
  Já se tím tady začínám docela bavit a současně se musím omluvit D-Fensovi, že jsem ho podezírala, že snad na chvíli dopustil pokles kvality svého webu. Naopak - on umožnil (Aleffe - promiň, že porušuji autorská práva) bezmozkům, aby se předvedli v celé své kráse a poskytli tak ostatním dobrý studijní materiál...Jen aby těch studovaných předmětů nebylo více než studujících...Stále ale doufám v zázrak či zásah nějaké vyšší moci a snažím se být optimistkou a odcházím i na jiná místa, abych zjistila, co se nám tu tento týden urodilo...:-))) Jo a Vincenta pozdravuji...

   
  Komentář ze dne: 28.06.2005 06:54:20     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  To mi povidej :-) Ale kdyby aspon takovy bezmozek dokazal chapat psane slovo bez toho, ze by ho uplne prekroutil, aby mohl dal utocit ... no nic, udelal jsem chybu, ze jsem s nim vubec ztracel cas :-(

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:39:42     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  To máš z toho, Ifosi, že ses vracel :-)), tady je to dost zazipované, je na čase začít zašívat...
  OT: Také jsem si trochu odpočinula a uznej, není při pohledu z mořského břehu zdejší šplouchání na některé majáky poněkud malicherné?
  Já se tím tady začínám docela bavit a současně se musím omluvit D-Fensovi, že jsem ho podezírala, že snad na chvíli dopustil pokles kvality svého webu. Naopak - on umožnil (Aleffe - promiň, že porušuji autorská práva) bezmozkům, aby se předvedli v celé své kráse a poskytli tak ostatním dobrý studijní materiál...Jen aby těch studovaných předmětů nebylo více než studujících...Stále ale doufám v zázrak či zásah nějaké vyšší moci a snažím se být optimistkou a odcházím i na jiná místa, abych zjistila, co se nám tu tento týden urodilo...:-))) Jo a Vincenta pozdravuji...

   
  Komentář ze dne: 27.06.2005 21:42:17     Reagovat
  Autor: KITI - Neregistrovaný
  Titulek:[20]Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  A už se to i opakuje - bůh s námi...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:49:52     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Aha, takže ne až tak město, jako spíš městečko. No a jak to tam máte teda vyřešené, že by se třeba Praha poučila?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:26:06     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Chapu, ze pro vas velkomestske je mesto s necelymi 50ti tisici obyvatel spis vesnice, ale co uz nadelam ;-)
  Vzdyt jsem to psal uz mnohokrat jak to je vyresene ... je rozsireny chodnik, barevne rozdeleny na pul a osazeny znackou pul na pul stezka pro cyklisty a chodce. Nic vic, nic min.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:23:56     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Joo, tak to v Brně na většině míst nejde (chodník je tak úzký, že je problém jet po něm na kole, ne tak vyhýbat se pěšcům a jiným cyklistům. A kde to jde, tam se to nerespektuje. Vedla (vede) cyklostezka přes Žabiny (podél ul. Královopolské). Jen vědomí, že ti pejsci a děti za to nemůžou, mi bránilo přejet při každém průjezdu tak 10 vodítek a 5 dětí:-(

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:07:38     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Seš z Brna a nevíš o tom, že kolem Svratky je spousta cyklostezek na kterejch není ani noha, ale po silnici z Bystrce do Pisárek jezdí debilních cykloušů nepočítaně?

  Nevíš, že je cyklostezka na Chodské a Botanické v Kr. Poli? Že tam vede podél chodníku, ale cyklouši jezdí po silnici?

  Další stezka vede z Kohoutovic. Je od silnice oddělena čárou, aby šlapky nezdržovaly provoz...ale co na tom - trénující adolescentní kreténci z Favoritu Brno jedou v trojstupu a brzdí kolonu aut na úseku asi 1km...a přitom by stačilo jet o 1m více vpravo.

  Nejlepší je, když začnou za jízdy trénovat chování v pelotonu...až takové žduchnutí loktem skončí pádem, bude mít řidič, kterej blba "přežehlí" nadosmrti visačku, že zahlušil člověka, rozbitý auto a soud na krku...není lepší takové svině postřílet automatem dřív, než stáhnou do průseru někoho dalšího??? 8o(
  ________________________

  Brno je k cykloušům až moc "friendly", ale ti na to serou. Když vidím dobytek, kterej se řídí jen pravidlem, že on je ředitel zeměkoule, tak bych na cyklostezky nedal už ani kačku a šlapaly nechyt se pomalu pozabíjet v houstnoucí dopravě. Proč se mám dívat, jak se utrácejí moje daně za ne zrovna laciné projekty cyklotras, když je používají akorát bruslaři? Cyklistů kvůli nim ze silnic neubylo, jen se vyhodily peníze za něco, co je bude žrát dál díky nákladům na údržbu...sakra.


   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:19:50     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Pro přesnost: kolem Svratky vede JEDNA cyklostezka. Zkus si ji projet, nejlépe v neděli odpoledne na neodpruženém kole, ideálně ve směru z Komárova na přehradu. Pak možná pochopíš že nejen "debilní cyklouši", ale i inteligentní cyklisté jezdí po silnici.

  Popis této stezky by se vydal na samostatný článek. Výčet jen toho, co mě napadne jako nejsiolnější dojmy: rozbitý asfaltový povrch střídá zámková dlažba, písek a listí na povrchu tak na 50% délky, pěšourci nerespektující, že se pohybují na stezce pro chodce, v některých úsecích dokonce na silnici (úsek Optátova-most v Komíně, úsek Bystrc-Rakovec jsou silnice se zákazem vjezdu motorovým vozidlům, pěšourci se tam promenádují jak po pěší zóně), v cestě nepočítaně obrubníků a křížení silnice, kde cyklista stojí a čeká až se v řadě autohovad objeví řidič, který jej pustí, ulicí Optátova jedeš teoreticky v protisměru:-(

  Chodská-Botanická: po dopravními značkami označené stezce pro cyklisty chodí chodci, "cyklostezka" se sestává z asi 50m úseků stezky pro cyklisty, vždy začíná a končí křížením se silnicí, kde musíš zastavit, neb skrz vegetaci není vidět přijíždějící vozidla. To není cyklostezka, to je parodie na cyklostezku. Další drobnou vadou je, že vede odnikud nikam, je to jen pár čar na chodnících, aby zastupitelstvo mohlo tvrdit, kolik km cyklostezek vytvořili:-(

  Kohoutovice jsou asi jediná přijatelná cyklostezka, pro drtivou většinu cyklistů však nepoužitelná, leda bych si chtěl udělat výlet od Anthroposu do Kohoutovic a zpět:-(

  Že se silničáři (sportovci) chovají na silnici jak idioti, za to já nemohu. Doporučuji řešit tuto problematiku přímo s nimi:-(

  Myslím, že barva na namalování pruhů, které navíc nikdo nerespektuje vyšla řádově levněji, než jediná rekonstrukce křižovatky:-(

  Jakkoliv mám kolo ověšené světýlky a olepené reflexními nálepkami a jakkoliv jsem si jist svou technikou jízdy, dodržováním (většiny) pravidel a respektem aut, na kole se bojím. Alkohol a následná jízda brněnského zmrda stála život mého dobrého známého (sražen zezadu auto jelo podle soudního znalce 100-110km/h v místě, kde mělo povoleno 60). Následovalo nepříjemné zranění kamarádky (řidič z Gottwaldova nedal přednost v jízdě, srazil ji a z místa nehody ujel, nalezen a usvědčen byl o dvě hodiny později díky svědkovi, který si zapamatoval číslo auta). Neznámý řidič BMW srazil v Troubkách mou sestru (ona odbočovala vpravo, on se rozhodl ji v křižovatce předjet a proti němu se vynořil traktor, srazil ji blatníkem, zadním kolem přejel její přední kolo, těsně minul její nohu a z místa nehody tradičně ujel).

  Já vím, že zrovna čtenáři D-Fense jsou pozorní a ohleduplní řidiči a zmrdské či vohnoutské chování jiných řidičů se jich naprosto netýká, ale právě ti jistě pochopí, že většina cyklistů nemá v úmyslu překážet na silnici, jen stávající stav komunikací a také absence vzájemné tolerance a často i zdravého rozumu vedou k tomu, že cyklisté a řidiči si vzájemně překáží.

  No nic, pořizuji bajka, ten má na koncích řidítek takové sympatické kovové trubky, tím se výborně značkují vozidla, která špatně parkují, vozidla, která nedodržují dostatečný boční odstup, která jezdí tam, kde dle místní úpravy nemají co dělat. Řečeno s D-Fensem, kdo porušuje cizí práva, sám na svá práva rezignoval.

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 20:47:51     Reagovat
  Autor: Brno - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  JMH, máš naprostou pravdu. Brněnské cykloztezky jsou je čárkou splněných úkolů úředníků z Brna. Jsou prakticky nepoužitelné pro přesun. Jejich kvalita (Bystrc-Pisárky), případně ukončování na každé křižovatce (Botanická) je činí nepoužitelnými. O chování řidičů aut lepší nemluvit. Sám když řídím auto, vyhýbám se cyklistům tak abych je nepřejel kdyby z jakéhokoliv důvodu spadli z kola a to i za cenu že pojedu za nimi dokud není bezpečné je objet.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:11:41     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Mimochodem, i v Praze se pro cyklisty buduji vyborne cyklostezky (mozna spise cyklochodniky), ktere jiste budou hojne cyklisty vyuzivany, urcite to je jeste lepsi adrenalin nez na silnici. Viz Evropska cyklostezka, popis a fotky na www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=39

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:10:35     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  Ha ha ha....naivko.
  Možná tam o víkendu uvidíš rodiny s dětma, ale ortodoxního silničního cyklistu tam neuvidíš. Ti blbové si to zdůvodňujou tak, že jsou SILNIČNÍ a tak budou dál jezdit po silnici.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:31:38     Reagovat
  Autor: Orfanik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Přečetl sis ten odkaz? Myslíš si, že je TAKOVÁ cyklostezka použitelná? V našem městě také udělali "pěknou" cyklostezku, kterou jsem si vyzkoušel jednou a víckrát se na ní neobjevil. Špatně zarovnané obrubníky, díry po výkopech a courající chodci (je to polovina chodníku) jsou věci, které cyklistice moc nesvědčí. To raději jedu po ulici (samozřejmě s dodržením pravidel - nestává se mi, že by na mne musel někdo troubit)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:29:22     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Pakliže jim an tu silnici není některou dopravní značkou zakázán vjezd, je jejich právem tuto silnici použít.
  Pokud stav cyklostezky je natolik nevyhovující, že použijí raději silnici, jsou normálním vozidlem, které by ostatní řidiči mohli ve své velkodušnosti zkusit respektovat.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:18:19     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Je to trosku jinak, pokud soubezne se silnici vede cyklostezka, je povinnen ji cyklista uzit. Nastesti v tehle casti zakona zapomneli na chodniky spolecne pro cyklisty a chodce (ale jinde v zakonech jsou dusledne rozlisovany), takze pokud se zda cyklochodnik pro kolo nevyhovujici (coz je jich vetsina, myslim ze ty "velke penize" davane na vystavbu cyklostezek jdou hlavne na vyzkum, jak pedalistum co nejvice zneprijemnit cestovani po takove stezce), tak je mozno pouzit i silnice.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:13:18     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Aha, ja jsem zapomnel zduraznit, ze jsem to "doporuceni" cyklostezky na Evropske myslel hodne ironicky (proc je patrne z clanku, pripadne kazdy pozna, pokud se tam jednou -a nikdy vice- projede)

   
  Komentář ze dne: 28.06.2005 06:51:31     Reagovat
  Autor: Ygorek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: :o)
  Takzvané cyklostezky, zejména vzniklé rozdělením chodníků, mohou vyhovět do návrhové rychlosti 15 km/h. Při běžné rychlosti silničního cyklisty 30 km/h jsou nepoužitelné a pro protijedoucí cyklisty a míjené chodce životu nebezpečné. "Evropské" cyklostezky budované v terénu mají návrhové parametry polních cest a jsou normálně použitelné všemi cyklisty. Budování cyklostezek bez investic je zmrdí akce, nic jiného.

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 20:51:58     Reagovat
  Autor: Brno - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  vůbec nechápu jak tohle někdo mohl vůbec zkolaudovat.....

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:41:37     Reagovat
  Autor: ClawHammer - Neregistrovaný
  Titulek:Re: :o)
  "z pohledu dědka mohlo jít o celkem slušný šok, protože je známo, že staří lidé špatně vidí i slyší, takže cyklozmrd to mohl vytušit a mohl se chtít pobavit na účet někoho, kdo je rád, že trefí domů." A jel cyklista na dědka ze předu nebo ze zadu? Protože kdyby jel zepředu, tak by si ho snad dědek všiml dost brzo, pokud by ovšem nebyl uplně slepý (ale to by se pak nemohl trefit, neměl-li by hool světelnou a ruku vedenou Silou). Jel li cyklozmrd zezadu, pochybuji, že by ho dědek stihl po prosvištění trefit. Jel li dost pomalu na to, aby ho trefil, nemohl to být šok, což je stejný případ jako kdyby jel zezadu a dědek si ho všiml dříve a připravil se na něj. No dobře, není to až tak důležitý, jen mě článek moc pobavil a jsem v dobré náladě tak řeším podobný píč*viny:-)

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:29:42     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  mě to připomnělo jednu story, co jsem viděl před lety na vlastní oči na václaváku .. asi 4 pubertální zmrdi tam šli po chodníku a votravovali blbejma kecama každýho, kdo jim přišel do cesty - včetně jednoho dědy v hubertusu, co se belhal o holi. zmrd si ho dobíral, posmíval se mu a tahal ho za kabát. než by někdo řekl švec, dědek se nasral a přetáhnul zmrda holí po zádech. rozprchli se jak když do nich střelí, protože hrozilo, že by si je podalo pár lidí, co to sledovalo. tehdy jsem fakt ocenil dědkovu pohotovost.

  ale k těm p*čovinám .. bylo by zajímavý to rozebrat do detailu, kdybychom věděli rychlost, s jakou se cyklozmrd k dědkovi přiblížil a zda to bylo zepředu nebo zezadu :-) mohla se rozhořet plamenná diskuse o obvodové rychlosti dopadu hole na zmrdova záda či o kinetické energie, kterou hůl zmrdovi předala :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:27:33     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  To byla úplná náhoda, že dědek šel po chodníku (to může), zvedl hůl, rozhližel se, cyklista na ní najel okem (na chodníku nemá co dělat) a zemřel... prostě smůla, můžete tomu taky říkat Darwin. Držel bych palce dědkovi. Cyklistova životní pojistka by mohla propadnout, ne? Pojišťovna má snad šikovné právníky. V případě, že by přežil, by si mohl platit léčení, zdravotní pojišťovna má snad také šikovné právníky (doufám, protože tu si platit musím), což by ho mohlo finančně totálně zruinovat - jen víc takových případě, třeba se po pěší zóně konečně bude dát chodit, já bych byl pro.

  Komentář ze dne: 19.06.2005 20:44:44     Reagovat
  Autor: EL - Neregistrovaný
  Titulek:Od cyklozmrda
  To, že na tomto webu nenajdu objektivní články, je celkem známé. Přesto je často rád čtu a často přikyvuji hlavou.

  Ne tentokrát -- DFENSovi někdo rozšlapal kdysi bábovičku a byl to zlý cyklista. Jelikož v té době uměl DF pouze zobecňující kvantifikátor a existenční mu zůstal utajen, jsou od té doby všichni cyklisti zmrdi.

  Jízda po chodníku je ofic. zakázána. DF se tím ohání co může, přičemž mu nedělá problémy jinde tvrdit, že se má člověk řídit spíše svým rozumem, než tupě zákony. Teď se mu zákon hodí. Praxe je jiná. Jedu-li na kole přes sídliště, můžu si vybrat, jestli pojedu po čtyřproudovce vedoucí okolo, kde auta jezdí výrazně rychleji (cca 80) nebo skrz po chodníku.

  Jedu po chodníku, jedu opatrně (rychlost nepřevyšuje 20 km/h), ještě jsem nikoho nezranil, neb jsem si vědom, že chodník je určen pro pěší. Jezdil bych raději po cyklostezkách, ale kde nic, tu nic. Silnicím se vyhýbám jako čert kříži, protože tam jsou autozmrdi.

  Suma sumárum, DFovo vidění cyklistů je černobílé až hanba, odmítající vidět věci v kontextu. To si vážně myslíš, že cyklista nemá větší potěšení, než se proplétat mezi chodci? Nenapadlo tě, že je to třeba z nouze, protože kokoti v autech jsou bezohledná hovada?

  Samozřejmě, že ne všichni, nebudu tak zjednodušovat, abych generalizoval. Ale autohovada existují a je jich hodně. Myslí si, že silnice byly vybudovány jenom pro ně a cyklista na nich nemá co dělat. Dělá jim problém pár desítek vteřin jet za cyklistou, protože "pičo přijedu kvůli tomu zmrdovi pozdě do práce".

  Auto cyklistu zabije snadno, cyklista chodce podstatně hůře.

  (pozn. autor jezdí na kole rekreačně a občas do zaměstnání, když má náladu; primárním dopravním prostředkem je pro něj auto; vzhledem k nedostatku cyklostezek vidí jako slušné řešení situace rozdělení chodníku na poloviny (ev. v jiném odpovídajícím poměru), které by oddělilo chodce od cyklistů (ale to by tam nesměli být pejskozmrdi se šňůrama, co jsou i na cyklostezkách)).

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:29:29     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Od cyklozmrda
  Mno D-FENS asi nebude mít děti, protože chci pak vidět jak se řídí zákony a učí dítě jezdit na silnici, protože jinak by jeho dítě bylo zmrd 8-O
  Článek je objektivní jako skoro všechny jeho poslední výplody. Mě osobně nevadí kolisti na chodníku, protože z nich strach nemám a vždy mě obkroužili v dostatečné vzdálenosti. V opačném případě jeli pomalu. Ale asi jsme v Brně trošku ohleduplnější a benevolentnější, protože víme, že kdyby všechny kola vyjeli na silnici, byl by to docela pro řidiče mazec. Nehledě na již zmiňované koloidní výlety s malými dětmi...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:30:28     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Nevidím nic špatného na tom, učit malé ditě jezdit před domem, na asfaltové neprůjezdné silnici, která už vlastně není silnicí, ale příjezem ke garáži, a není ani chodníkem.
  Nevidím nic špatného na tom, jezdit s dítětem s helmou na silnici, od 6 do 12, a pak ho nechat jezdit samotné. To je legální.
  Ježdění po chodnících ne a opakuji, klidně bych stařečkům kupoval hole s ocelovou špičkou, protože pro ně jeden pád může znamenat zlomeninu krčku stehenní kosti a pomalou smrt. Takže zabití cyklisty v sebeobraně by bylo jen a pouze zabití cyklisty v sebeobraně. Cyklista má kolo, což je zbraň, neboli předmět, který může zvýšit intenzitu útoku, proto je obrana holí přiměřená.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:22:03     Reagovat
  Autor: EL - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Cyklista má kolo, což je zbraň, neboli předmět, který může zvýšit intenzitu útoku, proto je obrana holí přiměřená.

  Ty už to vážně nehul...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:02:44     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Já nehulím, nehulil jsem (tedy v Amstru jsem to zkusil, ale nešlukoval jsem :-) - protože jsem nekuřák, víme?
  Proč se ptáš na hulení, copak, došlo ti?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:17:48     Reagovat
  Autor: Raptor - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  No jo, no jo....bohužel, v Brně se někdy chodníku nevyhnu. Ale raději než chodník vlezu na silnici, ač nerad. Těch pár cyklostezek...bída. Ale příklad- chodník rozdělenej bílou čárou pro cyklozmrdy a pro pěškozmrdy. Jedu na kole ve svém pruhu a hle důchodcezmrd nebo pěškozmrd s čoklozmrdem v mém pruhu. A co teď? Mám ho sejmout, páč je to zmrd a nemá tam co dělat? Ne, kurva, úplně normálně ho objedu a seru na to. Jo, ale když ho objíždím tak ještě držkuje, že po chodníku se nejezdí. Svět je plnej zmrdů! Včera si to šinu pěšinou ze strojárny a křížím chodník na silnici, přes chdoník stojí roztažené babky, tak zpomalím..no trošku tvrději, tak to trošku zasmykovalo...babčin čokl, co byl zalezlej v trávě a kálel tam (pochybuju, že babka hovno sebere) se z toho posral, pak i obě babky. Jo udělal jsem chybu a omluvil se jim, tím jsem si ale nasral do hnízda, protože pro babky to byl naopak popud, že sie po mě můžou povozit a zpustili kurva jekot! Kdybych je poslal do prdele, obešlo se to v klidu. No myslím, že nezávislý zmrdobijce by z okna nejdřív odprásknul mě, pak toho posraného čokla a pak ty uřvané báby. Jen tak dál, hned by byly chodníky volné :-) Proč to říkám. Jsem zmrd, někdy :-) Každej je někdy zmrd.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:23:21     Reagovat
  Autor: se7n - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  co když bude geront reagovat neadekvátně a při pomalém a plynulém přejdezdu bikera stejně sundá?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:40:57     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Jo ty jsi z BRNA. Tak to už nemusíš nic vysvětlovat. Už chápu i ty výplody k článku o ZPH a VUH.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:44:35     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  :-D :-D :-D

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:53:09     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Btw mozna by nebylo od veci, kdyby si brnaci za nick prihazovali treba jen velke "B", aby ostatni predem vedeli s kym maji tu cest :-D

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:05:49     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  To by jste si za nick museli začít psát písmenka jako Z, V, Č, P apod...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:14:08     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Klidne, pokud to budou dodrzovat i Brnaci ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:50:00     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Asi takhle - ZIP je mozna *****, mozna Vincent atd. - opet je pripojen na Karneval a je to ta IP adresa, coz uz tady jednou ci dvakrat byla zablokovana. Bohuzel se na ni vyskytuji i dalsi diskutujici - tedy nejen kuprikladu ten pan, co rad prebiha dalnice, ale i nekteri, jejichz prispevky je mozne povazovat za prinosne. Pokud to ale bude takhle trvat dal a mira neunosnosti toho stavu dale poroste, tak navrhnu bud vsech NATu Karnevalu, nebo to, aby u kazdeho prispevku, ktery byl poslan z teto site, byla na zacatku poznamka "Toto napsal uzivatel site Karneval" nebo mozna jeste lepe podle reverznich adres treba "Toto napsal uzivatel site Karneval z Brna".

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:42:00     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Jo, s tím bannováním máš pravdu. Než jsem přišel na tyto stránky tak mi říkal kamarád o nějakých zmrdech a webu, kde když nesouhlasíš s názorama a rozhádáš se s některýma lidma, bannou tě. A že Brňáky z Karnevalu s jinýma názorama přirovnávají k jiným nickům, co tu byly dřív. A vidím, že je to pravda. Jinak co vím, ten dotyčnej pořád nemůže na tyto stránky psát (ani nevím, jestli sem ještě chodí, poslední info bylo tak před 7 dnama a to byl bannlej), takže vaše banny fungují účinně. Nechcete bloknout celej Brněnskej Karneval???

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:11:12     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Tak a ted tu o Smolickovi...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:22:51     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Chceš říct že nikdo není bannlej? Žádná IP bloklá???

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 17:03:20     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Ale jiste ze je (dva anonymizery). Tohle byla reakce na pohadky o kamaradech...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 17:13:07     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Nevím co je anonymizer. Teda vím, ale nechápu, co to má společnýho s blokací IP od Karnevalu...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 18:59:05     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Můžeš mě odpovědět?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:23:38     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Asi ne. Jestli jste zablokovali 2 IP adresy z důvodu používání anonymizerů, tak stejný výmluvy používali třeba komanči. Když má někdo sdílenou IP adresu NEMŮŽE použít IP anonymizer!!! A drtivá většina lidí s Karnevalem (a v ní je i můj známej) má sdílenou IP. Tak jak to je s blokováním IP????????

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:31:54     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Aspon neplacej blbosti! Proc by to neslo?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:55:27     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Tak, presne. Navic jsou zablokovany TY ANONYMIZERY. Coz je legitimni, do banky taky nikoho nepusti s kuklou na hlave a nikomu to neprijde divne.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:59:41     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Roote kdesi jsem se dočetl že jseš king i na to, že dokážeš sám vyrobit počítač. Tak nedělej ze sebe debila. Aneb tahle tvá lež už praskla!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:58:01     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Protože sdílená IP je na principu: ty se připojíš pod vlastní IP k serveru Karnevalu (tu IP má každej jedinečnou) a server ti pak pro venek určí náhodně vybranou IP. Ta venkovní IP už se používá pro víc lidí. No a když bych chtěl použít anonymizer tak by mi to bylo k hovnu, protože max bych si změnil tu svou IP (a to nevím jestli jde), ale server už by mi zase přidělil tu venkovní IP, která by byla ta samá, jako bez anonymizeru. Anonymizer neovlivňuje "připojovací" servery, takže to prostě nejde. Ostatní by viděli pořád tu jednu a tu samou sdílenou IP. Neboli ten se sdílenou IP si může anonymizer používat jak chce, ale na net se stejně bude připojovat přes tu IP, kterou mu určí server Karnevalu... Chapeš? (to neříkám proto že bych si myslel něco o tvé inteligenci ale proto, že moje vyjadřovací schopnosti v komunikačních technologiích nemusí být nejlepší...)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:07:31     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Sorry, ale opravdu pises hlouposti ... co takhle treba anonymizery na bazi open proxy? To ti neco rika? Ja ti snad poslu na nejake odkazy, kdyz uz si to neumis najit sam :-(

  Btw ja mam doma taky stejne sdilenou IP, protoze mam na pude vlastni server pro vsechny PC v mem baraku a anonymizery bez problemu na svem PC v pracovne pouzivam ...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:49:52     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Nechci ti do toho remcat, ale jak by se pak blokla IP, když by se použil open proxy? Nebo-li jak by pak někdo mohl zjistit dotyčnou IP Karnevalu???

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:08:09     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Ach jo :-(
  Anonymizer se pouziva prave proto, aby se NEZJISTILA puvodni IP. To ze je (nebo neni) blokla nejaka IP Karnevalu urcite neni proto, ze by sla pres anonymizer. Ale mohou byt blokle IP pres ktere se nekdo pomoci anonymizeru pripojoval ... chapes?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:10:45     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Co to proboha blabolis? K anonymizeru se normalne pripojis jako k jakemukoli jinemu stroji beznou tcp relaci. A beznou tcp relaci to bezi dal. Ten anonymizer ma svoji vlastni adresu, pod kterou vystupuje navenek. To, co ty tvrdis, z principu neni mozne, protoze sice muzes podstrcit odchozimu packetu jakoukoli source adresu si vymyslis, ale pak ti ten packet jaksi uz nema sanci dojit zpatky a je uplne ukradene, jestli nekde v ceste je nebo neni NAT.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:50:40     Reagovat
  Autor: Gilhad - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Jeste jednou pro ty pomalejsi:
  Tvoje PC ma v ramci vnitrni site Karnevalu pevnou IP (rekneme, muze byt i jinak) a draty od nej vedou nekam k serveru(rum) Karnevalu.
  Ty maji na venek nejaky rozsah IP, ktery prideluji tem, kdo chteji neco venku.
  Kdyz se chces pripojit na anonymizer, tak ten je "nekde venku", takze tvoje PC posle pozadavek (pod svou IP) serveru Karnevalu, ktery u toho pozadavku zmeni IP odesilatele na jednu ze svych venkovnich IP a posle ho dal. Ten pozadavek dojde k anonymizeru, ktery si ho precte, zjsisti ze chces neco na DFENSovi, tak na DFENSe posle svuj pozadavek se svou IP. DFENS odpovi, dojde to anonymizeru, ten zjisti, ze je to pro Karneval (odkud on dostal pozadavek), takze to posle Karnevalu, ten zjisti, ze je to pro tebe a posle to tobe.

  DFENS pouze vi, ze mluvil s anonymizerem, kdo stoji dal, to uz nezjisti. Anonymizer nejspis vi, ze mluvi s Karnevalem, ale uz nemusi vedet, ze Karneval to dostava od nejakeho ZIPa a zase mu vysledky preposila zpet....

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:55:27     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Pak chci vysvětlit blokování IP Karnevalu. Píšeš že by nezjistili kdo za anonymizerem stojí...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:10:14     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Asi ten anonymizer nekdo nepouzival a presto se choval neprimerene, ne? Co ja vim?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:59:13     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  A jeje, najednou uz vime, co to je anonymizer. A ostatne i ty mas sdilenou IP...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:53:11     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  skoro bych řekl, že exoty z brna prozrazuje nezaměntelný myšlenkový vzorec i bez viditelného označení, stačí se jen "obrnit" :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:38:53     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Jen doufam, ze tam jsou i neexoti, protoze se pomalu zacinam bat, jestli na me nenechalo nasledky i to, ze jsem v Brne asi pul roku bydlel jako nemluvne ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:11:58     Reagovat
  Autor: Jezevcik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  mate (root, ty, a dalsi) svatou trpelivost, nebo hovno co na praci :-)
  Podle toho co jsem letmo precetl co tu je si nejak nedokazu predstavit, ze by nekdo jiny nez vincent tak prozival pofiderni problemy s jednim webem na internetu a travil tim dvakrat tydne plodne debaty u piva s kamarady pripojenymi pres karneval.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:30:24     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  já mohu kupříkladu místopřísežně odpřisáhnout, že znám jednoho brňáka, kterej je v pohodě .. ale tomu je teprve 18 a nevšiml jsem si, že by se tady vyskytnul, i když je na netu dost aktivní - ovšem v oblasti muziky :o))))

  e-výrony mnoha jiných zakomplexovaných exotů tady ale kazí pověst celého brna, protože jsou v drtivé kvantitativní převaze. to ovšem neznamená, že postupné EMP formou banu nevykonná svou práci :o))))))))))), i když - stačilo by dát do database seznam nicků, jejichž sračkomet by byl okamžikem stisku enter katapultován bez ladu a skladu třeba do www.bezmozek.cz, počítám, že kromě chlívku by taková názorová žumpa beze zbytku splnila svůj účel. ale jako bych již teď slyšel hejkání všech potrefených husí :o)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:04:46     Reagovat
  Autor: B - Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Není Brňák jako Brňák, víme? 8o)

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 07:08:54     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Cest vyjimkam, ale i v diskusich jinde pozoruju takovy zvlastni zpusob uvazovani brnaku, takze jakmile zjistim, ze je dotycny brnak (coz si mnohdy uz stejne myslim prave podle tech myslenkovych pochodu), tak ty prispevky po minulych zkusenostech zacnu brat holt s vetsi rezervou.
  To je podobne jako treba s ciganama ;-) Taky osobne znam par slusnejch a jednoho, ze ktereho by si mohl vzit priklad kdejakej cech, protoze sam vybudoval dnes uz velice uspesnou vyrobni firmu a je to opravdu velice slusny pan se kterym si kdykoli velice rad popovidam. A presto kdyz na ulici vidim cigany, radeji si hlidam penezenku a vubec si taknejak davam vetsi pozor ;-)
  Anebo to je podobne i jako s cyklistama ... taky znam nekolik slusnych vyjimek ;-)

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 07:35:40     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  no, ifosi - víš to, že cikáni vymysleli triatlon ?

  ... na koupaliště pěšky, z koupaliště na kole ... :o)

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:29:40     Reagovat
  Autor: H - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Od cyklozmrda
  Uplne souhlasim. Jezdim primarne autem po Praze. Obcas vyrazim na projizdku nebo do prace na kole a fakt nejsem sebevrah, abych si to lajznul po silnici, kde jezdi vsichni silene, bez ohledu na cyklisty... Stezky na ceste nejake jsou, snazim se je max. vyuzivat, ale holt cca 30pct cesty jedu po chodniku kde neni stezka. Jezdim opatrne, celkem pomalu, rozhodne nikdy neohrozuju zadne chodce, kdyz jde skupinka, zastavim apod... Predstava, ze me nejakej kreten duchodce necekane sejme, protoze si mysli ze sezral vsechno moudro sveta a bude kazat poradek, me pomerne dost desi...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:39:04     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Od cyklozmrda
  Na to mám jedinou odpověď. Nejezděte na kole. Pokud máte psychický problém na silnici, na chodníku nemáte podle zákona co dělat a cyklostezku chudáčkovi ještě nepostavili, tak choďte pěšky, anebo jezděte autem.

  Pokud bych měl "pičo" přijet pozdě do práce kvůli hovadu, které nemůže jet u krajnice, kam patří, a místo toho blokuje kolonu aut, tak ho raději přejedu. Už dávno jsem zjistil, že jakákoliv rozumná domluva není možná.

  A pejskaři jsou kapitola sama o sobě. Pokud se nějaký obsírá na cyklostezce, tak ho nakopněte. Ovšem na druhou stranu, v parku na sídlišti, kde bydlím, není cyklostezka a je tam normálně zvykem chodit se psem. A fakt mě sere, když musím každých pět minut vycházky odvolávat psa k noze, aby mi ho mamrd na kole nepřejel. Malého psa může kolista tím svým zasraným kolem i zabít. A pak bych musel zabít já jeho. A že by kolisti jezdili po cestách v parku pomalu a ohleduplně, tak o tom si můžu leda nechat zdát.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:40:03     Reagovat
  Autor: D-FENS - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Od cyklozmrda
  Celou dobu jsem se úzkostlivě vyhýbal jakýmkoli zmínkám o zákonné úpravě provozu jízdních kol vědouc, že právní teorie byla dávno nahrazena protiprávní praxí. S tím jste začal vy.

  Těch pár cyklistů, co jsem na ně bohužel ve stavu blízkém sebeobraně musel vztáhnout ruku, mohlo V POHODĚ zvolit cestu jinou a stejně bezpečnou. Že se bojí jezdit mezi auty, to celkem chápu, ale to není moje starost. Já se taky ve svém malém autíčku trochu mezi kamióny bojím.

  Už dlouho si lámu hlavu, jak vypadá objektivní článek. Nejspíš je to takový slint z Mladé Fronty, který vypadá jako by ho napsal schizofrenik. Článek typu "určitě to nebylo černý kolečko , protože to musel bejt bílej čtvereček, ale já viděl černý kolečko a to neodpovídá původním předpokladům o bílém čtverečku, a protože bílej čtvereček se možná za jistých okolností jeví jako černé kolečko... to chcete, abych psal?


   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:37:53     Reagovat
  Autor: EL - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Nechápejte mě špatně, já si nestěžuju, že tady nejsou objektivní články (ve smyslu naší korektně pokroucené doby), kvůli tomu sem taky pravidelně chodím. Ale právě proto jsem se tentokrát ozval, protože kritizuji obsah článku, s jehož generalizující částí nesouhlasím.

  S tím oháněním se zákony jsem to možná špatně pochopil, pro mne to ze článku vyplynulo. Nicméně, pokud zde máme protiprávní praxi, proč ji nelegalizovat ku prospěchu všech? (cyklisto, můžeš po chodníku ale max rychlostí neomezující ani neohrožující chodce).

  Trvám ale na svém, že většina cyklistů jezdí po chodníku z nutnosti a ne z potěšení a malé procento z těch, kteří po chodníku jezdí, se vůči chodcům chová jako hovada (a vsadil bych se, že to procento bude odpovídat procentu kokotů ve společnosti obecně; na silnici toto procento z nějakého důvodu narůstá).

  Chápu, že vám, jakožto chodci je jedno, že cyklista si vybral chodník z takového či makového důvodu. Odpovím stejnou mincí -- chodec se neposere, když ho slušný cyklista objede a jestli ano, je to jeho problém.

  Já taky na cestách zjevně společných pro cyklisty i chodce nedělám ze své boty pedestrian harvester, i když by si to kreténi roztažení po celé šířce zasloužili. A dokonce ani negeneralizuju, že chodci jsou banda.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:29:32     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Od cyklozmrda
  Silnice JSOU vybudovány výhradně pro motorová vozidla a jsou jim také přizpůsobeny (svodidla, šířka jízdních pruhů, kanaálový mřížky, zapuštěné koleje..apod.). Cyklista je na nich pouze hostem a ještě k tomu největším chřipkáčem, se kterým zamete i vzduch tlačený kamionem. Takže by se podle toho měl chovat.
  Pouštím lidi na přechodu i mimo něj (u zastávek apod.), snažím se v obci nejezdit o moc rychleji než je dovoleno a mám vše ve stavu vyhovujícímu požadavkům vyhlášky - v autě i na silniční motorce. Jak se mám dívat na cyklistu, kterej jede po čtyřproudé silnici a nutí tak řidiče brzdit a objíždět ho i když 2m od ní vede asfaltová cyklostezka? Kdyby byl jeden neřeknu, ale když jedu ráno do města, tak jich na asi 3km úseku potkám asi 15 kusů. Kdybych jezdil autem, tak mě jen na těch 3km pozdrží klidně o 3minuty. V brně na trase Bystrc - centrum jsou takové úseky asi 4. 4x3=12min. a to jen kvůli cyklistům... Představ si sám, jakou reklamu si děláte. A to nemluvím o jezdění na červenou, pod vlivem...

  Jako si řidiči dělají pořádek na silnici tím, že bezohledný cyklisty terorizujou, udělejte si vy pořádek na cyklostezkách. Nebo by ho za vás měl udělat někdo jinej?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:28:45     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Clovece, co to melete? "Udelejte si poradek mezi sebou..." To si jako myslite, ze cyklisti jsou clenove nejakyho spolku, kazdej vecer se schazi a udelujou si pochvaly a dutky?

  :-)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:09:13     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Mezi "...udělejte si pořádek na cyklostezkách..." a "...udělejte si pořádek mezi sebou..." je dost velkej rozdíl. Dalo by se dokonce říct, že já mluvím o voze a vy o koze. Takže čtěte pomalu a radši dvakrát, OK?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 14:18:27     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Pak tomu asi nerozumim.

   
  Komentář ze dne: 24.06.2005 00:11:55     Reagovat
  Autor: B - Mike - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  To je opravdu nezvykle. :-)

   
  Komentář ze dne: 28.06.2005 07:48:42     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Jooo, přesně tak, nám motorkářům zabíraj spolky cyklistů večer hospody. :-)))

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:41:03     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Nepochybuji, že znáš nebo jsi schopen si přečíst zákon.
  Z něho se dozvíš, že jízdní kolo je vozidlo. Cyklista tedy smí jet po silnici, ať se ti to líbí nebo ne.

  Cyklista je např. povinnen jet vpravo, co nejblíže pravému okraji. Není psáno, že po krajnici nebo těsně podél krajnice. Co nejblíže pravému okraji vozovky je nutno interpretovat v souladu s požadavkem na chování zabraňující vzniku dopravních nehod tak, že se musí vyhýbat kanálům, kolejím, dírám v silnici, písku a střepům.

  Pokud terorizování cyklistů považuješ spolu se spoustou jiných řidičů za přiměřený prostředek, pak cyklisté mají smůlu, protože to jsou většinou slušní lidé a svých práv se snaží domoci přednostně legální cestou. Za tím účelem existují občanská sdružení (podotýkám, že nejsem členem ani příznivcem žádného z nich), která informují veřejnost, předkládají návrhy zastupitelstvu a podobně. Bohužel. To už je osud nás slušných.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:36:01     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Umím si přečíst zákon, dokonce vím, že cyklista je vozidlo a já to respektuju - vždy...dokonce i tehdy, kdy labilní povahy už tlačí šlapku do příkopu... Ale proč musím být konfrontován a držován tím, že se někomu nechce jet po cyklostezce???

  když jsme u toho, že kolo je vozidlo - nikdy jsem neviděl, že by si cyklisti vyčetli, že ten nebo onen jel jako idiot. Co chvíli vidím automobilisty, kteří si nadávají.
  - Sobota okolo poledne: skupinka 4 cyklistů, která na "T" křižovatce (u BS Auto) u Judrova projela na červenou jen s letmým pohledem přes rameno. Předjeli asi 7 aut stojících ve dvou pruzích na červenou a bez problémů pokračovali rovně, jako by nevěděli, co červená znamená...
  - Neděle večer - 3ks neosvětlených silničních cyklistů na silnici Bystrc - Veselka. Nejeli odstavným pruhem,(protože tam občas leží bordel, kterej bez světla nevidí) ale zato jeli 2 vedle sebe...
  - Teď o víkendu - Branná v Jeseníkách (amatérský závod vedoucí po silnici za plného provozu): Jeden asi 40letý závodník vjel z vedlejší do nepřehledné křižovatky rychlostí kolem 45-50km/h. Naštěstí jsem jel z té přehlednější strany a brzdil teda jen brzdama a ne o něj. Ani se nepodíval - prostě si zahrál ruskou ruletu...cyklistický cannonball, asi. Jeli jsme to zajíst a na zahrádce se posilňovali další závodníci. Po čtyřech kouscích orosenýho naskočili na kola a pokračovali.

  Je to vzorek z posledních dvou víkendů. 2x jsem mohl být rozbitej kvůli něčí blbosti... V takové situaci po mě nechtěj, abych zůstal klidným a spravedlivým. Až uvidím, že nějaký cyklista sundá jiného a dá mu za jízdu na červenou po tlamě, pak změním názor a uvěřím, že jsou i slušní. Do té doby budu dál dělit cyklisty na prasata a jejich spoluviníky, kteří se na tu prasečinu dívají, ale všude pláčou, že je dopravní situace na hovno.
  Až se začnou cyklistický kliky o kterých píšeš, zasazovat taky za to, aby policie stíhala řidiče bicyklů stejně jako řidiče motorových vozidel, budu se na silniční cyklisty dívat jako na rovnocenné "spolujezdce". Do té doby budu ve svým vlastním zájmu čekat od cyklistů v provozu to nejhorší, protože jinak by mě mohli nepříjemně překvapit. Je mi líto!

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 17:12:14     Reagovat
  Autor: JMH - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  "T" křižovatka u BS Auto není řízená světelnou signalizaci. Asi se ti dělá červeno před očima, jak jen spatříš cyklistu.

  Příklad, kdy cyklisté při závodě zastaví v hospodě na 4 piva mi přijde asi tak stejně věrohodný.

  Neosvětlení pitomci jsou neosvětlení pitomci a nelze jim ani přát, aby je někdo srazil, neb ten někdo přijde ke škodě a vlastnímu ohrožení zcela nevinně. Sada kvalitního osvětlení dopředu, blikačky viditelné z více směrů na 200m a nálepek, které jsou ve světle reflektorů auta vidět ze všech stran na půl kilometru stojí necelou tisícovku. Nakolik si tihle lidé váží svého života je mi záhadou. Těmhle by se mělo kolo okamžitě a bez náhrady odebírat jako věc, kterou se dopustili trestného činu obecného ohrožení. To platí vlastně pro neosvětlená a jinak nevyhovující vozidla obecně.

  A až uvidím, jak jeden motorkář vyčítá druhému, že překročil nejvyšší povolenou rychlost, s chutí vyliskám každého cyklistu, kterého uvidím jet na červenou:-)))

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 09:57:55     Reagovat
  Autor: Jack - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Od cyklozmrda
  Motorkáři přeci mají svůj vlastní pruh jen sami pro sebe... Přeci ten bílý (občas přerušovaný) uprostřed...

   
  Komentář ze dne: 28.06.2005 06:55:45     Reagovat
  Autor: Ygorek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Od cyklozmrda
  Výhradně pro motorová vozidla jsou vybudovány silnice pro motorová vozidla a dálnice. Mimochodem, co takhle jezdci na zvířetech? :o)

  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:04:37     Reagovat
  Autor: Biker, co nejezdí po chodníku - Neregistrovaný
  Titulek:
  I když jsme četl pozorně poslední větu, stejně mě připadá, že tady D-Fens uplatňuje princip kolektivní viny... A kvůli jednomu zakomplexovanýmu blbovi na kole a na chodníku popsat deset odstavců, to mi připadá trochu paranoidní. Kvůli jenomu bezohlednýmu tuničovi za volantem taky nebudu přece odsuzovat všechny řidiče. A ty emailové reakce patrně pochází odtud....http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?top_id=187465&id=189007&start=0&max_id=&b=#unread. D-Fensi, Tvé články jsou z valné většiny boží, ale někdy to chce fakt vypnout, dát si 6 kousků a trochu si vyčistit hlavu :-)

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:49:24     Reagovat
  Autor: ClawHammer - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Tak jsem si tam přečetl jeden příspěvek a jeho část mě zaujala. Cituji:"Ale aby vytlačoval každého cyklistu do kanálu, jen protože má žlutý dres a stříkal mu do očí vodu se saponátem do očí protože ho předjel zprava"...obzvlášť to s vodou se saponátem není špatný nápad, co říkáš dfensi?:-D

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 22:29:15     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  o saponátu do očí myslím D-F kdysi psal, technika spočívala v seřízení ostřikovače u spolujezdce ;-)

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:40:37     Reagovat
  Autor: Q - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:42:14     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  Ještě dneska si správně seřídím pravý ostřikovač.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:08:27     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Nemáme moc rádi hudbu, nemáme k ní vlohy, hlavně že se dobře bavíme
  Možná nemáte tuhle kapelu tak rádi jako já před lety (když to ještě uměli), tak vám ten citát připadá mimo, ale vysvětlím: my (většina čtenářů tady) se d-fensovým stylem bavíme, tady vůbec nejde o odsuzování, škatulkování - styl tohoto webu je přehánění, nadsázka, i když je to často o vážných tématech a vážnými slovy. Málokdo tak umí psát a někteří to nechápou, proto se s novými přispěvateli tento web tak trochu potácí ode zdi ke zdi, jako by se pořád dokola hledal. Přitom právě původní podobu by si podle mě měl zanechat. Součástí jeho kouzla bylo (když jsem ho ještě jen četl :-) že tu ke každému článku nebylo tolik komentářů, a ty, které byly, navazovaly stylově (nemyslím tím slohově a gramaticky, ale podstatou a základními rysy, vyjadřovacími postupy) na původní článek, což z tohoto webu dělalo kompaktní celek. Pak se objevili noví komentátoři, což nasralo některé původní autory, kteří už tady neměli skoromonopol na vyjadřování názorů... a jsme, kde jsme.
  Jediná cesta ven je vydávat tady 100% článků do tří dobrých autorů, ale to bychom tady měli něco ke čtení jen jednou týdně, což zjevně d-fens nechce.

  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:13:46     Reagovat
  Autor: Thorion - Neregistrovaný
  Titulek:
  Letos jsem na kole sedel zatim jen jednou a aspon ctvrtina trasy byla po chodniku (jsem to ale ultrazmrd, ze?).
  Vadi mi ze v celem clanku vyjma posledniho odstavce se mluvi o cyklistech jako zmrdech obecne...
  Taky mi nepripadne normalni shazovat lidi z kola (jak se pozna na prvni pohled ze cyklista je zmrd a je mu nutne privodit nejake zraneni?).
  Pak bych jeste podotknul, ze rocne zarve daleko vic cyklistu pod koly autozmrdu nez chodcu pod koly cyklozmrdu...

   
  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:59:06     Reagovat
  Autor: Bubik - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  jak se dá seznámit s cyklozmrdem?

  1/ Třeba tak, jako moje 78 letá matka před dvěma lety u Anděla na Smíchově, když jí a její obdobně starou kamarádku srazil na zem. Naštěstí se kromě leknutí oběma stařenám nic nestalo, nic se nestalo ani cyklozmrdovi, protože v pohodě nasedl na kolo a aniž by se zajímal o obě dámy, zmizel v davu. Třeba ale nebyl takový zmrd, třeba se jen styděl.
  2/ Nebo taky tak, jak jsem ho nejen já poznal asi před dvěma měsíci: To takhle jede kolona asi 50 až 60 od Želivského Vinohradskou ke Starostrašnické a vedle vás na chodníku takovým tím směšným způsobem "rozpal to z kopce co to dá" jel - závodník. Dokud závodil na chodníku, po kterém nešla noha, nikomu nevadil. Ať si závodí s auty, když ho to baví. Problém nastal, když BEZ VAROVÁNÍ seskočil z toho chodníku v plné jízdě do pravého pruhu MEZI auta. To byl zmatek. No ustáli jsme to všichni, levý pruh byl naštěstí prázdný, takže se dalo uhnout, ale dobře určitě nikomu nebylo.
  Jen ten mladý nadějný závodivý cyklozmrd, který přežil jen náhodou, aniž by se byť jen ohlédl zmizel vpravo kolem krematoria do Strašnic.....

  Takže D-Fensi, za článek jednička.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 07:17:14     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  Tohle prudke odbocovani mezi auta bez varovani je vylozene cyklisticka klasika. To je snad nekde musej hromadne ucit ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:33:28     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re:
  hele Ifosi, vzpomněl jsem si na jeden zážitek s cyklozmrdem z plzně - ještě v době, kdy nebyla postavená dálnice. v těch letech jsem jezdil tak 30.000km ročně a měl jsem mazdu s chrochtomotorem a málem mi pod kola vlítnul jeden cyklista, kterej měl pocit, že mi za křižovatkou hodí myšku z nějakýho chodníku vedoucího ze sídliště. měl jsem co dělat, abych ho nesrazil, protože to hovado jelo tak 40 km/h - klika, že za mnou nikdo nejel. tak jsem na pár vteřin zařadil 5 a prošlápnul plyn. udělalo to takový hřib černého kouře něco jako když chobotnice vypustí inkoust - v zrcátku jsem viděl, jak dostal plnej zásah :-) počítám, že mě asi proklel, ale neměl ignorovat basic law - každá akce vyvolá re-akci :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:11:50     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re:
  Le Bubiku, proc tak slozite, proste cyklozmrd ma pod sebou kolo (rozumej bicykl), je to jasne? (tady to vsem jasne je ;)

  Komentář ze dne: 19.06.2005 21:44:32     Reagovat
  Autor: pavlista - Neregistrovaný
  Titulek:cyklostezky
  nedavno sem nastivil nemecko - konkretne mnichov. vesmes cele mesto ma rozdelene chodniky na cast pro chodce a pro cyklisty. vse funguje tak jak ma, a to i bez znaceni. neznam presne zneni zakona, ale rekl bych, ze zakon spise zakazuje se cyklistum vyskytovat na silnici (je to docela logicke diky nemalemu mnozstvi aut). proc toto pisu? protoze nechci zit ve meste, kde kdybych zvolil kolo, pravdepodobne bych nedojel zdrav (ano, jedna se o centrum prahy). chtelo by to s tim opravdu neco delat... pak vymizi i zmrdicyklisti. vlastne jen zmrdi, kteri omylem za spechu sednou na kolo

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 07:22:07     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: cyklostezky
  Nezmizi :-( Jak uz pisu vyse - u nas ty cyklostezky jsou presne jak popisujes (siroky chodnik na pul rozdeleny a barevne odliseny od silnice oddeleny zeleni nebo podelnymi parkovisti) a cyklisti si dal jezdi po chodniku nebo po silnici a primo na te cyklostezce cyklistu vidim malokdy :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:20:55     Reagovat
  Autor: Dave - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: cyklostezky
  Co já bych za to dal, kdyby tady v ČB byly alespoň takovéhle "cyklostezky" přes živé křižovatky. Psal jsem v tomto duchu i na místní magistrát, ale nedostal jsem odpověď...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:28:42     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: cyklostezky
  Ja jsem za ne taky rad, prestoze sam kolmo uz prakticky nejezdim. Ale ocenim to i jako automobilista, tak i jako chodec ... jeste aby to cyklisti zacali vic vyuzivat ... jestli se boji te cihlove barvy nebo co, fakt nevim, ale az nejakeho na chodniku taky vezmu zdrojem, zkusim se ho zeptat, proc nejede o metr vedle na vyhrazene cyklostezce ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:45:00     Reagovat
  Autor: vojta_z_brna - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  protože každých padesát metrů přejíždí silnici a musí dávat přednost všemu, co se hýbe :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:44:55     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  OK, pokud jede po silnici, tak mozna tolikrat ne, ale pokud jede po chodniku?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 08:56:03     Reagovat
  Autor: Jack - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  No nevím, ale podle mého skromného názoru má cyklista na cyklostezce při křižování silnice stejnou přednost jako chodci na přechodu, takže nechápu v čem je problém...

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:16:00     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  Asi ze tam nemuze vletet jak silenec s absolutni prednosti ;-)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:19:23     Reagovat
  Autor: Jack - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  Proto jsem psal, že má stejnou přednost jako chodci. Samozřejmě že jsem si tohoto vědom.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:33:18     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  A jste si tou prednosti jisty? Ja teda nevim, myslim ze cyklista ma na krizovani se silnici stejnou prednost jako chodci jenom pokud je tam vybudovany cykloprechod (v Praze vec tak nevidana, ze se na tech par kousku cykliste jezdi divat jako na raritu) anebo musi cyklista sesednout z kola a pro prekroceni silnice se na chvili stat pesakem (coz byva na cyklostezkach casto, vzdycky pred krizovatkou je znacka konec cyklostezky, pokud to mate co sto metru, tak brzy rezignujete a jezdite budto po prechodu nebo primo po silnici).

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:40:14     Reagovat
  Autor: Jack - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  ANO! Pokud vede cyklostezka vedle chodníku, pak většinou na křižovatce pokračuje "cyklopřechodem". Pokud nee, platí tvoje varianta.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:59:13     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezky
  No v "moji" variante byl i ten cykloprechod, ale jak uz jsem psal, to "vetsinou" tam prave vubec nestimuje (alespon z me vlastni zkusenosti v Praze, treba je v jinych mestech situace lepsi)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:24:30     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: cyklostezky
  Kdyz uz je tu nakousnuto zahranici, me zase v Minneapolis uchvatily chodniky rozdelene na ty, kde cyklisty mohli jezdit (chodniky mene frekventovane) a chodniky se zakazem cyklistu (v centru, kolem shopu atd). Ono tam teda toho pro cyklisty bylo vice k zavideni, ale o tom se tady nebavime, tady se prece pestuje zast ke skatulce cyklisti ...

  Komentář ze dne: 19.06.2005 22:12:59     Reagovat
  Autor: Exner - Neregistrovaný
  Titulek:
  Taky jezdím, tedy jsem cyklista. nemám rád: debily cyklisty , teří nemají 100Kč na blikačky, aby byli vidět v noci víc jak na 20 cm, ožralé cyklisty, ožralé chodce, ožralé řidiče a magory, kteří se vyžívají v tom, že bycyklistovi jedoucímu při pravé krajnici a řádně osvětlenénu ( mám 15w halogen, ten je vidět dost) pouštěj do xichtu plná dálková. Pak vážně není nic vidět a jediné co jde je spadnout do škarpy (což nevim proč bych dělal) nebo ject přímo proti těm světlům a čekat, kdy mu sepne.... Tedy nemám rád debily... mezi ně počítám i hovado, které udělalo z necelýho metru širokého chodníku (panelovýho) mezi Blatovem a Kolodějema cyklostezku. Ignoruju jí, zasloužila by debilovu cenu. Tam se nevyhnou ani dva chodci, natož pěší a jízdní....

  Komentář ze dne: 19.06.2005 22:51:47     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:článek za jedna, obsah i styl
  článek se mi líbí, popisuje problematiku při které se mi takřka vaří krev, ale nemůžu se nesmát :-)

  sama jezdím autem, na kole, chodím pěšky a tolikrát mě cyklisti omezili a ohrozili, že se to ani spočítat nedá, než vyjedu autem, tak bych si možná mohla hodit korunou jestli mě tentokrát kvůli cyklistovi zavřou nebo jestli budu muset dát auto do servisu nebo budu mít štěstí, jako chodce mě snad nejvíc ohrožujou mesíci, z jejich zmrdského pohledu pravděpodobně vezou něco tak důležitého, že moje zdraví a zdraví ostatních chodců na chodníku je proti tomu nic :-(, jedna věc je mi záhadou, jezdím na kole a často jezdím na kole s dětmi, ještě se mi nestalo, že by nás ohrozil nějaký řidič, možná ani nejsem cyklista, když nejezdím po chodníku??
  kolik by muselo být zabito cyklistů a kolik by muselo být zabito chodců, aby cyklisté konečně pochopili, jak a kde jezdit?? nebo existuje jiná možnost, jak situaci zlepšit? ohleduplnost jako řešení neberu, protože ani jako řidič ani jako chodec se létat pravděpodobně nenaučím :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 00:33:15     Reagovat
  Autor: Kedlubna - Neregistrovaný
  Titulek:Re: článek za jedna, obsah i styl
  Ty nejezdíš po chodníku? A kde si učila jezdit ty tvoje děti? A jestli třeba v parku, to jste tam jeli autem? Nedovedu si představit, že jako cyklista s dětmi chodník nepoužíváš/nepoužívalas. Anebo jsi už zapomněla co jsi dělala dřív a teď si hraješ na hrdinku, že chodníky používají na kole jen zmrdi. Nedovedu si představit jak v Praze s dětmi hned jezdíš po silnicích?????

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 01:19:31     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  jako cyklista s dětmi chodník nepoužívám, že ty si to nedovedeš představit nic neznamená, je pravděpodobné, že si nedovedeš představit spoustu věcí, takže tohle je detail
  v Praze s dětmi nejezdím prostě proto, že Praha na to není uzpůsobená
  A CHODNÍKY POUŽÍVAJÍ NA KOLE JEN ZMRDI!!!
  ještě něco se chceš zeptat?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 01:36:47     Reagovat
  Autor: Kedlubna - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Pak tvůj názor ohledně ohrožení tvých dětí a tebe (když jedete na kole) autem je trošku mimo, když nejezdíš po městě. Nějak ti to nepasuje do story... Už vidím, jak autem jedete do přírody, sundáte kola z auta a vyjedete na silnic místo do lesa. Dovedl bych si představit, že vyjedete do toho lesa, ale pak jsi mimo s tím, že auta tě neohrožujou. Na lesních cestách auta nejezdí, víš? Pak se nesmíš divit, že tě neohrožujou. Už je na tebe asi pozdě a jsi utahaná z kola, nějak ti přestává fungovat mozeček...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:36:36     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  hele kedlubno, my máme v praze třeba park stromovka, kde se nechá jezdit kolem aniž byste jiné srážel k zemi, raději see starejte o svůj atrofovaný mozeček.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:33:02     Reagovat
  Autor: Kedlubna - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  A proč reaguješ na mě??? To já nepsal toto: V Praze s dětmi nejezdím prostě proto, že Praha na to není uzpůsobená. Takže zkus se příšte víc soustředit, snad to s tím svým děravým (nechci psát po čem) skoro mozkem dokážeš a klikni na reagovat u správné osoby. Jinak jestli ty jezdíš do parků autem (jinak nevím jak se tam s malýma dětma dostat, po silnici s malýma děckama bach si to nelajzl) a teprve tam přesedláváš na kolo, tak už nic neříkej. Jsi jasnej případ.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 00:57:55     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  pokud se dobře pamatuju, před pár lety měl dement právo mluvit jen z budky v pořadu TABU.

  dnes už je skoro normální, že dement uděluje rady za bílého dne aniž by se ho někdo prosil. nemáte tam v brně nějaký karneval ? je porucha u vašeho brněnského providera nebo vás brní vaše neurosynaptické spoje ? počítám, že trpíte bludem a obsedantně komplusivní poruchou osobnosti, ovšem to vaši sníženou příčetnost neomlouvá.

  poslední dobou je to fakt jeden masakr za druhým :o))) !!!!

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 08:01:43     Reagovat
  Autor: chanchez - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Čím to že když dojdou Aleffovi argumenty a nedokáže oponovat, tak vytáhne ty svoje psychiatrický nesmysly a myslí si, že vyhrál. Teď už jenom stačí počkat, až pochopí, že mu to nežerem a začne urážet a posílat do chlívku.

  Tak Aleffe, teď máš šanci dokázat, že se pletu.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 12:38:33     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  ááá, vidím, že pokrevní bratr vincenta van zana se opět vkládá do diskuze, no - budu si myslet, že mluvíte sám za sebe a ne za někoho, kdo se za váš nick schovává :o) nazvat zkratkovitý popis duševního stavu mnou popisovaného v příspěvku "psychiatrickým nesmyslem" může jen někdo, kdo neví, co ta cizí slova znamenají. nastudujte si, co to znamená a pak se můžete vyjádřit poněkud smyslupněji.

  dále se nedomnívám, že je třeba si názory vzájemně dokazovat a už vůbec ne se poměřovat, kdo je vítěz a kdo ne - to přenechávám bozmokům. berte můj minulý i tento příspěvek jako konstatování, argumentů mám víc, než si myslíte a to, že je nevystřílím pokaždý na potkání neznamená, že by mi došly.

  doufám, že se vám to již příště nebude plést.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 17:09:51     Reagovat
  Autor: chanchez - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Buďte se jist, že mluvím sám za sebe. Nemám potřebu mluvit za někoho jiného, nebo mu poskytovat nick jako schovku.

  Že to byl pouze popis osobnosti jsem pochopil, ale co nechápu je, proč používate tyhle " psychiatrický nesmysly" plus někoho nazýváte dementem, zatímco jak sám píšete, a s tím samozřejmě souhlasím, že názory je třeba dokazovat.Nevím, možná to nechápu, ale takhle se dokazují názory?

  Pokud to mělo být pouze konstatování, tak se omlouvám, ale má dojem, že "sestřelení" oponenta argumentem je účinnější a nevede k téhle výměně názorů, která je hrubě OT.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 14:10:08     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  No, k tem cizim slovum: neni "synapticky spoj" nahodou pleonasticky nonsens?
  ;-)

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 18:53:20     Reagovat
  Autor: Tensor - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Skoda, bezne se tady diskutuje docela slusne, ale tohle mi prijde uz dost prehnane. Urazet nekoho jenom proto, ze ma odlisny nazor, ktery ma vnitrni konsistenci, mi prijde ponekud nestastne.

  2 DFENS: Takhle toho cokla nedozenes...

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 06:15:36     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Tenhle člověk (Aleff 0, místní grafoman) je moula a tak je potřeba to brát ...:-))

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 22:43:42     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  utahaná jsem to máš pravdu, ale utahaná jsem většinou z lidí jako jsi ty
  - nepsala jsem, že nejezdím po městě, psala jsem, že nejezdím po Praze, pro tvoji informaci Praha není jediné město na světě, takže když napíšu, že nejezdím na kole po Praze, tak tím myslím, že nejezdím na kole po Praze, teď už to snad musí být jasné každému
  - někdy sundám kola z auta a jedeme i po silnici
  - po některých lesních cestách jezdí i auta
  - děti se učily na kole jezdit na cestě z které je dnes cyklostezka
  ono těch věcí, které si ty nedovedeš představit je asi dost, ale neztrácej naději jednou to musí přijít :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 08:47:14     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Která Praha na to není uzpůsobená? 1 nebo 4 nebo 10 ? Proč bych nejel po chodníku, když je široký 5 metrů a 500m nikoho nevidět.
  Aby bylo jasné dej si obkládek na hlavičku, po chodníku samozřejmě jezdit budu - na horským biku je to normální a to nejenom s dítětem....tam už si vůbec nedovedu představit jízdu v úzký jednosměrce ještě navíc s kolejemi za přítomnosti autozmrdů jako dfens...kterej má holt se sportama problém...asi chodí jenom na procházky a někdy si zaplave :-). Jinak článek je vtipný, ale vycházi z defensova vidění světa, takže se odehrává ve virtuální realitě. Ten děded byl nejspíš starej komoušskej zmrd a dostal, co zasloužil. Tak to vidím já.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:29:19     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Hm...třeba Vás potkám...
  ...a bude to naopak, než si to pochvalujete v článku...
  - kolik procent chodníků v Praze má šířku 5 m?
  - na horském kole jezdíte a respektujete, že je ten chodník ( CHODNÍK, jednoduchý sportovče...) pro chodce?
  - je ten, kdo místo důstojného pohybu musí sportovat, cennější,než ten, komu prostě výmyky na hrazdě, skotačení na louce, nebo gorodky nic neříkají?
  - pokud vadí chodci blbeček na horským biku, má právo se ozvat, cítí - li se jím ohrožen, ale na pochopení tohoto jevu musíte mít místo ventilšlaušku v hlavě mozek!
  ...já jsem vůl, diskutovat se sportovcem...co to komu házím...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:00:57     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Hm...třeba Vás potkám...
  Treba na Jiznim meste (a typicky na skoro kazdem vetsim sidlisti) jsou dostatecne siroke skoro vsechny chodniky. Tam se s koly mimochodem pocitalo uz pri navrhu.
  Pro predstavu: "polosilnice" v zeleni mezi domy, tot "chodnik".
  Frekventovana ctyrproudovka od domu vzdalena, tot silnice.
  Nevim, ale tady mi cykliste na "chodniku" vazne nevadi, pokud se samozrejme nechovaji jako zver.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:09:01     Reagovat
  Autor: cenek urbanec - Neregistrovaný
  Titulek:Hm...
  No, není jich většina...
  Polosilnice je divnost, ale v zemi, kde je brán v potaz i názor stínového ministra je to skoro normální :-D
  Pokud po pětimetrovém chodníku jede cyklista, který se neprosazuje agresivní jízdou, je mi ukradený, leč ne vždy je tomu tak...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:42:41     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Cituju: "po chodníku samozřejmě jezdit budu - na horským biku je to normální"

  Delas si z nas prdel, nebo jen provokujes? U koho je to normalni? Snad mozna jedine u cistokrevnejch cyklozmrdu :-(

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:45:54     Reagovat
  Autor: Root - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  On je chodnik a chodnik. Pokud myslis to, co je oddeleno od vozovky obrubnikem a jde paralelne s ni, tak samorejme je to blbost. Naopak jsou mista, jde jsou asfaltove chodniky, ktere spis vypadaji jako uzke silnice (s sirkou okolo tri metru) a projde po nich pet chodcu za 24 hodin, tam nevidim problem. Zase je tady problem v tom, ze na ruznych mistech jsou ruzne podminky a tohle pausalizovani nakonec poskozuje vsechny.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:47:02     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  No treba v zahranici je to normalni, ale tam to podporuje zakon, ale u nas ne. Zeptej se DFENSE (pripadne si prostuduj jeho starsi clanky), jestli platnost nejakeho zakona automaticky znamena i jeho normalnost ;)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:35:56     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Jo než se dostaneš do terénu, musíš občas projet nějakej chodník...založte si s těma ichtylama nějakejik klubík :-))
  /lokotus, moussa..../
  jinak dfens je případ myslí, že někoho nasere článkem o nějakym bezvýznamnym městě, velmi humorně napsaným,kterej mu samozřejmě nikdo nevytkne a pak si zahrává s bikerama a navrhuje tady jejich atakování pomocí aut (!)...no prostě úlet !

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:51:14     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Hele blbecku (normalne nenadavam, ale von si fakt zacal ;-), ja cyklisty na silnici jako ridic moc rad nevidim (ovsem to vicemene jen proto, ze temer zasadne tam cyklisti ignoruji vsechny predpisy i slusne chovani), ale chapu, ze kdyz neni pobliz vhodna cyklostezka, tak tam holt patri a musime se o tu silnici nejak podelit. Ale na chodnik proste cyklista nepatri za ZADNYCH okolnosti! Jasny?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 20:59:18     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Ne. viz poslední komentář. blbínku. Jasný?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:04:57     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Cyklozmrd se holt nezapre ;-)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 12:54:16     Reagovat
  Autor: Mike - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Typickej cyklista - debil, co skuhra, jak ho na silnici kde nema co delat, ohrozuji auta a sam na chodniku, kde uz tuplem nema co delat ohrozuje chodce.

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 14:05:47     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:... na to uz se neda jinak reagovat nez ...
  Diky, konecne se projevil nekdo ze Spolku za prazdne silnice. Zacit vyhnanim cyklistu a nasledne pak i auta, vyborny plan. ;)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 09:54:26     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Myslím, že cílem článku nebylo někoho nasrat, ale spíš pobavit s tím, že sdělí nějaký problém. Nasere se jen ten, kdo se pozná, přesně podle přísloví, že potrefená husa se ozve.
  Jestli se ti to líbí nebo ne, jsi na kole docela odkrytej. Stačí dejchnout a není po tobě ani památka (kromě krvavýho fleku na krajnici), takže buď začni jezdit autem, abys se té frustrace zbavil, nebo jezdi tam, kde nikomu nevadíš a nebudeš se cítit dotčenej podobnými články.

  Jsi směšná figura a s takovým přístupem dojedeš na úrazovku nebo do krematoria. Ten, kdo tě tam pošle bude mít sice průser, ale bude živej - na rozdíl od tebe. Takže tady bude žít dál, zatímco tebe budou žrát červi.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:58:06     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Chodník, který je široký 5 metrů a je na něm vidět nejméně na 500 metrů. O kterémpak chodníku v Praze se bavíte? Můžu se na tu exotiku jet někam podívat?

  Jinak horské kolo se jmenuje horské, protože je uzpůsobené na jízdu po horách, lesích apod. (prostě po nezpevněné cestě)
  Další druh kola se nazývá trekingové, nebo silniční. To je uzpůsobeno pro jízdu na zpevněném (většinou asfaltovém) povrchu, nejčastěji silnice.
  To kolo, o kterém se zmiňujete se nazývá koloběžka, nebo tříkolka. Takové kolo je uzpůsobeno pro jízdu na dětském hřišti, anebo, ve výjimečných případech, na chodníku.

  Klasifikace dědka, coby komoušského zmrda je úplně mimo mísu.
  1. Toho člověka s největší pravděpodobností neznáte, tudíž nemůžete vědět, zda je komouš, nebo ne.
  2. Jeho politická orientace nemá s tímto případem co dělat. V právu by ten dědek byl, i kdyby měl o padesát let méně, vyholenou hlavu a na ruce vytetovaný hakenkrajc. Rozdíl by byl jen ve výsledku ataku. V tomto případě by totiž kolista dostal pravděpodobně na držku pořádně.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:26:35     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Už i ve zvláštní škole mají internet? A ti co mají horská kola se mají do přírody dostat jak? Autem?
  O klasifikaci dědka můžu říct jen jedno: A ty znáš toho člověka na kole? Co když někam spěchal? Manželka rodila, dcera měla nehodu, ...? Co když jel někam, kam by se po silnici nedostal, nebo jedině za strašně dlouho?
  Hele pošli mi svou fotku, napiš kde bydlíš a já si tě najdu. Pak tě budu sledovat a jak uděláš přestupek (což jízda kolem po chodníku je) přetáhnu tě kovovou trubkou přes xicht hajzle. Podle tebe budu v právu a ty sis to zasloužíš.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:07:39     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Těžko bys mě našel brňáku. Leda bys zvedl líný zadek a přijel do práglu.

  Jinak je fajn ta obhajoba cyklisty. "Sory dědku, že jsem ti zlomil hnátu, ale pospíchám do porodnice, manželka rodí. Jedu tam na kole, protože to je zdravější. Tak si to nějak obvaž a čau."

  A dědek odpoví: "Jasně mladý junáku, jen jeď, na mě se neohlížej. Hlavně ať se ti narodí další cyklozmrd. Máme jich tady málo. Dobrá zpráva je, že než se naučí na kole, tak už budu (doufám) dávno pod drnem, takže už mě to nebude srát."

  A cyklozmrd na něj ještě houkne: "Tak jo, dědku, kdyžtak tamhle je šalina." A pak odjede do zapadajícího brněnského slunce.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:11:32     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  (Původní text)
  Text tohoto komentáře byl přesunut do chlívku, jelikož mi to přišlo jako dobrý nápad.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:13:20     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Vyhledal jsem si to v Chlívku, sice nechápu, proč to tam skončilo, ale před i po přečtení musím říct: lokutus:ZIP 1:0.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:25:16     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  To já taky nepochopil, ale argumentace se zlomenou hnátou je trošku mimo. Ten dědula ho napadl za přestupek a ne za to, že ho kolista ohrozil. Aneb zmlaťmě všechny co páchají přestupky? Já když uvidím auto například parkovat na zákazu zastavení tak nepůjdu k řidiči a nezmlátím ho baseballkou, i když by si to dotyčnej možná zasloužil. Nevím, co ho k tomu vede a někoho mlátit za přestupky je podle mě trochu mimo... Aneb kdo v životě nepáchá přestupky? To chcete aby vás pak dědulové mlátili čaganama?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:30:55     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  :-)))) čagan...jo,jo já myslim, že pro lidi co sem píšou by to byl ideální stav..právo a pořádek jsou prosazeny!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:14:33     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Zlomená hnáta je nadsázka, jako tvoje rodící manželka, za kterou jede milující manžel do porodnice na kole s větrem ve vlasech. Stát se to klidně mohlo, já to vím, ty to víš. Řekl bych, že to pochopili téměř všichni, takže co řešíš? A jestli je ten čagan něco brutálního, tak si to klidně na takové zmrdy pořídím.

  Brutální zacházení si zmrdi totiž zaslouží. A zdaleka nejen kolisti. Když jsem před pár lety přecházel na Palackého náměstí na tramvajový ostrůvek, tak mi jeden kretém přejel nohy. Na semaforu mu svítila červená a šňůra aut vedla od křižovatky až po ten přechod. Standardem je zastavit před přechodem, když za ním není místo, abych ho neblokoval autem. Tak můžou chodci v klidu přecházet a mě také nic neuteče, neboť jakmile padne zelená, můžu drandit. Ten kretén samozřejmě na nějaké standardy, či předpisy sral. Sral i na to, že zrovna přecházím a přejel mi ty nohy. Zdůrazňuji, že nenosím bagančata s okovanou špičkou, takže to dost bolelo. Křiknul jsem na něj a jakmile mi z nohou sjel, šel jsem se ho "zeptat" jestli má řidičák. Zbaběle se přede mnou zamknul a přes okénko mi ukázal fakáče. V tu chvíli jsem měl před očima rudo. Můžu s klidným svědomím prohlásit, že jsem se těch patnáct sekund, než padla zelená a on odjel, pořádně činil. Nevím kolik stojí vyklepání plechů na dveřích jeho auta, ale doufám, že dost. A stačily mi na to obyčejné kecky.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:19:24     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Ty jsi vážně divnej. On toho dědu nějak neohrozil!!! To je fakt!!! Zatímco kam jel ten kolista a jestli spěchal nikdo neví!!! Nemůžeš používat nadsázku tam, kde jsou známá fakta!!! To je mimo misku, tak jako ty.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:53:30     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Tobě někdo přejel autem nohy? Jak to, žes neměl rozdrcený nárty? Aspoň já si takový následek představuju.

  Na mě taky nedávno najel kokot na přechodu, ale včas přidal, takže můj kopanec šel už do prázdna, a žádnej šutr v blízkosti nebyl.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:14:27     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Bolelo to, ale budeš se divit, nárty jsem rozdrcené neměl. Horší to bylo ale po té akci. Z toho kopání mě bolela celé pravá noha ještě čtrnáct dní.
  Přitom se nemuselo nikomu nic stát, kdyby se normálně omluvil. Ten fakáč za okénkem mě však pořádně dožral. Dodnes lituji, že se nejmenuji Schwarzenneger a nedokážu pěstí rozbít boční okénko bez zlomeniny zápěsí.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:30:54     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i sty
  No Arnold to taky nejspíš neumí, protože tohle není otázka síly, ale techniky. Navíc nevíš, jestli se nejedná o nějakého zamindrákovaného držitele střelné zbraně, pak by ti svaly nepomohly. Ledaže bys měl taky kolt a byl rychlejší ... hm, kam že by vedl liberální přístup k držení zbraní? :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:27:34     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Vrať se na zem solidní hochu a uvažuj...., pokud tak kontumačně :-)...aby se nezapomělo na inspiraci a neporušoval princip kauzality, tak ten děded originál zaútočil nepřiměřeně (nic se mu nedělo) a dostal za to na budku. A tak je to spravne, tak to ma byt. Tudíž zlomená hnáta pana Lokotusu je taková drobná manipulace.
  Ale to není tak podstatný - jen se zase divím, kolik lidí má problémy se kterými já se vůbec nesetkávám a neřešim - je to asi jako kdybych měl řešit zákaz zmyjí páč tuhle v sůmavě hryzla ňákýho výletníka naboso.
  Von ten Dfens originál byl sice fakt sympaťák, ale chudák a magor. Fakt. A příde mi, že kdyby ta skupinka pravověrných DFENSových následníků měla moc něco činit....tak by to kupodivu nebylo moc fajn :-)) Alelůja

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 10:04:45     Reagovat
  Autor: Honza ZZR - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  Ale notak...copak je to s tím Brnem??? Su z Brna, serou mě cyklisti jako Tebe a musím číst takové zbytečné narážky? nech si to od cesty, jo? Díky!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:26:29     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek: :o)
  Ale no tak, tím by utrpěla tvoje imidž. Radši upaluj do shopping mallu, tvoje kravata je už od včerejška mimo trend :o) Navíc kovová trubka nesedí k nagelovanému kohoutku; doporučil bych spíše golfovou hůl, popř. srolovaný Business Weekly :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:39:34     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: :o)
  Že by další kdo nepochopil mé ukazování na to, že hodnocení podle drahosti obleků a aut je píííčovina??? A že právě tu píííčovinu dělají ti, kteří hodnotí podle krokodýlků a jogurtů??? Aneb označení za zmrda někoho jen proto že nosí Lacoste je píčovina??? Že by se mělo hledět na to, co kdo umí (za co tam všichni bojovali) a ne na to, že má Lacoste, Meda či jogurty Clever (s čimž všichni souhlasili, ale to je v rozporu s první závorkou neboli dvojí metr)??? Kurva jak to říct jinak??? Jestli ten kdo jezdí v Medu a nosí drahý hadry je kvůli tomu zmrd, usuzujete tak na základě vizáže. A když si zahraju na to, že to dělám já, už jsem za kokota??? Právě to děláte vy!!!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:50:10     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  Já přece nic nedělám (kromě srandy). Mně je těžce ukradený, kdo v čem chodí; dlužno dodat, že to ani nepoznám, protože mám koule a tedy i nárok nepoznat značku oblečení, nejedná-li se o něco notoricky známého.

  Pokud někoho vidím v obleku na ulici např. v dnešním vedru, pomyslím si něco o debilech nebo vykořisťovaných chudácích (ve smyslu soucitu), ale samotná značka jejich uniformy mě vůbec nezajímá.

  S těmi vohnouity to je jednodušší, protože když přede mnou někdo u kasy vyloží nákup sestávající z nejlacinějších a nejméně kvalitních potravin, ovšem 40 lahváčů (nebo dokonce piva v plastiku), popř. nějakej ten tvrdej (Tuzemák, Fernet), si odepřít nedokázal, hned bych ho zařadil mezi pacienty se 100% účastí. Bohatství s tím nemá co dělat, protože super kvalitní večeře se dá připravit za pár desítek korun.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:58:34     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Já vím :o)
  Jinak s těma lahváčema či Fernetem zase předjímáš. Třeba něco s rodinou/kamarádama oslavuje a jelikož nemá tolik peněz, musí koupit zbytek levných věcí když chce mít pro hosty alespoň něco k pití. Já bych si tak nějak nedovoloval ve většině případů posuzovat podle oblečení či nákupu, ale třeba Vlahnout a většina přikyvovačů jo, ale to už jsme OT...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:09:30     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Tak pozor, nic proti Fernetu:-)

  Vazne, tohle piti je prece moc dobry; a ze stoji malo? To je dobre:-)

  Ja vim, jsem OT:-/

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:17:55     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  No nechme toho, je to asi věc vkusu. Mně Fernet přišel jako nekvalitní chemická sračka, už cca po osmi panácích mi bylo zle. A tvrdej už stejně moc nepiju, protože jsem si v průběhu života stihl všechno zprotivit :o)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:00:27     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  Hele ZIPe, proč se pořád hájíš? Stůj si za svým názorem. Jsi IN, protože máš Lakosťu a tak je to správné, tak to má být.
  Anebo máš nějaké pochybnosti o svém přesvědčení?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:15:13     Reagovat
  Autor: ZIP - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  Ty běž doprdele a já půjdu se svým komentářem do chlívu :P

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:10:37     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: :o)
  Když jsem byl malé dítě na základce, tak jsme standardně na poslání do prdele odpovídali: "A co bych dělal u vás doma?"
  Ale jsem už dospělý tak odpovím jen :-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:58:03     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: :o)
  Srolovaný Buziness Weekly, :-) ...dobrý. Jen bych podotknul, že by při úderech mělo být na všechny strany viditelné záhlaví, aby každý hned poznal, že majitel novin není socka.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:04:52     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: :o)
  Na mě spíš udělá dojem, když někdo čte např. Zeměplochu v originále (pokud rozumí všem těm džoukům, tak kloubouk dolů).

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:10:24     Reagovat
  Autor: Dave - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: :o)
  To jsme dva s tím obdivem. Mám doma několik dílů v originále a musím se přiznat, že jsem to louskal hodně dlouho a to bych si troufl tvrdit, že anglicky umím docela slušně. Ale to chce znát realitu, ze které vychází autor, pak ty vtipy mají smysl. V tomhle smyslu obdivuju Honzu Kantůrka a jeho naprosto geniální překlady Zeměplochy...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:31:05     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  No nevim jestli splnim pozadovane parametry, ale chodnik hodne vhodny pro cyklisty je po prave strane Belocerkevske, kdyz se jede dolu ke krizovatce na Slavii; chodnik je siroky, vetsinou absolutne bez chodcu, navic clovek objede kolonu delky casto az ke krizovatce s Ruskou. Takze pro ty, co si dobre nastudovali navod na sestreleni zmrdu na chodniku: vyskytuju se tam casto, jezdim pomalu, u chodcu jeste pribrzdim, takze byste nemeli minout!

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:48:16     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  3 - 5 m jsou siroke tranzitni cesty na Jiznim Meste.
  A delsi jsou vic nez 500 m.

  Horske kolo se muze jmenovat jak chce - ale vyznacuje se treba tim, ze se da zabrzdit takrka na fleku. Ve meste k neoceneni. A je hezke mit silnicni kolo s galuskami, ale jet s tim po meste je o drzku.

  Nevidim duvod, proc by horske kolo - samozrejme vybavene svetly atd. - nemohlo jet po silnici. Ze by nicilo povrch podobne jako kamiony...?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:10:09     Reagovat
  Autor: Lokutus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  To s tím horským kolem byla nadsázka. Jen jsem reagoval na prohlášení, že je přeci "normální" jezdit horským kolem po chodníku.

  P.S. Kolik těch vysokokapacitních chodníků v Praze je? Percentuálně, samozřejmě.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:04:21     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  když to budeme brát podle toho, kde jezdí cyklisti, tak úplně všude, jiné chodníky v Praze ani nejsou ;-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:50:20     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  No, jeden cas jsem po Praze na kole jezdil a muzu rict, ze ve vsech vyznamnejsich relacich jsem nasel nejakou cestu, kde jsem na kole nikomu a nicemu nevadil a pritom se vetsine neuralgickych bodu zdaleka vyhnul.
  Obydlene zony se naopak daji prekonat po vyse popisovanych "tranzitnich chodnicich".
  Jenze to chce opravdu znat i stezky, kam jsem kdysi vlezl jen ze zvedavosti a pak se prijemne divil, kde jsem skoncil - na prvni pohled jejich pocatky vypadaji jako rozorane odbocky ke skladce, ale dal...
  Vic me ovsem vytaceli autisti, co i v odlehlych ulicich parkovali treba ve dvou radach a samozrejme az tesne ke krizovatce, takze zpusobne jedouci nasinec musel pred kazdou slezt, aby se presvedcil, ze za odstavenym tranzitem nahodou nesvisti dalsi. To je bohuzel odvracena stranka jezdeni podle pravidel - na chodniku by se vam to nestalo. V zastevenem intravilanu ale kolo samozrejme patri spis na ty ulice. (A pak je tu samozrejme system "kolo jako kolobezka" - na prechodu k neoceneni, protoze jste operativni a pritom rychlejsi nez pri klasickem kolavodu - proti tomu jste vysazeni taky?)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:41:24     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  super, v tom případě ať se všichni cyklozmrdi seberou a jdou si jezdit na chodník na jižňáku, můžou jezdit tam a zpět pět set metrů, někdy i více až do omrzení :-)))

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:49:24     Reagovat
  Autor: Carralina - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: článek za jedna, obsah i styl
  ty vole, ty máš HORSKÝ kolo proto, aby si na něm jezdil po chodníku ?

  A z čeho soudíš na politickou orientaci toho starého pána z článku ?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:43:54     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:pro moussu
  A aby v prikladech byla rovnovaha, tak neco z meho zmrdocyklistickeho zivota: jezdim na kole dost, i po meste a oproti Vam se mi hodnekrat stalo, ze me ridici ohrozili, napriklad nedani prednosti jizdy (ale s tim pocitam, takze jedu tak abych zabrzdil ci vyhnul se, pozorovat jejich zdeseny xichtik v bocnim zrcatku, kdyz me konecne uvidi, to je docela zabava; abych predesel dalsim flamum, je to za normalniho denniho svetla a byvam kriklave obleceny, cervena ci zluta), vytlaceni osobakem na chodnik (kdyz zjistil, ze pri predjizdeni do neprehledne zatacky se mu v protismeru -necekane- objevilo auto), vytlaceni nakladakem do zelezne konstrukce na krajnici (reflexy nastesti fungovaly dobre, nepretlacoval jsem se, dokonce i ubrzdil).

  Skoro si myslim, ze pod zastitou techto zazitku (samozrejme muzu pridat plno zazitku kamaradu, s horsim koncem) bych mel mit pravo tez napsat clanek o tom, ze ridici jsou strasna sebranka a zmrdi (neustale jezdi po prechodech, jezdi opili, vjizdi na tramvajove ostruvky a sundavaj tam lidi), hezky bychom si nad clankem s kamarady cyklisty pochrochtali blahem, jen bych jeste na konec nesmel zapomenout na noticku, ze jsem vlastne myslel jen ty spatne ridice (pro poradek ;)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:21:58     Reagovat
  Autor: Bubik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: pro moussu
  Ludku, dneska jsem rano potkal cyklistu, jaký na silnici nevadí - měl na sobě VELMI viditelné oblečení (triko a la reflexni vesta,), na hlavě helmu, na kole světla vpředu vzadu, jel v pravé části pravého pruhu a na křižovatce čekal na zelenou. Tak takoví nevadí. Pokud má ale na sobě starou černou mikinu, na svém horském stroji jede způsobem ulice, chodník, přechod, pravý pruh, levý pruh a snaží se dokázat, že trasu žižkovem dolů udělá stejně rychle nebo rychleji jako kolemjedoucí auta, je opravdu lépe být od něj dál. On se časem zabije stejně ale já u toho být nemusím.

  Jestli je pravda, že "pozorovat jejich (řidičů) zdeseny xichtik v bocnim zrcatku, kdyz me konecne uvidi, to je docela zabava", pak i s tím kříklavým oblečením patříte do skupiny druhé taky.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:40:40     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: pro moussu
  Do druhe skupiny patrim zcela jiste, ve dne pouzivam jenom blikacku vzadu (hodi se v podjezdech), predni svetlo mam v brasne a vytahuju ho jen za horsi viditelnosti ci v noci. A to s tim xichtikem si fakt zkuste, z vedlejsi vam vyjede dodavka, vy to ubrzdite tak akorat (zadni kolo uz do smyku) a pak uvidite ridice v jeho bocnim zrcatku, jak se zdesil, kdyz vidi cyklistu co se bokem presouva k jeho skrini - ja z toho mam proste zabavu, ono to mozna souvisi s tim adrenalinovym sokem nebo obycejnou radosti, ze jsem zase prezil.

  Jinak preju hezke dalsi skatulkovani ...

  Komentář ze dne: 19.06.2005 23:37:33     Reagovat
  Autor: JaJa - Neregistrovaný
  Titulek:D-Fensi, mám návrh
  V posledním odstavci "Cyklista, protože je zmrd." - zmeň na cyklista-zmrd...:-)

  Komentář ze dne: 20.06.2005 09:04:12     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Všem wohnoutozmrdům
  je hezké, že tady aktivně propagujete způsoby jak zranit bikera (pomocí auto, hole.., zabití v sebeobraně).

  Abych to uzavřel, po chodníkách je potřeba jezdit už jenom proto, že žádná drobná zábavička než pilovat přeskoky obrubníků okolo není...snad jenom dát si nějakých člena PSVB v důchodu...:-))))))

  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:00:47     Reagovat
  Autor: koza bezoárová - Neregistrovaný
  Titulek:cyklokurýři v Praze
  D-Fensi, Váš článek mě opět rozřehtal a zaplaťbůh, že jsem dneska u počítače sama :) Pro p.t. čtenáře si dovolím zmínit nesmírnou suverenitu, která si od mé cholerické povahy někdy koleduje "opřesdržku", se kterou na svých horských kolech vražedným tempem kličkují různobarevní kurýři na chodnících a suše i na pěších zónách v centru Prahy, pochopitelně plném postávajících jedinců a dalších, kteří courají všemi směry, jsouce obvykle turisti nikoli osoby "někam směřující". Nejvíc mě potěší, když mi zničehonic prolítne toto barevné cosi zpoza lokte ve vzdálenosti asi tak dvou centimetrů a bez uzardění sviští drsně akčními oblouky dál, nepochybně nasráno těma trapnejma pěšákama, co neuhejbaj.... Používat zvonek na řidítkách, který je sice možná směšný, neb evokuje tříkolku, ale přece jen má asi své užití, je pro ně patrně ponižující, takže ho obvykle v zájmu zdrsnění image odmontovávají... Bohužel obvykle nemívám v ruce dostatečně pádné předměty a než bych zula lodičku, abych ji mrštila po pohyblivém cíli, cyklista by byl v nedohlednu...
  Nevím, sama občas jezdím na kole, ale D-Fensovým článkem se necítím nijak uražena. Obvykle se projedu v podvečer a po okrajích silnic, téměř až v pangejtu. Nikdy jsem nezaznamenala, že by mě auto spisovným obloukem neobjelo (i když je to možná klika). Jako samozřejmost považuju mít na palici helmu, ve které sice vypadám jak kaliméro, ale při pádu na asfalt či šutérky ji patrně ocením více než rozevlátou hřívu, slepenou následně vyteklým mozkem, o zvonku, světýlku, blikátku a všemožných odrazkách nemluvě...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:51:59     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: cyklokurýři v Praze
  "Bohužel obvykle nemívám v ruce dostatečně pádné předměty a než bych zula lodičku, abych ji mrštila po pohyblivém cíli, cyklista by byl v nedohlednu..."

  Poridte si hul a zkuste najit onoho duchodce, treba dava kurzy. Pak budete schopna zmrdy na chodniku sestrelovat i za tech jejich vysokych rychlosti, ktere normalnimu cloveku neumozni ani poradne okriknuti, natoz pretazeni holi.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:37:57     Reagovat
  Autor: koza bezoárová - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: cyklokurýři v Praze
  o tom přesně mluvím: PĚŠÍ ZÓNA, jak sám název napovídá, je určen primárně pro pěší, tzn. ty, co choděj po svejch. Samozřejmě tam musí občas projet i auto, které třeba veze koláče do kavárny nebo hadry do obchodu, ale obvykle jezdí téměř krokem a ač netroubí, tak je slyšet a nepřiřítí se kradmo zezadu, neprosviští v mikroskopické vzdálenosti a nenechá za sebou člověka ve stavu blízkém infarktu. Cyklista bohužel až na výjimky slyšet není a jeho kličkování po vzoru zděšeného ušáka je nebezpečné, naneštěstí hlavně pro jeho okolí. Nemám naprosto nic proti zaměstnání cyklokurýra, je to práce jako každá jiná, ale bezohlednost některých fracíčků v akci mě fakt vytáčí... Holt nakonec to mám být zase já, kdo se má nějak ozbrojovat či snad trénovat výpady, když chci pouze bezelstně dojít po pěší zóně z místa á do místa bé.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:17:08     Reagovat
  Autor: luboš - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: cyklokurýři v Praze
  Ještě bych dodal, že to překvapení cyklistou ze zálohy by se dalo řešit takovým tím dětským kusem plastu připevněným k drátům zadního kola: dělali jsme tak asi v 8 letech ono brrrrrrrm brrrrrrm jako na motorce. Kolo je pak docela nápadné, a intenzita efektu se snadno nastaví :-) Ale to ne, pan cyklista, který se kolem vás míhá ze vzdálenosti ani ne 10 cm, by si zadal, kdyby se nějak ohlučnil, on si chce vychutntat to ticho rušné městské ulice, asi si při jízdě představuje, že je v Himalájích.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:38:40     Reagovat
  Autor: vojta_z_brna - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: cyklokurýři v Praze
  Já přes pěší zónu jezdím každej den do práce (přes Svoboďák), po chodníku to dělá tak tři kilometry na cestu a nemám pocit, že bych někomu vadil. Když dojedu lidi zpomalím a opatrně je objedu. Přiřítit se kradmo zezadu je prasárna, ale když jedu krokem a slušně řeknu "s dovolením", pustí mě i větší skupina bez špatného pocitu na obou stranách. Je to čistší, než plašit zvonkem. Pokud mně pustí (a beru to tak, že nemusí), poděkuju. Když ne, mám holt smůlu.
  Beru to tak, že po chodníku můžu jet, ale musím počtat s tím, že pro mně není primárně určenej, takže já jsem ten, kdo má plnou zodpovědnost za všechny případný konflikty. Nesmím nikoho omezit (v rozumné míře) a nikoho ohrozit, takže NESMÍM nikoho ani POLEKAT.
  Jezdit po silnici přes centrum je blbost, do týdne bych byl mrtvej. Radši opatrně po chodníku, než riskovat při řazení do pruhů...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 16:19:07     Reagovat
  Autor: koza bezoárová - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: cyklokurýři v Praze
  já to tak taky beru. Já konkrétně tohle zažívám v dolní části Václaváku na trase Národní třída - Náměstí republiky. Ráno, počítám, je tam ještě průchodno i průjezdno, ale přes poledne tam postávaj takový ty shluky turistů, jeden popojde, druhej zacouvá, další se zrovna zastaví a šteluje foťák... Dokonce i rychle jdoucí chodec musí mezi nima kličkovat a někteří ty cyklisti jsou fakt zvěř.

  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:06:38     Reagovat
  Autor: Peto - Neregistrovaný
  Titulek:Je to pravda
  Ja som kedysi chodieval do prace na bicykli a akonahle som obchadzal chodcov, alebo som mal prejst krizom cez cestu, zosadol som a pekne som to presiel peso. A dodnes mi lezu na nervy spratkovia, ktori nedokazu pochopit ze na chodnik s tym nepatria. Do vyvrtky idem aj vtedy, ked oproti mojmu autu si to sinie v jednosmerke cyklista a naznacuje mi, ze ho obmedzujem.

  K dedkovi: Moj foter (mal vtedy 65) bol v meste aj s mamou na nakupoch a na pesej zone sa na bicykloch nahanali dvaja pubertaci. Ten prvy v zapale uniku zramoval moju mamku (nastastie bez urazu). Moj foter nevahal a este ked ten spratok lezal na zemi, pritalcil ho kolenom a dal mu poriadnu nakladacku. Ten druhy mu chcel zrejme v tom zabranit ale ked vydel ten vylev zlosti, neopovazil sa.


   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:55:33     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je to pravda
  A to si predstavte, ze se v Praze uvazovalo o umozneni v nekterych jednosmerkach jezdit cyklistum obousmerne (jak je obcas na zapade zvykem). Nastesti si uvedomili netoleranci hluboce uhnizdenou v krvi ceske, takze z toho seslo ;)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:52:44     Reagovat
  Autor: jednosmerky - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to pravda
  Praha 7 do toho myslim sla.
  V obytne zone by myslim takova vyjimka mela byt skoro i pravidlem, ve venkovske zastavbe obzvlast.
  Stejne jako rozvaha, jestli umistit zakaz vjezdu generalni, nebo jenom pro motorova vozidla.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:57:50     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Je to pravda
  Ono spise nez o rozvahu slo o lenost premyslet, ted uz se to trochu meni, objevily se prvni vlastovky, jenze to uz je bohuzel znacka zakaz vjezdu vsem vozidlum u cyklistu dost zprofanovana ...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 11:59:20     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Je to pravda
  pro uplnost - ten prispevek je muj. (aby pripadne bylo komu spilat)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 12:22:19     Reagovat
  Autor: Bubik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to pravda
  nesešlo. Na Lletné to prosadil odbor dopravy OU7. takže až na Vás vylítne cyklista z protisměru, je to v pořádku

  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:09:51     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek: Hm
  Super článek, akorát se mi moc nelíbí řešení, protože kdybych měl správně naložit s každým nevychovaným hovadem ve svém okolí, musel bych jít opravdu do důchodu, protože bych pro samé šlapání po xichtech neměl čas chodit do práce :o)

  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:11:02     Reagovat
  Autor: Dark - Neregistrovaný
  Titulek:Vecnej problem
  - problem chodcu a cyklistu je prakticky nekonecnej. Kdysi jsem bydlel u cyklisticke stezky, ktera ke vsemu jeste vedla okrajem parku, takze: v parku se psi a chodci pletli cyklistum na stezce pod kola, a pro zmenu po vyjeti z parku (kde stezka koncila) cyklisti pokracovali do ruznejch smeru po chodniku jako by se nechumelilo. V te dobe jsem se docela stydel jezdit na kole. Co se da delat, kolo si dneska muze koupit kazdej, kdo ma do prdele diru...

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:23:51     Reagovat
  Autor: SocPredator - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Vecnej problem
  Věčný problém jsou kuřáci a pejskaři. Šlapáci se k nim přidali v poslední době.

  Ať si na chodníku klidně jede, ale nemůže očekávat, že když jako chodec půjdu, tak mu budu uhejbat. A pokud bude pokoušet mojí slušnost, tak bude platit jak divej, protože nemám tak velkej plat, klidně si přilepším.

  Stejně jako mě posledně zasponzoroval čoklař, co neměl kontrolu nad psem - prokouslý džíny a ušlej zisk. Pes byl zdravej a já měl 3 měsíce placenou dovču + nemocenskou. Uznávám, že na tohle každej nemá žaludek, ale finančně se to vyplatí a výchovnej efekt to má taky :-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:01:42     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Vecnej problem
  Jsem taky pejskar, ale s tim tvym resenim plne souhlasim. Pes je ze zakona vec a majitel za nej proste musi nest plnou zodpovednost.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 22:20:54     Reagovat
  Autor: Trafena Hus - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Vecnej problem
  A co robit s pejskarmi, ktori nechaju svojich milacikov vysrat na moj travnik a neupracu to po nich?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 07:20:44     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Vecnej problem
  Tepat, tepat a tepat

  Komentář ze dne: 20.06.2005 10:29:00     Reagovat
  Autor: sam - Neregistrovaný
  Titulek:
  Nekteri cykliste jezdi po chodniku, aby je na silnici nesrazil Dfens :-DDDDDD

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:47:55     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re:
  Já jsem chtěl občas jezdit po silnici, ale po tom co tady čtu už na biku s chodníku slezu jen v krajní nouzi...:-))

  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:28:20     Reagovat
  Autor: Peter z Tater - Neregistrovaný
  Titulek:Nazor na bruslare
  Zajimal by me nazor vas vsech na bruslare a jejich byti.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:38:31     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nazor na bruslare
  označit za bruslozmrdy, zakázat, zrušit, zabít,...to se ani nemusíš ptát :-)

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:42:57     Reagovat
  Autor: Peter z Tater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Nazor na bruslare
  Jo? a proc? Nebo je to jen dalsi vylev nejakeho (zde hojne pouzivaneho slova: ) bezmozka?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 13:46:41     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Nazor na bruslare
  Woe si dělám prču nee, páč tady dost jedinců v podstatě uvažuje.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:53:22     Reagovat
  Autor: DDD - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Nazor na bruslare
  Poslat na nich gerontov s palicami, kto vyhra, je panom chodnika :D

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 14:53:22     Reagovat
  Autor: DDD - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Nazor na bruslare
  Poslat na nich gerontov s palicami, kto vyhra, je panom chodnika :D

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 15:47:57     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Nazor na bruslare
  Bruslaře a jejich bití? :o)

  Komentář ze dne: 20.06.2005 17:43:34     Reagovat
  Autor: cyklouš - Neregistrovaný
  Titulek:
  Jezdim na kole docela malo a jezdim uplne vsude kde se da, a pokud tim nikoho neomezuju a nezdrzuju tak snad neni co resit. Mnohem horsi je se placat po uzke silnici kde se za cyklistou udela kolona a ridici riskuji vsechno mozny aby ho predjeli, tak v tom pripade radsi jedu po chodniku (pokud tam nejde nejakej dav) - a pokud dle dfensova prava je mnohem lepsi byt nebezpecny sobe a vsem okolo nez nebyt nebezpecny nikomu tak se docela divim

  Komentář ze dne: 20.06.2005 19:41:22     Reagovat
  Autor: Vilda - Neregistrovaný
  Titulek:Je to blbost
  Jen pro ty, co to nevedi: jezdit po chodniku na kole je ze zakona povoleno, pokud jedete rychlosti do 6 km/h

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:03:43     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je to blbost
  To jem fakt nevedel. Muzes prosim citovat presny paragraf zakona?

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:13:39     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to blbost
  Na tvým mistě bych ho ještě zlegitimoval :-)) jo průša se nezapře....

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 07:24:45     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Je to blbost
  Dobre, napisu to na plnou hubu, aby to pochopili i ti tupejsi. Myslim si, ze lze a proto chci, aby mi to nejak dolozil. Uz to chapes bezejmenny autore?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 16:37:33     Reagovat
  Autor: Arnold - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Je to blbost
  Já to řeknu ještě na plnější hubu: je to naprostý blábol. Doufám, že Vilda nemá řidičák a neřídí auto na základě takovýchto vymyšlených pravidel.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:17:25     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to blbost
  Take takove ustanoveni neznam.
  Ale nejlepsi je, ze i kolobezka ROVNA se Jizdni kolo (dle zakona).
  Mam vsak dojem, ze to uzivatele kolobezek ani nevedi.

   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 22:06:53     Reagovat
  Autor: Jezevcik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Je to blbost
  zapomel jsem se podepsat :-)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:50:34     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Je to blbost
  Vilda: ten zakon chci videt! Ja uz za jizdu po chodniku pokutu dostal (bylo to v Krnove, chodnik i cele okoli byly naprosto liduprazdne, az na ty policisty ;) v Praze zda se, ze jsou cykliste na chodniku zatim tolerovani (pokud jezdi slusne, hlavne kdyz nevadi na silnici), ale nevim o zadnem zakone, kterej by to povoloval. Maximalne muze nektere mesto mestskou vyhlaskou jizdu po chodniku za urcitych podminek povolit, nezijete nahodou v takovem?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:14:14     Reagovat
  Autor: pst - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to blbost
  Tak to te nejspise osidili. Aby ti mohli dat pokutu, musela by jizda po chodniku byt:
  - bud explicitne zakazana
  - nebo implicitne narizena jizda po silnici

  V zakone vsak ani jedna formulace neni (pokud tedy nebyla vedle nejaka stezka nebo prostor pro cyklisty).

  §57 (2) sice resi jizdu cyklistu na vozovce, ale pouze v pripade, ze na vozovce jsi. Nevyplyva z toho, ze se MUSI, tudiz z toho nemuze ani vyplyvat ze se NESMI.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 16:40:18     Reagovat
  Autor: Arnold - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Je to blbost
  §53 (2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 10:14:06     Reagovat
  Autor: pst - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Je to blbost
  OK, diky a sorry za mystifikaci, uz jsem si rikal ze jsem uplne blbej (protoze jsem si to puvodne myslel spravne) a tak jsem po narazkach na moznost jizdy cyklistu po chodniku otevrel zakon a prilis pohodlne hledal jen slovo "cykli", tudiz mi to samozrejme tento paragraf preskocilo :-) Dik a sorry.

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 14:19:48     Reagovat
  Autor: Ludek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Je to blbost
  A kdyz uz jsme u tech zakonu, narazil jsem na:

  §58 (2) Dítě mladší 10 let smí na silnici, místní komunikaci a veřejně přístupné účelové komunikaci[1] jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.

  Znamena to tedy, ze cyklista mladsi 10i let chodnik pouzivat muze? No to by se teda vsichni, kteri si uz v torne nosi "dedkovu hul", meli nejdriv dotycneho cyklisty optat, kolik je mu let, ze jo ;)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 16:29:56     Reagovat
  Autor: Arnold - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Je to blbost
  Město nemůže v žádném případě měnit vyhláškou zákon.

  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:25:33     Reagovat
  Autor: Kelly Slater - Neregistrovaný
  Titulek:To sou paradoxy
  Někomu vadí značkový zboží
  někomu vadí cikáni, který třeba já nepotkávám
  někomu vadí bikeři
  někomu vadí hokej
  někomu vadí Octavie f TDIčku
  někomu vadí pivo
  ........................................................................
  já jsem za ně rád (4 případy z 6)
  nevadí mi (1 z 6)
  musím s nimi žít a nechci jít do extrémů (1 z 6)
  ---------------------------------------------------------

  CO MI ALE VADÍ JSOU PSÍ HOVNA NA CHODNÍKU, nejvíc na trávníčku mezi silnicé a chodníkem

  A TO JE PRO MĚ TÉMA, ADIE AMIGOS!!

  :-)))


   
  Komentář ze dne: 20.06.2005 21:55:57     Reagovat
  Autor: moussa - Neregistrovaný
  Titulek:Re: To sou paradoxy
  souhlasím, to by bylo něco, kdyby se každý cyklista, který vjede na chodník, rozmázl na psím hovně, sen každého chodce :-))

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 07:29:49     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: To sou paradoxy
  Neuklizeny hovno potkam jednou za uherskej rok, agresivni cigany jednou za cas, ale neukaznene cyklisty mnohokrat denne :-(

  Komentář ze dne: 21.06.2005 08:41:22     Reagovat
  Autor: XsPaCe - Neregistrovaný
  Titulek:Cyklozmrd
  Někteří tu brání cyklisty-pravda né všichni jsou zmrdi, ale zmrdama je protkaná celá naše společnost. Jeden z nich (cyklozmrd) srazil na chodníku moji polmalu jdoucí, těhotnou sestřenku tak, že byla v bezvědomí. Dítěti se nic nestalo. Nestříleli by jste? Já ne. Já bych pomalu najížděl a couval a pořád do kola......:-(

  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:38:29     Reagovat
  Autor: lamka - Neregistrovaný
  Titulek:jizda po chodniku
  Ono se to snadno řekne, že kdo jede na kole po chodníku je zmrd. Ale zkuste si někdo jet po Praze na kole. Cyklostezky buď nejsou, anebo udělají takovouhle sračku - http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=39 (viz fotky). Někde cyklostezka je, ale náhodně končí a začíná (třeba ulice U plynárny). Tam cyklista v zájmu své bezpečnosti i ostatních po chodníku jet musí. Myslíte si že cyklisté jezdí po chodníku kvůli sobě? Ne, je to proto že na silnici v některých úsecích mají životnost pár minut. I po chodníku se dá jet slušně a mezi chodci pomalu (pokud tam jsou).

  Nejsem žádný fanatik ve oblečku a elasťáčkách, kolo jsem si koupil a jezdím na něm po Praze proto, že s tím někdo začít musí. Až budou jezdit lidi na kole masově jako je tomu ve Skandinávii, bude pro to extistovat infrastruktura, určitě nikdo po chodníku jezdit nebude. Za současných podmínek jde jen o trochu tolerance na obou stranách. Cyklista není chodcův nepřítel, neobtěžuje vzduch ani nezatěžuje životní prostředí. Peciválové v autech, kteří jedou sami po městě, jen aby si vezli svou velectěnou prdel pohodlně, ti můžou za současný stav dopravy.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 12:47:26     Reagovat
  Autor: Mike - Neregistrovaný
  Titulek:Re: jizda po chodniku
  Ano,. A proto je potreba auta zakazat, at vsichni jezdi na kole. Kdyz se to libi me, tak se to musi libit kazdemu.
  A s tem chodcama, co se vsude jen motaj zatocime hned potom.
  O tom jste se bavili na poslednim setkani bunky mladych komuni... eh co to taram, mladych ekologu, co?

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:00:59     Reagovat
  Autor: tar - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: jizda po chodniku
  Proboha! Vzdyt on nic takoveho netvrdi.
  Precetl si tady vubec nekdo predpisy? Cyklista samozrejme po chodniku jezdit muze. (Stejne neuplne tvrzeni, jako to, ze nesmi. Podrobnosti si najdete sami v dopravnich predpisech)
  No a co se tyka procent slusnych ridicu. Kolik jich dodrzuje predpisy? Treba o maximali povolene rychlosti? 10% optimisticky odhad.
  Ja sam jezdim po chodniku na kole minimalne a kdyz uz, tak podle predpisu. Ono to neni v tom, kdo na cem jede. Debil na kole bude delat prasarny i v aute. To je overeny.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 07:25:35     Reagovat
  Autor: Ifos - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: jizda po chodniku
  Myslim, ze by sis ten zakon mel precist, protoze si nechci myslet, ze vedome lzes. Ostatne ten konkretni paragraf 53 tykajici se chodniku uz vyse citoval Arnold.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:41:21     Reagovat
  Autor: Karl - Neregistrovaný
  Titulek:Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Ve městě mě cyklisti tolik neobtěžují jako v přírodě. Na chodníku dávám neustále pozor na to, co se děje okolo, čímž případné kolizi předejdu. Hrozné jsou ale společné stezky pro pěší turisty a cykloturisty (nebo - ještě hůř - stezky určené pouze pro pěší turisty) v rekreačních oblastech. Když jdu takhle pár kilometrů po Šumavě, kterou za sezónu navštíví víc cyklistů než pěších, mám chuť vraždit. Snad každý druhý cyklista mě tam ohrožuje bezohlednou jízdou, vytlačuje mimo stezku, aby se jeho doširoka roztažená banda nemusela smrskávat nebo aby se takové bandě nemusel vyhýbat. Porazí mě zezadu dítě, přifrčí fotr a začne mi nadávat (tomu už jsem musel pohrozit násilím); rodinka na kolech o mě z obou stran nepříjemně štrejchne (na cestě, kam cyklisti nesmí), o 100 metrů dál zastaví a začnou dceři leštit hadříkem ráfky, protože projela kaluží, mezitím je předejdu a následuje - jak jinak než další nabrání zezadu znovurozpohybovavší se rodinkou. Takhle bych mohl pokračovat ještě na desítkách řádků a pořád by se to týkalo toho samého dne. Na německé straně je to o poznání lepší - buďto jsou cyklostezky od pěších stezek striktně odděleny (což ve vztahu ke krajině taky není ideální), nebo se k sobě lidé zkrátka chovají slušněji.
  Ještě mnohem více by mohl vyprávět kamarád, který dělá na Šumavě strážce NP. Kdyby to nebyl pacifista, budhista a vůbec člověčinkář, nemohl by takovou práci dělat ani týden. Jsou to stovky a tisíce případů demence, bezohlednosti, arogance a agresivity (již dva cyklisté ho ohrožovali střelnou zbraní, když je slušně káral za jízdu na nevhodných místech).
  Až pojedu zase na Šumavu, mám chuť vzít s sebou pytel připínáčků a všude je sypat. Zbraň si raději nechám doma.

  Jsem cyklista, na kole jezdím moc rád. V době, kdy byla horská cyklistika u nás v plenkách (90-93), jezdil jsem běžně na Sněžku (výhradně brzy ráno, abych se nestřetával s pěšími turisty, kterých je tam samozřejmě spousta) a podobně. Poslední léta se sám před sebou skoro stydím za to, že jsem cyklista. S článkem bezvýhradně souhlasím.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 11:52:55     Reagovat
  Autor: Karl - Neregistrovaný
  Titulek:Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Ještě bych rád dodal, že těžkou pozici cyklistů ve městech na druhou stranu samozřejmě chápu. Jsou města přívětivější (např. HK), na druhou stranu jich je většina cyklistice vyloženě nepřátelská (např. Plzeň).
  Je to politováníhodné.
  A opět i mimo město: dříve se dalo jezdit i po silnicích první třídy. Člověk si tak za den mohl udělat třeba 100 km výlet. Dnes bych s kolem na takovou silnici ani nestrčil nos. Podíl postříleníhodných hovad za volantem je dozajista ještě větší než za řídítky bicyklů...

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 14:09:22     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Podle mě je procentuálně mezi cyklisty víc hovad (ostří sportovci, co jedou z kopce 75 km/h a prudce vybočí, messengeři, amatéři, co se proplétají mezi lidmi na chodníku) než mezi řidiči aut, i když i blbých řidičů aut je samozřejmě dost.
  Jinak Karle(osi?), pěkně vystiženo, to s tou Sněžkou. Divím se jen, žes tam někoho potkával, já tam potkávám jen cizince. A navíc - už pár let tam jsou schody, ze všech stran kromě silnice z polské strany, takže na kole tam vyjet nejde (konečně! ti sráči, co jezdí na kole lesem i když mají na křižovatce rozcestníky za těžké peníze, s údajem, kde se na kole může a kde NE, jsou fakt k politování. Jsou za nimi stopy jako po krosových motorkách).

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 10:05:30     Reagovat
  Autor: crw - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Oni cyklisti nesmí do lesa? Ale ale... Přečti si příslušné zákony, než se začneš rozčilovat a někoho nazývat sráčem. Rozcestníky jsou tak ze 70% na silnicích 3 třídy, z nichž se tímto kouzlem najednou stala kromě silnice i cyklostezka - nicméně kvůli provozu aut vcelku k prdu. A tvoje srovnání stopy po krosové motorce se stopou po horském kole svědčí o tom, že ti nenávist zaslepila zbyteček mozku, který používáš zřejmě jen k duševnímu kálení. Pěkný den, hlupáčku, co se neumí podepsat ani nickem!

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 11:29:31     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Zamenujete cyklostezku a cyklotrasu.
  A bavime se o narodnim parku, tam plati trochu prisnejsi pravidla.
  Kola v exponovanych mistech opravdu paseku delaji, muzou se stat treba iniciacnim faktorem eroze.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 13:53:10     Reagovat
  Autor: crw - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Tady v Čechách se těžko rozlišuje cyklostezka a cyklotrasa, když jednou je cyklostezka "vyhrazený pruh" pro kola, ničím jiným neoddělený od ostatního provozu, jindy se v turistickém průvodci dočtu o cyklostezce a ejhle, je to silnice 3. třídy. A součástí cyklotrasy je najednou dva metry široký pruh asfaltu ke koupališti, na obou koncích uzavřený betonovými jehlany...

  V národním parku samozřejmě existují jiná pravidla. Docela dobře je znám. Liší se zóna od zóny, v zóně s nejvyšším stupněm ochrany má cyklista zakázán vstup i na vyasfaltované cesty, kam pěšák s kapsama plnýma tatranek může 8-) Ovšem z předchozího textu nevyplývá, že se jednalo o park. Cyklista může spustit erozi stejně jako pěší. Nebo spíš ještě míň, ze studie (hergot, kdybych teď z hlavy věděl, kde to dohledat - nebyla to česká studie, platil ji nějaký park v daleké Ámerice) zaměřené na erozní vlivy a dopad turistiky na životní prostředí vyšel jako největší poškozovatel pěšák v pohorkách, horské kolo má přibližně poloviční dopad. Bavíme se samozřejmě o stezkách, nikoliv o porostu pod stromy - tam dokáže při brzdění stáhnout vrchní vrstvu listí, zpřetrhat jemný kořenový systém, rozervat kořeny vzrostlého dubu a vyorat brázdu, která by posloužila jako kryt pěti rudoarmějcům, minimálně stejně jako když zahobluje kroska... Cyklista může v lese využívat všechny cesty, ať už značené KČT, může využívat svážnice a dokonce i pěšinky od zvěře, když se na nich udrží. Natolik je zákon tolerantní mimo parky.

  Trochu mi to připomíná argumentaci lesáka, který nám tvrdil: "A ten smrk, co stál u cesty, ten velkej smrk uschnul, protože mu přes ten kořen jezdili bajkeří...". Když jsem ten "uschlý" strom viděl, a pro srovnání viděl dopady těžby a tahání kmenů z lesa, musel jsem se v duchu smát.

  Tahle diskuse už se stejně zvrhla ve vzájemné osočování, protože je tady hromada spravedlivých uvědomělých občanů - automobilistů, co vzorně dodržují předpisy - a našlo si sem cestu díky odkazům v jiných diskusích i hodně cyklistů, kteří nevěří vlastním očí, když vidí takovou dávku nenávisti a netolerance a agrese vůči sobě...
  D-fens nejezdí na kole, nerozumí tomu nadšení z pohybu, takže každý druhý kolista je zmrd. Nepije pivo, protože mu nechutná. Tak jsou skoro všichni pivaři zmrdi a vohnouti. Zbožňuju generalizování na základě antipatie.

  No, trochu jsem se rozepsal...

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:12:42     Reagovat
  Autor: podotek - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumav
  No vzhledem k tomu, ze se tu mluvilo o Snezce, dovolil jsem si predpokladat, ze je to zaroven i rec o pohybu v narodnim parku:-/

  Ale co si budem povidat, nejdulezitejsi nejsou pravidla, ale ohleduplnost vzajemna i k prirode kombinovana s pouzivanim mozku.

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 14:52:21     Reagovat
  Autor: crw - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Š
  Nojo, to mi z toho textu nedošlo 8-)

  A s těma pravidlama a ohleduplností a používání mozku - pod to se s dovolením podepisuju. Akorát když si pročítám tuhle diskusi, tak mi přijde, že většina nechala mozek doma nebo na dovolené a řídí se jen emocema. A většinou negativníma. No nic, měl bych si zvykat...

  Když jsem na kole, tak neodhodim ani slupku od banánu, neřku-li od tatranky - mám dost kapes, abych to dovezl tam, kam mám. Předpokládám jakousi elementární slušnost, tak nějak mě doma vychovali. Ale zase klidně jezdím po lese i po pěšinách (nebydlím v chráněné krajinné oblasti), protože vím, jak "moc" ho poškodím 8-) Doufám, že tahle hláška není moc konfrontační...

  Něco jiného je ovšem maraton, při kterém v krátkém časovém úseku projede vymezenou lokalitou 500 - 600 cyklistů. Tam už jsou pravidla, i ty nepsaná, nastavena zcela jinak. A vím o čem mluvím - jeden maraton spolupořádám - a stoh povolení a hodinové posedávání nad mapou s volbou optimální trasy, která neuškodí nikomu a pobaví většinu - to je námět na samostatný článek...

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 16:05:10     Reagovat
  Autor: crw - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Já se umím podepsat nickem, dokonce i nickem crw, to jako něco dokazuje a teď už nejsi hlupáček, ty nicko :-) ?

   
  Komentář ze dne: 23.06.2005 16:39:42     Reagovat
  Autor: crw - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Ad Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  No, teď si mi to natřel! Šoupu nohama, sypu si popel na hlavu, odcházím se stydět! Hmmmm...

  No nevim, co si tím dokázal, pomasíroval sis ego? 8-)

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 12:31:13     Reagovat
  Autor: Orfanik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Já zase kvůli pěším nejezdím na kole do Českého ráje. Pěší táhnou zásadně v trojstupech prostředkem cesty, někteří nechají cyklistu sesednout než by udělali trochu místa. Poslední kapkou byla silnice (!!) mezi Věžickým rybníkem a Pleskoty, kde jsem si na třech kilometrech musel dvakrát prozvonit cestu a ještě poslouchat řeči.
  Blbci jsou prostě rovnoměrně rozptýleni všude.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 12:42:33     Reagovat
  Autor: Mike - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Hledme, hledme. Milostpana obtezuje pesi povl.
  Ne, ze by se on sral kam nema... ne. Blbci jsou vsichni ostatni. Dedci s holema, maminy s blbejma kocarama, svine vlezou fakt vsude. Ani nestaci zvonit a stirat si krev z riditek, hrdina. Typickej cyklista.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:03:36     Reagovat
  Autor: tar - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Vzhledem k tomu, ze na sirokych cestach a silnicich si pesi s cyklistama nemusi vubec prekazet, se mu moc nedivim. Staci respektovani prosteho faktu, ze nejsem jedinym uzivatelem cesty a je to v pohode.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:05:55     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  Vždyť psal o silnici...

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 16:16:23     Reagovat
  Autor: Orfanik - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  My se odněkud známe, že jsi mne tak hezky popsal??? Ale co se dá dělat, ty prostě nemáš cyklisty rád a musíš to dát hned najevo.
  Raději si pořádně přečti můj příspěvek.
  Ještě že jsem se nerozepsal o těch maminách s kočárkama, co jsem na ně musel zvonit když se procházely prostředkem ulice, přestože měly k dispozici chodník.

   
  Komentář ze dne: 21.06.2005 23:18:43     Reagovat
  Autor: Mike - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Re: Re: Re: Netýká se to jen chodníků, ale i stezek - např. na Šumavě
  O.k. Ve svem spravedlivem hnevu jsem nebyl az tak spravedlivy. Jo, cyklisty kdekoli mimo cyklistickou stezku proste nemam rad, to je fakt.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 13:21:57     Reagovat
  Autor: Sandstorm - Neregistrovaný
  Titulek: Hm
  Souhlasím s přiměřenou formou boje proti nevychovaným lidem, ale přijde mi srandovní snaha najít korelaci mezi nevychovaností a skupinou nějakých -istů.

  Zmrd na kole se po usednutí za volant asi nezmění a jako chodec nejspíš nebude o nic lepší. A vice versa.

  Cyklistů jsem moc nepotkal, ale pochybuju, že by řidítka dělaly z lidí to samé, co volant. Volant má totiž na většinu Čechů zajímavý vliv. Po usednutí za něj totiž některým českým Pepiczkům narostou ramena a koule, což pak v kombinaci s konstatním zakomplexovaným mozečkem vytváří (mnohdy smrtelně) nebezpečnou kombinaci.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 14:58:50     Reagovat
  Autor: Trafena Hus - Neregistrovaný
  Titulek:
  Tak som si spomenul na jeden zazitok s cyklistami spred par rokov pri Besenovej. Vchadzal som na dialnicu , zrychlujuc uz na navadzaci, pretoze najazdovy pruh je tam kratky. A co nevidim pred sebou? Partiu na horskych bicykloch, krizujucich najazdovy pruh. Flekol som auto (za mnou, nastastie nikto nesiel) a zacal som trubit. Ti nestastnici sa este zacali rozculovat, ze co vytrubujem. Vraj su na hlavnej. Z nimi sposobeneho soku som sa spamataval este 2 dni.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 18:35:34     Reagovat
  Autor: NoBoDy - Neregistrovaný
  Titulek:Mily jedovaty D FENSI,
  kritizujes "vybrany styl" cyklozmrdu a sam pouzivas slovnik jeste horsi....Nic proti tve nasranosti na vsechno,celkem se to da chapat,ale chlubit se,jak jsi potrestal 4 mouly na kole, co se dovolili provinit proti Tve predstave chovani v silnicnim provozu (samozrejme jsi byl chranen karoserii), to jsi fakt LOCAL HERO. Dedek co mlati holi byl mozna bezmocny vytoceny cholerik (asi tak skoncis i ty, Berdar jde take tim smerem), ale TAKOVOU miru netolerance a nenavisti lze najit jen malokde. A nerikam, ze mi to vadi: rad si prectu prispevky VSECH: na ulici si potom predstavuju,koho teoreticky potkavam a s kym se delim o zivotni prostredi. Je to, jako kdyz treba pozorujes nejake hnilobne procesy pod lupou: nic vabneho... ale patri to k zivotu.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 18:47:06     Reagovat
  Autor: Krokodýl laskavý - Neregistrovaný
  Titulek:Absurdní pochvala
  D-FENSi, přestože jsem vášnivý cyklista, musím Tě pochválit, u článku jsem se dobře pobavil. I když si myslím, že přesto, že se po chodnících jezdit nemá, eventuelně se cyklistovi může i uhnout, zas tolik Ti to neudělá. Ale respektuji Tvůj pohled a chválím za dobrou četbu.

  Komentář ze dne: 21.06.2005 19:11:37     Reagovat
  Autor: unnamed - Neregistrovaný
  Titulek:maily v jeden den
  mam pocit, ze tie maily od cyklistov sposobila diskusia na jednom bikovom foru...
  sam som cyklista a vodic a tvoj clanok od cyklistoch povazujem za jeden z najlepsich...

  Komentář ze dne: 22.06.2005 15:01:04     Reagovat
  Autor: petr - Neregistrovaný
  Titulek:
  "D-FENSův právní systém stojí na tom, že ten, kdo právě porušuje právo, v té chvíli sám žádná práva nemá, protože na ně sám dobrovolně rezignoval." Jedinou výjimku zřejmě tvoří situace, když D-FENS jede po dálnici rychlostí vyšší než povolenou a někdo ho v levém pruhu při předjíždění přibrzdí na rychlost povolenou:-)

  Komentář ze dne: 22.06.2005 19:41:03     Reagovat
  Autor: líchim - Neregistrovaný
  Titulek:Automobilisti jsou daleko horší
  Ahoj D-FENSI,
  Chtěl bych ti poděkovat za Tvé superstránky, lepší jsem sna dještě neviděl. Vyjadřuji souhlas s tvými názory, zejména na magistrát našeho města a jejich péči o dopravu a město jako takové (místo aby zrekonstruovali kanalizaci a vyřešili dopravu a to včetně cyklostezek v ČB, pořádají jenom pochybné slavnosti a opravují ne nezbytně potřebná zařízení, aby si zajistili úspěch u dalších voleb). Přesto s tebou zcela nesouhlasím v tom, že cyklisti jsou ti nejhorší. Ve vyspělejších státech a městech, kde funguje právo absolutní přednosti chodců i CYKLISTŮ by ti vysvětlili, že právo na ochranu a přednost v jízdě má vždy ten slabší, což je po chodci cyklista, vzhledem k plecháčů, které nás zejména na budějckých silnicích neustále ohrožují, za což samozřejmě může zase magistrát, který na nás zvysoka se.. a ne cyklisti samotní. U nás cyklistů se tak trochu předpokládá, že určitá pravidla porušíme, protože často ani jinak nemůžeme. Mimochodem, jak mám odbočit vlevo bez najetí doprostřed silnice? Cyklista je pomalejší než auto a tudíž poněkud překáží, ale co má dělat, když nechceš aby jezdil po chodníku, kde je před auty alespoň trochu v bezpečí, pokud ho neohrožují agresivní a netolerantní chodci, kteří se sami často pohybují v jízní dráze (silnici) a lezou do cesty nejenom cyklistům (mimochodem, když jsem já dělal autoškolu bylo v pravidlech uvedeno, že cyklisté smějí po chodníku jezdit rychlostí chůze a nesmí při tom ohrozit chodce, což je často jediná možnost zde v CB, ale cyklisti za to nemůžou) a cyklistické stezky jsou zde jenom pro víkendové výlety mimo CB, ty samozřejmě dotuje EU. Abych nás jenom nebránil, také nesnáším neosvětlené cyklisty (sám jsem dostatečně osvětlený), kteří neví co to je přednost v jízdě. Bohužel plecháči nám cyklistům nedávají přednost s naprostou samozřejmostí. Často se mi stane, že mě auto předjede a v zápětí odbočí doprava, takže končím na chodníku nebo v jeho dveřích, protože kolo má jeno 2 kola a tudíž brzdnou dráhu delší, v tuto chvíli si přeju, abych řídil kamion nebo tank, takže mám podobné prolémy jako ty, ale z druhé strany. Jenomže já občas i řídím auto, takže vím co jsme my cyklisti zač, ale snažím se být tolerantní a respektovat slabšího, protože se považuji za člověka a ne za agresivní bestii. Možná by sis měl vyzkoušet alespoň na týden jezdit na kole po městě. Nevěřím, že ty v autě dodržuješ všechny předpisy na 100%.
  Ještě bych chtěl dodat, že průjezd centra CB na silničním kole je životu nebezpečný nejen kvůli všude se deroucím autům, ale i z důvodu ohromných dlažebních kostek kolem náměstí (pokud se kolo nezapíchne do mezery, odhodí náraz na další kostku cyklistu i s kolem i o několik desítek cm ke středu silnice nebo naopak na chodník) nebo nepochopitelně organizovaných jednosměrek např. kolem Palačáku, které často směřují proti sobě nebo alespoň od sebe. Také auta parkují tak dokonale, že auto které má dát přednost cyklistovi ho vůbec nemůže vidět. To by bylo zatím vše, až mne něco zase napadne ozvu se ti. Pokud budeš chtít můj mail, dám ti ho v práci.
  líchim

  Komentář ze dne: 22.06.2005 19:48:19     Reagovat
  Autor: líchim - Neregistrovaný
  Titulek:PS
  Všichni kdo nadávate na cyklisty si uvědomte, že když jenom polovina těch co jezdí např. do práce na kole pojede autem (druhá třeba autobusem), tak na těch našich silnicích bude ještě daleko větší zmatek než je teď a vaše cestování auty se ještě daleko více protáhne a znepříjemní.
  líchim

   
  Komentář ze dne: 22.06.2005 20:01:06     Reagovat
  Autor: aleff - Neregistrovaný
  Titulek:Re: PS
  jenže tady nejde o to, kdo je cyklista, kdo je automobilista a kdo chodec a kolik různých nařízení, příkazů a zákazů se k nim vztahuje. jde o to, že češi mají největší problém se svojí vlastní mentalitou. nikdo nic nedodržuje a všichni na všechny nadávají. kam to vede, je snad jasný. mě je úplně jedno, jestli proti mě na chodníku jede cyklista nebo kurýr do chvíle, než mě začne ohrožovat na zdraví. stejně tak je mi jedno, jakým kdo jede autem do chvíle, než svojí jízdou začne ohrožovat ostatní. a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. buď se vzpamatuje každej sám za sebe nezávisle na tom, v jaký skupině se vyskytuje a začne se chovat víc odpovědně nebo se díky bezmozkům budou přijímat stále tvrdší zákony, které s ebudou snažit zbrzdit to vzájemné masakrování. do tý doby bude lepší mít hummer, silný stěrače a vepředu radlici :o).

  Komentář ze dne: 22.06.2005 21:56:05     Reagovat
  Autor: fatal.error - Neregistrovaný
  Titulek:zvrácená logika
  D-FENSI, ač s tebou v mnoha názorech souhlasím, tvůj boj s cyklisty na chodníku mě poněkud zklamal. Zaprvé nelze srovnávat auto s kolem a zadruhé cyklista, pokud není psychopat, nebude úmyslně najíždět na chodce, protože by to znamenalo jeho pád.
  Podle tvé logiky: maminka si to štráduje s kočárkem po cyklostezce. Co je třeba udělat? Nakopnout ji do zad a převrhnout kočár. Kráva tam přece neměla co dělat...

  Opravdu to chce jenom více tolerance!

  Komentář ze dne: 22.06.2005 23:15:59     Reagovat
  Autor: Choakinek - Neregistrovaný
  Titulek:Smekám...
  Úúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnej článek. Nemám co víc dodat. Snad jenom že to byl starej pán přece :-).

  Komentář ze dne: 23.06.2005 18:36:12     Reagovat
  Autor: Zamrd-vozmrd-hul - Neregistrovaný
  Titulek:He he
  Konečně zas vtipnej člíánek. :-)

  tady je popsán krutý konec jednoho cyklisty : http://blog.lide.cz/vaclavhamacek

  Komentář ze dne: 23.06.2005 22:30:12     Reagovat
  Autor: Brnak - Neregistrovaný
  Titulek:Cyklista
  Problém cyklistů na chodníku je hlavně v tom, že jejich oficiální část silničního pruhu je vždy v tom nejhorším stavu. Ve městech jsou tam vždy kvalitně utopeny kanály a nebo naplavený štěrk a jinej bordel. Takže pak jsou dvě možnosti, buď víc doleva a nechat se zabít, nebo doprava a ohrožovat jiné. A pak ještě možnost nebýt cyklistou.

   
  Komentář ze dne: 24.06.2005 12:11:52     Reagovat
  Autor: DV - Neregistrovaný
  Titulek:Re: Cyklista
  Správně je: Bít či nebít cyklistu.

  Komentář ze dne: 24.06.2005 09:53:15     Reagovat
  Autor: Ygorek - Neregistrovaný
  Titulek:Cyklističtí zmrdi
  Bohužel, mohu souhlasit jen s posledním odstavcem článku. Už jsem viděl jet opilého automobilistu po chodníku, v noci po silnici bez světel a nakonec i po přechodu pro chodce za přítomnosti těchto ( z bezprostřední blízkosti, protože jsem před tím přechodem zastavil). Arogance zmrdů neuvěřitelně vzrůstá a je jedno, koupí-li si bicykl, motocykl, automobil, nebo nastoupí-li k dopravnímu podniku. Přemýšlel jsem, že s sebou budu nosit kámen, protože pouhý upuštěný kámen má relativní rychlost 50, 60, atd. km/h. A je to praktičtější, než zdroj z počítače.
  Větší výskyt cyklistů na chodnících je dán tím, že v některých městech nebo rovinatých čtvrtích měst jiných jezdí stále víc lidí na kolech a na chodníky je vytlačuje stále víc lidí jezdících po silnicích v autech v kombinaci s totální nečinností policie. Od té doby, co mě, jedoucího na kole bez osvětlení po hlavní silnici (v červenci 14:35 hod), sundal řidič, také neosvětlený, vesele vyjíždějící v automobilu z vedlejší silnice, občas volím raději také chodník, dost to tehdy bolelo, rozhodně víc než rána holí. Pro upřesnění dodávám, že pracovně takřka denně jezdím autem a řádně platím silniční daň.

  Komentář ze dne: 24.06.2005 15:58:38     Reagovat
  Autor: psysbee - Neregistrovaný
  Titulek:
  .. svatou pravdou, kterou clanku uprit nelze je fakt, ze v CB je pocet cyklozmrdu vyuzivajici chodniky pro sve nekale rejdeni po viliz neskonale vice nez napr. v Brne, kde jsem zil v uplnulych 3 letech ... tam jsem na takovahle hovada narazel opravdu velmi, ale velmi zridka ...
  v CB je vsak tento ukaz naprosto beznou denni rutinou a ja se zacinam pomalu psychicky i fyzicky pripravovat na svuj prvni "encounter" cyklozmrdiho druhu v teto metropoli JC..
  ..kez je mi buh a pevnost meho skeletu napomocna :)

  Komentář ze dne: 24.06.2005 23:38:07     Reagovat
  Autor: mrazík - Neregistrovaný
  Titulek:dobrý
  Kromě toho, že jsem se dobře pobavil, naprosto souhlasím. Obzvlášť mám "rád" mezi auty motající se peleton cyklozmrdů.

  Komentář ze dne: 26.06.2005 15:40:50     Reagovat
  Autor: Martin - Neregistrovaný
  Titulek:No nevim :)
  Velice rad ctu dfensovi clanky, ale s timhle nemuzu souhlasit. Sam mam rad radikalni reseni veci, protoze ty standardni treba jako v politice nikam proste nevedou. Jenze tady v tomhle pripade je to zajiti az moc daleko. Kdyz nekdo udela neco podobneho, nikdo nezna podminky, treba ten deda byl typicky zmrd-duchodce, musi zakonite ocekavat ze dostane radne do drzky. Kdyby me nekdo sejmul z kola, tak me to toliko nasere a nebudu se bat jit ztrestat i nekoho, kdo je trosku vetsi a normalne bych si radeji nic nezacinal. A v tomhle pripade byla prevaha rozhodne na kolistovi.

  Podobny pristup je v zivote sice dobry, ale plati pouze na nekoho. A hlavne: jednou zakonite musite narazit na nekoho, kdo se nezda, ale jiz 5 let 3x tydne dela nejaky bojovy sport. A to pak big brother s vami :)

  Komentář ze dne: 27.06.2005 17:05:45     Reagovat
  Autor: Heim - Neregistrovaný
  Titulek:cyplista
  Myslím, že je třeba také objektivně podotknout, že např. v Tetter City to člověk na kole nemá moc lehké. Prakticky veškeré cyklostezky ve městě totiž zároveň slouží jako chodníky a nejsou rozděleny na cykločást a část pro pěší. A pokud jsou - např. lávka přes řeku na Vltavě - není to nic platné. Již několikrát jsem tam potkal pěšáky, jak si to štrádují prostředkem cyklistické půlky lávky. A to ani nemluvím o tom, že cyklopruh v Krajinské je skutečně pouze pro ozdobu...

  Komentář ze dne: 29.06.2005 13:23:22     Reagovat
  Autor: jednazdavu - Neregistrovaný
  Titulek:Stařec a hůl
  Super, super, super. Čtení tohoto článku mi víc než zpříjemnilo dnešní lehce nudné popoledne. Předčítala jsem ho nahlas svým kolegům v práci a nemohla jsem číst jak jsem se u toho smála.

  Komentář ze dne: 08.07.2005 17:16:52     Reagovat
  Autor: cyklista - Neregistrovaný
  Titulek:Cyklista
  Jsem sice cyklista, ale nasmál jsem se jako už dlouho ne. super článek. a bohužel i pravdivý.

  Komentář ze dne: 11.07.2005 18:19:45     Reagovat
  Autor: Kemal - Neregistrovaný
  Titulek:pozitivní zpráva
  jestli je cyklista na chodníku ta největší zmrdovina se kterou se v červnu setkal, musel to být krásný měsíc který autorovi z celého srdce přeju.

  víc takových

  Komentář ze dne: 14.07.2005 09:31:56     Reagovat
  Autor: Pan t - Neregistrovaný
  Titulek:
  Zase nějakej trouba onanuje nad svejma siláckejma řečma. Dávej si bacha aby na tebe nepodal někdo trestní oznámení, tvoje bláboly v jiným článku, že nejde o návod k trestné činnosti asi soud moc zajímat nebudou.

  Komentář ze dne: 14.07.2005 10:26:36     Reagovat
  Autor: B0B0B - Neregistrovaný
  Titulek:Dobree
  Som sice cyklista ale dobre som sa pobavil. :-)

  Komentář ze dne: 14.07.2005 16:32:30     Reagovat
  Autor: wroum - Neregistrovaný
  Titulek:genialni
  super clanek podporujici obrazotvornost :-)

  Komentář ze dne: 19.07.2005 15:23:45     Reagovat
  Autor: David - Neregistrovaný
  Titulek:Cyklisti
  Jsem chodec, cyklista i řidič a tudíž znám bolístky všech. Až si všichni přestanou myslet, že komunikace patří jen jim, pak teprve bude líp. Vytáčí mě 2 cyklisti jedoucí vedle sebe, jako motoristu stejně, jako auto, které mě jedoucího na kole míjí v centimetrových vzdálenostech. Dále mi pak vhání adrenalin do žil 4-klábosící přátelé jdoucí vedle sebe, že nezůstává bezpečné místo je na úzké asfaltové lesní cestičce předjet a člověk díky této bezohlednosti kolikrát musí zmařit dosti zásadní množství energie v ráfcích a špalících brzd, nemluvě o tom, že se tváří, jako, že jim to tam patří.

  Komentář ze dne: 09.08.2005 15:12:28     Reagovat
  Autor: Scout - Neregistrovaný
  Titulek:Cykliste
  Nekteri cykliste jezdi na chodniku opatrne, aby chodce neohrozovali ani neomezovali. Jezdi na chodniku v mistech, kde by jizda po silnici byla extremne nebezpecna, jelikoz na vybudovani cyklostezek v Praze se kasle a radsi si vsichni vozej zadky v autech. Patrim k nim, a pokud by ke me pri me opatrne jizde nekdo aktivne priskocil a inzultoval me (ty ATX zdrojem, deda holi) tak si muze bejt stopro jistej ze z toho kola slezu a poradne ho zmaluju (dedu bych asi trochu setril).

  Mimochodem co se tyce dedy, zapstkli duchodci jsou hrozni, jedou jsem opatrne, pomaleji nez krokem prejizdel lavku v Troje, kde se na kolech nesmi. Pri mijeni chodcu jsem se pridrel zabradli a nechal je projit. Jeden aktivni deda vsak schvalne zmenil zmer chuze a zabocil primo proti me, dokud mi nezatarasil cestu, nacez zacal prudit. Verim, ze ten popisovany dedek s holi byl podobny pripad.

  Komentář ze dne: 21.01.2006 18:43:12     Reagovat
  Autor: Jihra - Neregistrovaný
  Titulek:Ještě třetí hráč.
  Skvělý článek, chechtal jsem se celou dobu. Ja jezdím na kole, řídím auto a i chodím po chodníku, takže "do toho vidím ze všech stran". A musím konstatovat, že ohleduplnost je to, co chybí všem třem skupinám. O chování cyklistů a automobilistů vůči druhým bylo zde v článku (i jinde) napsáno dost. Trošku se ale zapomnělo na třetí skupinu - a to chodce. Mám s nimi svoje zkušenosti jako řidič (ale řeči o debilech, kteří vám vlezou bezprostředně pžed auto na rychlostní komunikaci, už asi nikoho nepřekvapí), ale narazil jsem na chodce-debily i jako cyklista. Je jasné, že cyklista na chodníku nemá co dělat, ale mělo by být stejně jasné, že na cyklistické stezce nemá co dělat chodec. Např. kousek od mého bydliště vede kus cyklistické stezky souběžně se silnicí. Podle zákona musím jako cyklista použít cyklistickou stezku - no ale když si z ní udělají chodci nedělní korzo, tak to jde dost těžko. Už jsem měl s chodci na cyklistické stezce pár konfliktů, prozatím jen slovních. Je zajímavé, že (alespoň u nás v Ostravě) dost často vidím, jak policie odchytává cyklisty jedoucí po chodníku či přechodu a dává jim pokuty (furt je to ale málo), ale v životě nikdy jsem neviděl (a ani jsem o podobném případu neslyšel), že by pokutu nebo alespoň napomenutí dostal chodec na cyklistické stezce. Na druhou stranu je pravdou, že dobře provedený taran rozjetým horským kolem s 80-tikilovým chlapem v sedle drzého chodce slušně uzemní. Chce to ovšem cit pro rovnováhu na kole, ale kdo jezdí na horáku v terénu, ten s tím nebude mít potíže.

  Komentář ze dne: 29.06.2006 19:55:26     Reagovat
  Autor: lopato - Neregistrovaný
  Titulek:hmm
  zajímavý článek, po jeho přečtení mám neuvěřitelnou chuť jít nekomu zlomit pár žeber jen proto, že jde po chodníku, vytáhnout si nejakého řidiče na světlech a přetáhnout ho nečím těžkým a tvrdým jen proto, že jede autem...

  Komentář ze dne: 21.01.2007 16:51:24     Reagovat
  Autor: Stunty - Neregistrovaný
  Titulek:
  Prosím Dfensi řekni mi, že bez varování neshazuješ cyklisty, byť se provinili hrdelním zločinem jízdy po chodníku.

  Komentář ze dne: 26.04.2007 09:27:17     Reagovat
  Autor: - Neregistrovaný
  Titulek:defenzi, seš ubožák
  Přesně jak už tady někdo řek, onanuješ tady nad svejma siláckejma řečma, chudáku. Většina tvejch článků smrdí tim že seš sám zmrd, nebo minimálně zakomplexovanej ubožák kerej si masíruje ego pomocí tohodle blogu. Připomínám že nejsem cyklista.

    Stránkovat

  TOPlist

  Web site powered by phpRS V kodu tohoto webu byly pouzity casti z phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.